ZENIQ/NEO Zentech <<<--- Nova prevara! uzmite dok ima!

Prvo ti se moram zahvalit što si me službeno primio u skam hunterse a da ćemo se napit to nema šanse da nebude. I još ćemo kolegu Warta zvat da i on dođe u Krajinu pa da vidiš fešte, kako sam i njemu napisao. Al jebiga neću više moći ovako aktivno sa vama loviti skemere, ponzijevce i MLMovce, sve sam gore kolegi Wartu objasnio. Al obećajem da ću se nastavidi educirati jer nije sramota ne znati nego se ne educirati, kako si ti to lijepo objasnio. I kolega Idemodalje, da njega ne zaboravim. A ti ako ćeš svraćat do Župeleveca samo pitaj za Mitra ili Mitju i svak će ti znat pokazat moju kuću. Samo pazi da je Garo svezan, hoće ugrist ako ne pozna. Ajde kolega a i prijatelju živ mi bio i sretno u daljnjem radu i otkrivanju skemova, Ponzi prevara i MLM klasičnih piramida, A i običnih, na isto mu dođe, prevaranti su to svi redom.

1 Like

Ja mislim da vi niste za kripta u globalu, jer previše komplikujete oko jako sitnih stvari.

Samo da napomenem, da se tema ne zagubi

ZENIQ - NEO ZENTECH je prevara!

Prevara…prevara…prevara…

Angry John Lithgow GIF by Laff

Ovo što me pitaš jesam li ja taj za kog se predstavljam pa ko bi drugi bio. Pitaj kog god sretneš u Župelevecu dal sam ja Mitar i svi će ti reć da jesam. A kad si već tu dođi i do mene da se i sam uvjeriš da sam ovo ja. Samo pazi se Gare, da se ne ponavljam. Jest već star al čuvar je samo takav. Jel ova slika što si stavio hoćeš da đemperi budu u tom stilu sve sa maskama? Meni je iskreno malo glupo da imamo isti ko batman al ako je tebi tako najdraže samo javi količinu. Ajde prijatelju, živ mi i zdrav bio. Mitja

Ostah ja do 6 ujutro citajuci ovo i oplakah.

What a beautiful chart, down only od 2021 -92%. The market is always right, “dzaba ste krecili”

Ja sam vidio rugpulls sa boljim price action

1 Like

Hajde hvala Bogu dragom da ima neko normalan da reaguje u da vidi da su ovo prvenstveno organizovali ljudi LOPOVI, lošeg karaktera i u nadi da su svi GLUPI kao i oni.

Iskreno, grafikon me i ne brine toliko, jer kad se uzme dosta projekata legalnih je zbog zadnjeg BEAR marketa potonulo gledajući prema $ vrijednosti projekta, ali ono što me BAGUJE kod ovih idiota je upravo ta zaluđenost da uzimaju ljudima pare, a da se predstavljaju kao kripto projekat.

1 Like

Slazem se,

Krenuo sam ove prevare istrazivati jer sam vidio da mlate nasu raju za te nekakve validatore i suluda obecanja. Tuzno mi je gledati kako neko zainteresovan za crypto sve svoje nade stavi u takve seme i racuna koje auto da kupi za godinu, and when the unenevitable happens misli da je citav crypto svijet takav.

Koliko god se mi njima smijemo sto su glupi, prave pare se gube, da je bilo ko poslusao ove botove i kupio '21 $100 ovog shitcoina sada bi drzao malo vise od $8 (Bear Market da, ali ovo je vise rugpull :D, pogovoto sad kad imas prave projekte kao Injective koji su nadmasili svoj ATH vec).

“In it for the tech” koliko god bio meme, u nasim zivotinim ciklusima ja smatram da je blockchain jedna od najvecih revolucija. Neki dan sam mami poslao coine preko Solane i zena ne moze da vjeruje da $100 moze stici do nje dok povuce refresh u wallet-u, nema “cekaj dok legne na katricu kada banka approva” (isto kao da ti dajem pare iz ruke u ruku, u digatalno doba, if you believe it :smiley: )

Steci bogatsvo u cryptu nije nemoguce, vrlo je moguce, ali ne sa ovakvim projektima. Ko god vam kao rast cijene navodi razlog zasto da kupite po definiciji vam prodaje “security” sto je bar u Americi veoma illegalno prodavati neregistrovatno, i zbog toga se u zatvor ide.

Samo se nadam da će organizatori ove prevare biti kažnjeni kako treba, a nama iskreno ne treba nikakvo priznanje.

Ja sam jučer dobio poziv telefonski od jedne jako lijepe djevojke, koja mi se zahvaljuje što nije uložila u ovu prevaru jer je pročitala ovu temu na Crypto.ba forumu… iskreno meni srce ko’ kuća!

Tako da, idemo dalje, nova godina, nove budale …

1 Like

Ako je prevara, kako onda prijaviti istu nadleznim insititucijama kao legalnu pljacku?
Ako smo svi uvjereni da je prevara, trebalo bi nesto uciniti!

1 Like

Veoma tesko, crytpo u svijetu nije regulisan zakonima kako treba, a kamo li ovdje kod nas. Ispalo bi “nije te niko tjerao da kupis”, kupio si investiciju i investicija nije isla - nisu oni krivi, oni su “pokusali”. Nisam strucan sa zakonom tako da mozda i grijesim, ali znam da su i 10 puta veci scammeri iz drugih drzava prosli bez kazni jer je mutno sto se crypto zakona tice.

Stvar u crypto je sto svaka greska te kosta para, isto kao sto svaka dobra odluka te nagradi, tako kroz godine naucis manje da grijesis jer svaki put kada se opeknes boli.

Sta mozemo uraditi je zapamiti sljedeci put kada osjetis da ovako nesto smrdi i drzi se dalje od toga bez obzira sta marketing pricao i obecavao. Alternativno, ako se na nekom exchange listaju, short them to 0 i zaradi malo (mada rijetko ovakvi projekti pustaju perp. contract/lending sa listingom, bas zbog toga sto je ka dole 99% jedini pravac. Binance, Bybit, Kucoin listing nikad nece ni dobiti jer to nisu ovi shady exchanges kojem mozes platiti da te izlista)

1 Like

Prejako :rofl:

https://behindmlm.com/mlm-reviews/neo-zentech-neo-group-acquires-collapsed-zeniq-ponzi/

4 Likes

Ma nije ovo prevara, mi smo samo glupi, svi ovdje u zajednici :smiley:

Season 9 Lol GIF by The Office

“Velika Akvizicija Postaje Sumnjiva: Najnovije Preduzeće My NEO Group Obeleženo Prevarantskim Aktivnostima”

DUBAI, 2. decembar 2023. – My NEO Group, kompanija koja se pozicionira kao lider u fintehu i kriptovalutama, nedavno je objavila akviziciju većinskog udjela u ZENIQ DMCC, inovativnoj kompaniji u upravljanju digitalnom imovinom baziranom na blokčejnu. Međutim, ova strateška akvizicija baca sjenu sumnje, budući da je ZENIQ ranije bio upleten u prevarantske sheme.

Pozadina: Zeniq Technologies, sada pod okriljem My NEO Group, dobio je upozorenje za prevaru od strane Centralne banke Rusije i regulatora iz Dubaija. Ove optužbe se odnose na njihovu ulogu u Poncijevim shemama sa Zeniq Coinom.

Detalji Optužbi: Zeniq Technologies i Safir International lansirali su Poncijevu shemu sa Zeniq Coinom 2021. godine. CoinMarketCap prati Zeniq Coin tek od kasne 2022. godine, kada je cena naglo porasla, a zatim pala, što je tipično za ovakve prevare.

O My NEO Group: Osnovana u Monaku, My NEO Group se reklamira kao ekspert u oblasti blokčejna i kriptovaluta. Uprkos ovim tvrdnjama, nedavna dešavanja bacaju sumnju na njihovu reputaciju.

Osnivač i CEO: Mickael Mosse, osnivač i CEO, predstavlja se kao stručnjak za blokčejn i kriptovalute. Međutim, osim osnivanja My NEO Group, ne postoje značajniji uspesi u njegovoj karijeri.

Banca Neo: Povezana sa My NEO Group, Banca Neo nudi lične i poslovne bankarske usluge preko Satchel, litvanske kompanije. Međutim, saobraćaj na njihovom web sajtu je skroman, sa samo oko 13.500 poseta u oktobru 2023. godine.

Dodatni Kontroverzi: Web stranica Mickaela Mossea, povezana sa njegovim društvenim mrežama, preusmerena je na korejski sajt za kockanje. Njegov Facebook profil je napušten 2020. godine, a Twitter profil je postavljen kao privatni.

Mickael Mosse je bio uključen u još jedan kripto projekat, Cubaaz, koji je pokrenut oko 2018. godine i čini se da je bio još jedna prevara povezana sa ICO, ali nije MLM shema.

Ovaj izveštaj naglašava potrebu za oprezom u kripto zajednici i poziva na dodatnu istragu i odgovornost u vezi sa akvizicijama i poslovanjem u ovoj brzorastućoj industriji.

2 Likes

Will be fun when the music stops in this game of musical chairs. Generational bagholders will be created.

Onda ce se oni poceti izvinjavati, a mislim i da bi bio red. Gdje ce ovim botovima dusa, toliko svadje je ovdje bilo samo da bi napulili dzepove vrhu piramide, da ne pricam o tome da treba pogledati ljudima u oci koje su uspjeli navuci na ovo.

Moliti se da ovi odu u zatvor, a zrtve da nauce lekciju, nije jos kasno istraziti legit crypto projects

A imamo njihova sva imena, prezimena, sve lopov do lopova, čak i ona jadna kako se zvala…i ona je duboko u priči

Evo reko malo da svratim dok je mlađi brat u kadi da vidim kako su kolege scum huntersi i kako ga tuku po skemerima . Nemam baš puno vremena osim ako je opet pušio travu pa zaspe, onda ga nema van dok se ne ohladi voda. Odlično si ovo sastavio Rux legendo, sve lijepo na jednom mjestu pa da ljudi ne moraju ko ja čitat sve redom nego da im je od dole odma sve jasno. Dobro ja to zbog edukacije, jer nije sramota ne znati nego se ne educirati. Mada kako ja to vidim nema se šta čitati dalje od naslova. Ko naslov ne razumije njemu možda ni svi ovi dokazi nebi bili dosta da ga uvjeri da je to prevara prevara prevara kako si to gore sjajno naglasio. Jedino meni ko laiku upada u oći kako bi ovi naivni i neiskusni mogli steći krivi dojam kad kažeš da izvještaj poziva na dodatnu istragu pa krenu i o ovom dalje istraživat i padnu u ralje skemerima sa nekim drugim argumentima. Pogotova kad kažeš da baca sjenu sumnje a sve je kristalno jasno, pogotovo jer je Zeniq i ranije bio upleten u prevarantske šeme. To ni ja nisam znao, koje još šeme osim MLM. Ponzi i klasična piramida? Eto, tako meni na prvi pogled bode mozak al ako ti misliš da se ne trebam brinuti onda ću spavat mirno. Ipak si ti legenda u ovim vodama, pa nisu badava snimali onaj film. Živ mi bio prijatelju.

Ako mogu dati svoje mišljenje kolegice Miljacka mislim da ima na internetu adresa od policije i onda njih na porti se pita za odjel o prevarama. Dalje ne vidim što bi mogao bit problem, pogotovo jer smo svi uvjereni. I još kad im objasnite da je kristalno jasno da su to prevaranti da to čak i slijepci vide ide odma kazneni progon. Dokaza ima više nego dovoljno, koin na umjetna dva centa, onaj čart kako je rekao kolega za onu sliku sa krivuljom prema dole da je iz toga sve jasno, onaj NOMO app što je skinut samo tisuću puta i da ne nabrajam, ima toga kolko vam srce želi. Još ako u prijavu na kraju dodate pametnom dosta mislim da je presuda već zagarantirana. Onda samo da ih pohvataju a to nije problem jer kolega, moj prijatelj Rux ima sva imena a i prezimana na popisu. Jedino zbog ove regulacije što spominje kolega SqD bi moglo malo zapinjat. To spominjem jer imao tu jedan Dobrica, obogatio se a niko nije znao kako. Poslije se saznalo kad su neki ljudi iz sela nasjeli na prevaru. On je otvorio firmu za uvoz namještaja od baobaba, to je neko drvo al iz Afrike. Kako je on uzimao pare a nikom nije nikakav namještaj stizao ljudi otišli u policiju i ode to sve na sud. Međutim tužba bila odbačena jer taj baobab nije baš bio reguliran zakonima kako treba a pogotovo kod nas. Tako da bi to moglo predstavljat problem al mislim da uz sve dokaze koje smo skupili ni to im neče pomoć.

1 Like

Apsolutno shvaćam, međutim složit će te se da ih je počelo sve više padati te da su uhapšeni.
U ovoj raspravi bilo je govora čak i da su neki u Bosni prijavljeni nekoj agenciji pa mi je dalo ideju ako je stvarno prevara, što se može učiniti, te ima li tu prostora za istragu.

Na ovoj temi je po meni napravljena u početku greška kada se pokušavalo kroz nepostojanje blockchain tehnologije u pozadini projekta dokazati da je projekat prevara. Zanemarili smo analizu projekta sa ekonomske strane po kojoj je jasno da se radi o finansijski neodrživom projektu - Ponzijevoj šemi sa MLM marketingom. Jedini prihod je od prodaje hub-ova koji se usmjerava: (1) većim dijelom u džepove vlasnika, (2) manjim dijelom kao stimulacija za MLM referal (lovce na naivne ulagače) i (3) još manjim dijelom prema market mejkerima (ili bolje reči fejkerima) koji stvaraju prividnu likvidnost na berzama i daju lažnu nadu ulagačima da će jednog dana moći prodati svoje tokene/coine. Kada prestanu dolaziti prihodi od prodaje hub-ova, nema više šta održavati ovaj tok novca aktivnim i šema će se urušiti.

Bilo ili ne bilo blockchain tehnologije u poznadini projekta, projekat će biti i ostati MLM bazirana Ponzijeva šema. Neće biti ni prvi ni zadnji blockchain projekat koji je nastao a nedugo zatim i nestao kao Ponzijeva šema (BitConnect, Luna/UST algo. stablecoin, Celsius, itd.).

2 Likes

Ovo je komedija? Ovaj se lozi na rodicu? Koji k?

Prevara nego sta nego prevara.

1 Like

A uzimanje love na prevaru od strane prevaranata ima I drugačiji naziv i jest za kaznenu prijavu.

2 Likes

Kolega Rodić i dalje dijeli ove zoom pozive na svom Youtube kanalu. Uigrani tandem Vojković/Botić i dalje prodaje maglu i mame naivne kao da se nije ništa dogodilo. sad su otišli i korak dalje i računaju na naivnost potencijalnih ulagača tako da za ulog od 8440 eura “u nekim projekcijama” blebeću o 2 i pol miliona profita za dvije godine :grin: