Prva kriptomjenjačnica u Bosni i Hercegovini - Balkan Crypto Exchange - BCX.ba

Polako mladiću :slight_smile:

Trenutno će se moći uplatiti sa banke na banku mjenjačnice, tako što ćete dobiti uputstvo gdje treba da uplatite.

Screenshot_11

Kroz mjesec dana će omogućiti da to isto radite sa kartice vaše na njihov račun.

To je kao wiretransfer bankovna uplata na uplatnicu, da se ne može blokirat od banke ali mnogo sporije…hajd ako ce za mjesec na karticu dobro je :laughing:

1 Like

mene vise zanima isplata :smiley:

a šta kažu ovi iz mjenjačnice, hoće li biti problema sa isplatama u bankama, i poreznoj eventualno, pranjem novca bla bla odakle vam ove uplate i tako to?? hoće li te naše banke ovo isplačivati???

osjecam da ce tu biti poslednja karika kad se dodje do kako isplatiti…
to je tako svuda pa ne vidim razliku ni ove nase mjenjacnice… svidja mi se kako je odradjena, ali se plasim da ce moci samo depozit novca na kraju… nadam se da grijesim.

1 Like

nadajmo se…visa zavrće, mastercard zavrće…ako svi počnu zavrtat prva prava crypto banka bit će novi fort knox…

:slight_smile: @slesh ne znam zašto bi bilo problema sa bankama ukoliko su u pitanju uplate unutar države?

Da li bi ti sad imao problem kada bi uplatio meni na račun recemo 1000 KM? :slight_smile:

Sto se tice uplata, uplate se odobravaju čim nam legnu na izvod…to u principu znaci da sve uplate na racun uplacene do 14h bi trebale isti dan raspoložive.

Za isplate…ista stvar…sve isplate za sredstva koje klijenti imaju na KM računu se isplaćuju odmah po odobrenju naloga, odnosno svaki withdraw kreiran danas do 14h bi trebao leci klijentu na račun isti dan.

Visa i Mastercard nemaju nikakve veze sa uplatama i isplatama!

Biće omogućene uplate putem Visa kartica putem gatewaya na isti način kao što sad plaćate bilo šta online putem kartica.

Isplate na Visa i Mastercard kartice mogu za sve DOMACE kartice isti dan kao i na tekući račun…bitno je samo da na kartici ima naveden broj računa u banci na koji je vezana…što se tiče njih, oni puštaju na tekući račun, a ako je to račun visa kartice onda se automatski pušta na karticu…zavisi od banke do banke…

Evo još par odgovora direktno od ekipe BCX.

kad prodate npr koin za 1000KM, taj nalog će odmah izvršiti odnosno kupac će dobiti tu cijenu u momentu prodaje.

sredstva nećete dobiti odmah, nego u roku 24-72h na svoj KM wallet

u prva 3 mjeseca klijenti će biti samo iz BiH

Nadam se da sam prenio dosta podataka vezano za uplate/isplate!

Još jednom napominjem, Crypto.ba tj. ja lično nisam u BCX dev timu, ja sam tu samo da vas uputim u dešavanja prilikom otvaranja mjenjačnice, gdje informacije dobijem direktno od tima.

Kada sve krene, jedino sto mozete da ucinite za mene, je da se registrujete preko mog REF-a, tako da bi ja imao nekih pogodnosti, koje bi nam donijele neke doprinose kako bi plaćali održavanje foruma i servera.

Love, peace and cow’s cheese

:slight_smile:

3 Likes

Ma sve to ok, nego kazem nisam siguran kako ce banke gledati te uplate kao izvor sredstava, dosta banaka imaju interne politike da se ne podrzavaju transakcije koje imaju porijeklo novca od kripto valuta. Valjda sve bude ok.

ma zaobilazite nase banke ,

sto se ne mogu registrovati lijep pozzz

Sve je jos u testnoj fazi, nekolicina testera je dobila test naloge i logine. Uskoro ce biti i za siru javnost. :slight_smile:

1 Like

Meni ovo odlicno zvuci i izgleda… Vrlo jednostavan inteface i poprilicno jednostavna logika… Nadam se, da ce u skorije vrijeme bcx biti pusten za nas smrtnike :stuck_out_tongue:

PS: Svaka cast Crypto.ba na informisanju i ulozenom trudu da nam pojasni kako sve ovo funkcionise :)))

3 Likes

Hey ljudi da li ce ovaj sajt bcx.ba moci sluziti kao posrednik za podizanje novca sa Skrill-a?? Ne znam kako drugacije da podignem novce u ovoj j#####j drzavi,HVALA

U dogledno vrijeme, ce biti omoguceno povlacenje sredstava direktno na bankovni racun u BiH.

A da li cu moci uplatiti sa Skrilla a dici u banci, pokusao sam preko Wwina,ali nedaju isplatu tog novca u poslovnici ako ga nisam obrnuo, kao dodje mi kao besplatna transakcija i blokiraju to…

@zokymd Mislim da nećeš biti u mogućnosti tako nešto, pogotovo sad na početku gdje se svaki korak radi sa oprezom zbog regulacija domaćih.

Po svemu sudeći dosta ljudi neće htjeti uraditi KYC zbog obima podataka koje dajete, jer u tom slučaju porezna uprava ima totalni uvid u sve, te ako krenu retroaktivno…

Što možda i nije loše, ali da je ostatak države iole normalan…pa da svi plaćamo poreze, ne bi bio problem ni nama kritpo frikovima.

Jučer jedem u restoranu jednom, konobar/mladić me čuje kako “brondam” da se računi ne donose i da neću nikad u životu dati bakšiš konobaru dok mi ne donese račun…konobar je to čuo, otišao do kase, iskucao račun te isti mi donijeo… tad je dobio bakšiš.

Nije ovo do inspekcije, poslodavaca, već do nas kupaca… mi smo krivi što ne tražimo račun za sve!

Sorry za offtopic, ponijelo me :smiley:

2 Likes

ko će ga znati, ne mogu oporezivati nešto što nije zakonom regulisano kao imovina u BiH…a ne bi rekao da mogu retroaktivno porezovati…ali kad uvedu idu rezanci

Ok znaci nista od toga,kod nas je sve komplikovano u Bosni :slight_smile: meni je sada glavni cilj da mogu povuci novac sa Skrila al da me troskovi ne izadju vise od 3-4%, na Visu sam cuo da ide do 7-8%

kad će ove registracije…jel gotovo to testiranje

Testiranje je skoro završeno, također i dijelovi sa bankama.

Ostalo je par stavki, kao npr “transaction monitoring” koji im zahtjevaju sve strane berze.

Trenutno su uzeli svi kolektivni godišnji od 2 sedmice, da mogu odmorni započeti BCX.ba

Kako sam dobio informaciju, polovinom augusta mjeseca bi trebalo da počne sve!

5 Likes