ZENIQ/NEO Zentech <<<--- Nova prevara! uzmite dok ima!

Da ste htjeli i sami bi pronašli i pročitali na stranici.

Hvala na odgovoru
Ali ovo je samo natpis sa web stranice - nema nigdje službenog dokaza npr. sa SEC stranica tj. dokumenta “ovjerenog” ili potpisanog od strane SECa ?

Ne nalazim pa zato pitam

1 Like

Ne izbjegava se odgovor ali tvoj upis je slika i prilika mentaliteta ove grupe. Nisi sam sposoban saznati neku informaciju i to automatski znači da je prevara. Doslovno je potrebno par minuta i čitanje sa razumijevanjem a ako to nisi u stanju sve te kompanije odgovaraju na ovakve upite. Iskreno, baš me briga gdje ti ulažeš svoj novac a ja s ljudima poput tebe i ne surađujem, podijelit ću info za druge čisto da vide koja je razina dilentatizma ova grupa. Pa tako…na Tupan web site-u lijepo piše da je od strane SEC-a reguliran fond koji izdaje tokene. Taj se fond zove ForestAU Green. https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/0001790226/000179022619000002/xslFormDX01/primary_doc.xml
Nema na čemu!

2 Likes

Jesi ti ozbiljan?? Idi na SEC site i u polje search ukucaj Forestau Green LLC. Javi rezultat…

2 Likes

Naravno to je nađeno -Ali to nije nikakva potvrda ili ovjera od strane SECa.

Ovo je objašnjenje sto znaci formular D koji se nalazi na linku:
SEC Form D is the form used by companies to notify the SEC that they have made an offering of securities but that they haven’t registered these securities with the SEC. This exemption from offering securities without registering them is covered in SEC Regulation D (Reg D), a section of the Securities Act of 1933.

To je samo formular za poslati obavijest SEC-u ako netko npr ide u prodaju tokena.
To može ispuniti “bilo tko” u 5 min - nitko te ne pita ništa za to ispuniti .

A to apsolutno nije potvrda procesa registracije tj. ovjere od strane SECa.

Čim je ostao na stranici i ima status accepted znači da spada pod SEC regulativu. Ne znam što ti misliš da to znači ali nije ništa drugo nego da SEC sada štiti svojom regulacijom klijente te kompanije. Imam osjećaj da bi vi tu prodali organe samo da ispadne da je Zeniq prevara. Kakav je to svijet u kome živite da vam je realnije da jedan biznismen kao Feriani koji se dokazao u financijskom sektoru i ima fantastičan rezime ulazi u neke mutne poslove i laže o regulativi koja uopće nije nešto nezamislivo, (zapravo je sam sebi postrožio uvjete poslovanja) i to da vama izbije par stotina eura. Za par tjedana kad krene Zeniq swap i Tupan osvane kao zen20 token baš me zanima hoće li itko ovdje biti dovoljno muško i reći da je bio u krivu. Ako bude suprotno ja ću priznati da sam u krivu iako nikoga nisam prozivao varalicom i lažovom.

2 Likes

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Svaka čast

Pozdrav svima…
Čitam, smijem se, plače mi se i sve mi se, što bi naš narod rekao. :smiley: :smiley:
Da kažem iz ugla treće, neutralne, strane koju ne zanimaju tehnologije i mnoge druge stvari o kojima pišu ljudi koji ‘‘znaju’’ nešto o kirptovalutama i sličnim stvarima vezano za njih u IT smislu. Iskreno, zanima me samo cijena, profit, dostupnost i mogućnosti sa kriptovalutom/tokenom. Ništa drugo.
Iz svega ovog prethodno, vidim, u pravu sam jer su podjele nevjerovatne i bazirane su samo na ubjeđenjima i sumnjama na nešto. Jedni su ubjeđeni da je ovo ovako, drugi sumnjaju da je onako. U krivu si ako nemaš iste kriterijume kao neko od njih, bez obzira koliko si objektivno u pravu i sl.
Zaključak, za ovaj, kao i mnoge druge projekte niko nije u pravu i nikome ne možeš vjerovati većim dijelom. Ako griješim, neka mi neko kaže šta je to u kriptu igri 100x sigurno i kome možeš vjerovati? Ili, po čijim pravilima kritikovanja vrijednovati nešto i izvlačiti zaključke? :slight_smile:

Nažalost, otkako sam u ovoj priči, najvećom prevarom su se pokazali upravo ‘‘legit’’ projekti. Osimišljeni su da su veoma malo ili nikako profitabilni za ‘‘investitore’’, ali malo duže traju. Operu, opljačkaju i pokupe ti skoro sve na prefinjen način. Najveće profite sam ostvario na ovim projektima koji su deklarisani kao ‘‘scam’’ :smiley:
Zapravo, projektima koji su malo zaživjeli, propali i eto…prevara su. Ali, realna je zarada bila na takvima. ‘‘Uđeš na vrijeme i isto tako izađeš’’ i bez brige si.
Sve do momenta dok ne dođeš do ovih ‘‘legit’’ mjenjačnica, koina, mreža i slčnih gluposti, pa na kraju i države koji ti krv isisaju.

Na kraju, stručnjaci, samo jedno pitanje…

Šta je to 100% tačno u svoj ovoj glupariji zvanoj kripto?

U redu , ispunjen je Formular D prema SECu ali onda to ne znaci kako je ovjeren - to je druga kategorija .

Izgleda kako samo nedostaje vise informacija za sve nas neupućene sto je SEC i sto je regulirano zapravo po pitanju tokena - kad se već toliko naglašava ta informacija.

Hvala svakako na odgovorima

1 Like

Ne znam zašto nas sirotinju ne ostavite na miru, već pored tolike planete došli na balkan to promovisati. Znate da smo zatucani i produžite dalje, imate tih para iz Dubaija koliko hoćete, opet ponavljam, pustite nas sirotinju

2 Likes

pusti ih nek se provaljuju :joy:

E SIROTINJO MOJA i Bogu si teska.
Pustise me Marsovci i sad me se dohvatise Zemljani.
Marsovci shvatili da se sa 100 eura moze coin proizvodit sljedecih dvadesetak godina i da su oni tamo na ZEMLJI (ZENIQ-ovci) sve prvo pravno osigurali pa tek onda krenuli. Ostatak ZEMLJANA za razliku od toga traze kako da odmognu svojoj sirotinji.
Projekat koji vise nikome na Marsu nije upitan , ovi na Zemlji pokusavaju oborit, ne zato sto znaju , nego zato sto NE ZNAJU o cemu se radi. Moj Ajnstajne de malo, daj malo prosvijetli ovu sirotinju, znas da su i tebe smatrali BUDALOM kad si objavljivao neke tamo teorije. Dobro da te nisu na lomaci spalili.
Moji Klingonci su se vratili supersonicnom transformaciom u svoju galaksiju i sada kopiraju TUPAN (ilegalni projekat) ne bi li spasili ono malo klingonskih suma od definistivnog propadanja.
Cujemo se svaki dan onim telefonom na zicu (onaj sto ima u sredini nekoliko rupa pa se vrti u krug) Balkanska tehnologija. Ne daj Boze da promijene sta u svakonevnici ove sirotinje koju neko spomenu. Mora neko i kosit travu rucno i vozaci autobus nam trebaju i cistaci ulica isto tako. Ne mozemo biti svi milioneri. E MOJI KLINGONCI dobro ste napravili sto ste izvrsili blic akciju. Dodjoh , kopirah, odoh.
Kaze mi jedan pametniji popusta, da je tako budale bi svijetom vladale. DA NISU MOZDA U PRAVU ovi sto ne citaju , ne uce, ne informisu se, cuvaju svoja sranja od coina i pokusavaju uvuci u svoje propale projekte ostatak sirotinje?
NE , nisu i zato cemo sada, ovih dana pojacat ugodjaj i stavit jos par MARSOVSKIH i KLINGONSKIH PREVARA na nas BLOCKCHAIN, s nadom da ce nas uskoro biti MILION umrezenih u najbolji BLOCKCHAIN u galaksiji. AKO nam ZEMLJANI dozvole :slight_smile:

Pozdrav, ja sam novi u kriptu i ne razumem se u sve ovo. Moje pitanje je zasto kada ukucam zeniq na guglu izlaze samo iskustva ljudi koji su prevareni? Zasto oni pljuju ovaj projekat ako je on toliko dobar? Ako moze objasnjenje od Marsovaca, Zemljani me ne zanimaju.

2 Likes

Vrli kolega , branioc zeniqa napise ovako nesto i ostane ziv …

Pozdravljau te sranje kocini koje forsiras a sa druge strane su blockchain, kojeg nemamo, zatim smartchain kojeg nemamo , zatim TOKENIZACIJA koju nemamo ( samo 3,9 BILIONA) dolara da prevedem to je 3600 MILIJARDI DOLLARA !!!

Poredjenja radi koliko je ovo besmisleno … KOMPLET svi coini na kripto trzistu trenutno vrijede
Market Cap: 1,017,141,840,837.401 steta sto zeniq nije izlistan , digla bi se ukupna vrijednost svih coina 4 puta …

drugo poredjenje …Zeniq vrijedi vishe nego GDP indije …

i na kraju kao slag na tortu …
promet dnevni 1700 Dolara od toga dumpanje 74%

1 Like

Season 9 Lol GIF by The Office

Vidim ljudi se grčevito bore da objasne kako ovo nije prevara. Mojoj sestri je priču prodao kolega sa posla kako je to Dubai, kraljevi prinčevi bla bla i ona je pala na tu pricu. Kada mi je rekla da je zakupila i za mene nesto ja sam joj odmah rekao nemoj ne treba, to je prevara, bar nije potrošila puno para na mene i brata.

Evo ja nisam otvorio tu stranicu safira mesecima jer me ne zanima, sada sam otvorio i šta uopšte ovo znači? Ja mislim da je ona dala 250 eura za mene i ako sam ja “kao zaradio” 16 eura za skoro godinu dana to je budalaština. Naravno na sebe je potrosila hiljade eura jer je luda i lakoverna. Pre neki dan sam ja razbio sve snove oko toga da će ikada povratiti svoj novac

Samo da dodam, gledao sam kod nje na telefonu njihove telegram grupe šta oni tamo pišu, to je samo za naivne i lakoverna, znam da mi je pre slala link da prijavim neke Fejsbuk grupe koje toboze pisu da je ovo prevara kao obmanjujuce, samim tim mi je sve bilo jasno, ko normalan ko je “legit” se bavi time

1 Like

tupan je onaj ko nasjedne na ovo, pored ovoliko mogućnosti.

1 Like

1 Like

Šta smo skontali, jel prevara :joy: