ZENIQ/NEO Zentech <<<--- Nova prevara! uzmite dok ima!

evo i cijeli video gdje se vidi kako su uigrani u pričanju budalaština novim naivcima

1 Like

Ma Strašno.

Očajno i meni nije jasno šta rade organi vlasti povodom ovoga?

Niko ništa, a da mi ovdje 1 KM smuljamo sutra bi mi SIPA kući upala i razapeli bi me

Kaj kažu

image

Mali broj tokena, skroz mali

A prijatelju reci ti meni kojih vlasti i kojih organa? Ko tu može konkretno da djeluje ?

1 Like

Naravno da nema nikog da ih strese kao sijalice, pogotovo kod nas ovdje.

prijaviti prvo policiji pa ce oni reci sta se može napravit I kako.
Vise nema razloga čekati ili nešto fino prema njima

Zaštiti li su se oni jako - ali ako je kriminal u pitanju policija radi i preko granice.

1 Like

Pozz ekipa, gospodin Rodić je otišao lvl up pored svog youtube kanala došao je na tik tok prodavati svoju maglu o neo grupi.S obzirom što nisam dugo pratio što se događa sa ovim tokenom Zeniq a znam od početka da je prevara i prije nego što je izašao u prodaji.Uniswap itd dok je još bio u razvoju.Onda malo se stavim da vidim šta se tu događa tko su oni itd Zeniq token i tim prave još 4-5 projekata nekakvih vezano za crypto www.safir.com treba jako biti oprezan u novom bull će biti novih ulagača i želje za velik zaradama ta ekipa koja stoji iza zeniqa je sve goli prevarant gdje su prodali priču naivcima poput rogića.

1 Like

nema više Zeniqa, niti Neo zenteqa, sada su sve to pretvorili u neku Xera platformu gdje opet isti ljudi iz Zeniqa i Lyonesa promoviraju ovo naširoko i nadugačko. Botić i ekipa, naravno :grin: Iz članka se vidi da su zapravo spojili 3 propale ponzi šeme u tu jednu Xera i opet ide nekako trgovanje ili rudarenje nepostojećih koina.
https://behindmlm.com/mlm-reviews/xera-review-three-collapsed-dubai-scams-form-mega-ponzi/

1 Like

Rodić obrisao sve stare video klipove sa YouTube kanala i sad “radi” ovu novu šemu hahahaha

2 Likes

evo drugara starih sa novim bajkama braće grim :smile:

1 Like

Sad su se dobro pripremili, profesionalan dizajn web stranica svih “kompanija” povezanih sa šemom, Ethereum VM bazirani blockchain, dApps, pametni telefoni, mašine za mintanje i svašta nešto al’ uprazno. Uz sve ovo, a na krilima bull run-a, ovdje će stradati puno više “investitora”.

Botić svršava hahahahaha

1 Like

Pozdrav svima, nov sam na ovom forumu za koji nisam ni znao do maloprije. Ja sam jedan od tih naivnih koji su usli u Zeniq pricu ali za razliku od mnogih nisam ni pohlepan niti bih uvukao u pricu bilo koga ako prije toga nisam siguran da je to OK. Pokusacu da skratim pricu jer je to vec zavrsena stvar i mozda nikome nece biti zanimljivo a mozda i hoce. Ne znam da li se Irma jos uvjek skriva na ovom forumu s pravim ili nekim laznim nalogom ali volio bih da i ona procita.
Dakle, ja sam Irmu na neki nacin upoznao u Gracu jer je ovdje radila kao knjigovodja i zavrsila mi je nesto vezano za povrat poreza. Tu je kod mene stekla odredjenu reputaciju i povjerenje i kad sam je jednom pozvao da je pitam da li mozda zna neku firmu jer mi treba posao ona mi je odgovorila da ima nesto za mene. Ja se obradovao, rekoh super eto konacno da se fino zaposlim. Medjutim, ona mi je poslala par linkova i pozvala me na jedan webinar.
Najiskrenije, ja ne znam skoro nista o kriptu ali prije dosta godina, kao i mnogi, imao sam priliku da kupim bit coin za par stotina eura pa mi je neko rekao da je to cista glupost i nisam kupio. Kad se pojavila Irma s tom pricom pomislio sam ‘ok, mozda je to druga sansa a necu propasti za tih 800 eura a mozda bude nesto’. I zaista sam usao u to s rezervom i bez prevelikih ocekivanja.
Ona me je ubacila u svoju FB grupu, tj chat na kome nas je obavjestavala svakodnevno o novim prezentacijama i webinarima. To je bilo pravo ispiranje mozga i zapravo sam odslusao samo jedan webinar. Sve je to fino krenulo, vec poslije nedelju dana imao sam jednu malu sumu tih tokena ali nisam zelio da nagovaram nikoga da udje u taj projekat dok se ne uvjerim da je sve regularno. I zato sam na tom chatu pitao da,i je neko uspio da proda svoje tokene. Irma mi je odgovorila da to u tom trenutku nije bilo moguce i da rade na tome i zbog toga sam odlucio da sacekam s pozivanjem prijatelja da se prikljuce. Onda se desio i taj trenutak da su omogucili da se moze prodavati i tada sam opet na chatu pitao ljude da li je neko prodavao i kako, a onda je uslijedila serija verbalnih napada na mene, nazivali su me glupanom i klovnom. Klasican mobing. Irma doduse nije ucestvovala u tome ali kad sam nekim ljudima odgovorio na uvrede (ali ne uvredama) ona je stala na njihovu stranu… Izasao sam iz grupe i tu se zavrsio nas kontakt. Vec tada sam bio siguran da je u pitanju Ponzijeva sema jer sam kroz te njihove razgovore na chatu shvatio da se mnogi od njih poznaju od ranije iz nekog projekta piramidalnog marketinga. Onda mi je postalo jasno otkud to da je Irma za tako kratko vrijeme uspjela da uvuce toliki broj ljudi.
Odmah sam poceo da prebacujem Zeniq u metamask i da ih konvertujem u Ethereum tako da sam uz sve odbitke za proviziju u nekakvom plusu.
I evo prije nekoliko dana vidim da nema vise Zeniqa i svi tokeni koji su bili na sajtu nestali su. Kad udjem na moj nalog sadje tu Xera ali nemam nikakvog uloga niti cu imati. Dakle potvrdila se moja pretpostavka da je u pitanju prevara. Meni je drago sto nisam nikoga uvukao u tu pricu, moje pare sam vratio ali mi je jako zao sto sam doprinio tome da se oni obogate.

3 Likes

Hvala sto si podijelio ovo, ovakvih prica je bilo i biti ce uvijek. To sto si uspio vratiti ulog je velika stvar jer vecina ce zavrsiti na 0. The Game of Musical Chairs

Nemoj da te ovakve price obezhrabre od generalne revolucije koja je blockchain. Bitcoin jeste stvar kojoj je vrijednost skocila dosta zadnjih godina, ali nije jos kasno. Zlato ima market cap od 13 Triliona, dok Bitcoin i sa ovom cijenom od 57k je na market cap-u od nesto malo jace od 1 Trillion. U zadnih 10 godina Bitcoin je imao bolji performans i od dionica i od zlata.

U digitalnom svijetu ditalni novac ima apsoultnog smisla, vecina drzava pocinje da uvodi elektronske valute, a pred nama je najbolja eletronska valuta koja nije pod kontrolom niti jedne vlasti ili firme, i koja je prezivjela toliko “Bitcoin is dead” situacija po novinama - a evo nas pred korak od all-time-high-a.

Danas da bi preko granice poslao 1 milion: ako ces preko banke - ocekuj dosta pitanja odakle ti taj milion; ako ces u zlatu - treba dosta logistike da preneses milion u zlatu. Sa blockchain-om ti treba internet, telefon, i 5 minuta.

90% stvari u cryptu su scam, 10% je revolucionarno. Drzite se onoga sto je revolucionarno, jer za 10 godina novac u papiru ce biti samo sjecanje.

2 Likes

Nisam obeshrabren cryptom ali za razliku od novca u banci koji je ipak na neki nacin osiguran i zasticen (uz sve manjkavosti) ova oblast je potpuno neregulisana i tu su ljudi u vecoj mjeri izlozeni riziku od kradje i prevare.
Evo odlican primjer je taj ZeniQ jer je sve uradjeno na tako perfidan nacin, u sivoj zoni i mislim da bi bilo veoma tesko dokazati neciju krivicu u prevari. Jer na primjer Irma je i sama kupila te tzv Hubove i to ne samo sebi nego i svojim sinovima i muzu. Sjecam se da mi je to rekla onda kad mi je prvi put pricala o ovom zeniqu. Dakle ona moze uvjek da se odbrani da joj namera nije bila da nekoga prevari nego da i sama vjeruje da je taj ZeniQ odlicna stvar. Najiskrenije da kazem, uprkos svemu ja i dalje nisam siguran i ne mogu da dokucim je li Irma prevarant ili nije. Ne zelim da je branim uopste jer ne znam je toliko dobro ali kao sto sam vec nagovijestio u prvom postu, ona je kod mene zasluzila neko povjerenje jer ovdje sam imao neki problemcic s povratom poreza kad mi nisu htjeli vratiti nista i ja sam na jednoj FB grupi pitao da li neko poznaje knjigovodju da mi kaze kako da se zalim. Ona se javila i to mi uradila potpuno besplatno… I jos se ponudia da mi ubduce ona ispunjava formular za povrat poreza takodje besplatno. To je bilo dvije godine prije nego sto se ZeniQ uopste pojavio.
Drugo, koliko ja znam ona nije organizator toga vec neko ko je zahvaljujuci ogromnoj mrezi MLM entuzijasta uspjela da se za kratko vrijeme popne na ljestvici i da zaradi ogromne pare. A to je mogao svako. Ja nisam jer nisam zelio da uvlacim ljude dok se ne uvjerim da je sve regularno a ispostavilo se da me osjecaj nije prevario. U stvari nije to bio osjecaj nego zdrava logika.
S druge strane, ona je obrazovana zena i po svim njenim objavama i nacinu na koji prica o tom projektu vidi se da ima elementarno znanje o blockchainu i kripto valutama i zato mi je tesko da povjerujem da bas nije znala da se to u jednom trenutku mora srusiti kao kula od karata.
Isto tako, ono sto joj veoma zamjeram jeste to sto je ljude ohrabrivala da cuvaju zeniq i obecavala da ce cijena da poraste i do 300 eura po jednom tokenu ili coinu, ja ne znam razliku. Ali znao sam da je to nemoguce. I evo sad neko ko mozda nije prebacivao u neki wallet ostao je bez svega. A siguran sam da mnogi nisu to prebacivali jer su do poslednjeg dana ubjedjivani da je to projekat od koga ce se enormno obogatiti.
Da sad ne duzim puno a mogao bih puno toga da kazem na ovu temu ali vise sa nekog sociolosko-moralno-pravnog aspekta a ne sa aspekta poznavaoca kripto svijeta jer to nisam ni najmanje.
Volio bih samo da znam sto se desava u toj njenoj FB grupi sad nakon sto je zeniq zamijenjen Xerom, kako ce ljudi da reaguju kad shvate da na svom nalogu vise nemaju ni jedan jedini zeniq koji su tako strastveno cuvali i cekali da im cijena poraste na 300 eura… Da li ce mozda da im ponudi neki novi projekat od koga ce da se toliko obogate da im zeniq nece vise ni pasti na pamet…

2 Likes

Crypto tehnologija ti omogucava da ti budes vlasnik svog novca i da si ti odgovoran za njega. Jeste da ako pare stoje u banci one su na neki nacin osigurane od drzave, ali desavalo je se da i banke odu u bankrot, tako da je dosta stvari danas oko para zasnovano na tome da ti “vjerujes” nekome da cuva te pare, dok pare u tvom crypto wallet-u su 100% tvoje i ti odlucujes kada ces i sta ces da kupujes (ili kome ces da saljes novac) bez obzira kakvo je politicko stanje u drzavi/svijetu. Desava se danas upravo u svijetu da ako doniras pare jednoj strani koja ratuje, a drzava se ne slaze sa tobom ko je “good guy” u toj prici, banka ti blokira racun jer ti u njihovim ocima “doniras terorizmu” dok njihove pare koje idu drugoj strani su “humanitarne donacije”. Crypto doesn’t care about any of that, ti ako zelis nekome da posaljes pare, te pare ce doci i niko to ne moze sprijeciti.

Sto se zakona tice istina je da danas dosta stvari mutno, ali nije nemoguce da kako masa adoptira crypto u svoj zivot da se stvari ispeglaju, i ko zna, mozda ovi sto su krali retroaktivno kazne. Ja vjerujem da ljudi kao Irma koji uvlace ljude u ove scams, nekim dijelom vjeruju sve ono sto im ovi sa vrha pricaju i ne misli da laze. Nauciti kako swap-ati token na uniswap-u traje 5 minuta, a znati kako odrzavati likvidnost i marketing projekta je skroz druga. Jer na kraju ovoga, sta god Irma zaradila, to je sica sta su zaradili ovi koji stoje iza prvobitne ideje, ti vlasnici su muzli i Irmu samo sto ona ne konta ali njoj je vrijedilo prodati obraz i ljudske odnose za koju hiljadu.

U Americi gdje je stvar malo bolja sa crypto zakonom, postoji nesto sto se zove “Security” - to je ako vam neko govori da kupite nesto a kao glavni motivator je da ce cijena rasti u buducnosti. Ako takve stvari nisu sa vladom registrovane, masne su kazne zbog toga: SafeMoon Execs Arrested by DOJ in Fraud Investigation, Charged by SEC

1 Like

Evo vrijednost Zeniq-a danas.

1 Like

pa ko se to nama vratio? :grin:

1 Like

Fox Tv Popcorn GIF by The Four

I’d been complaining ceaselessly to fix my withdrawals not going through but it fell on deaf ears. Pressured me into depositing£.100k as my first commission and overtime, it grew exponentially. However as time would go on, they’d pressure me into depositing more and £.50k was dropped. When my drawl was not going well,I started to get extra agitated and decided to get legal heΙp. oliviatrader44(@)gmail com .Was the company I reached out to and they acted swiftly and got me my money out.

WhatsApp. +1 423 248 2140