ZENIQ/NEO Zentech <<<--- Nova prevara! uzmite dok ima!

Dokle smo ovdje došli?

Evo kratki update i novosti u vezi ove “Nove prevare” od proteklih mjesec dana. Zapravo je fascinantno kako daleko i u koje dubine ova prevara sada već seže. Krenimo redom. Prvo su navodno organizirali hackathon u Meksiku pod nazivom Zencon na kom su developeri 3 dana programirali projekte na njihovom tzv “smart chainu”. Naravno, s obzirom da nemaju ni vlastiti blockchain jasno je da ne postoji nikakav smart chain te da su unajmili neke glumce i da je to bila samo produkcija u svrhu prevare. Stavili su smart chain i online i tu je explorer; https://smart.zeniq.net ali sam siguran da svatko tu u 3 sekunde vidi da je to fejk, posebno u ovom dijelu za developere; https://www.zeniq.dev/. Ubrzo nakon toga su smislili kako izvući još novaca kroz upgrade masternodova za mintanje novog tokena. Radi se o projektu Tupan. Tvrde da je token reguliran od američke SEC regulatorne komisije ali to je sigurno laž a i nije nešto pre važno kad to skoro svaki token može ostvariti samo da zatraži ili potplati regulatore za neku sitnu lovu. To što su oni jedini za sad jasno govori da nikom drugom nije stalo do toga. Uglavnom za 998 eura minta se 110 tokena dnevno ako se kupi u pre sale-u. CEO Tupana je Oderli Feriani koji zapravo ima impresivan CV ali tko zna na koji način su njega vrbovali da sudjeluje u prevari jer ne izgleda da mu to treba. Možda je ucjenjen, možda to i nije on nego njegov klon…ko bi znao? Ili je on mastermind iza cijele priče jer Tupan projekt postoji već neko vrijeme i sad navodno migriraju sa svog blockchaina na Zeniqov. Moš mislit…I sad ono najluđe, neki dan me pokupila policija i odveli me u stanicu. Ispitivali su me 4 dana o svim i najsitnijim detaljima u vezi projekta i svim vodećim ljudima iz regije. Nakon što sam rekao sve što znam i nakon što sam na poligrafu dokazao da zapravo vjerujem u projekt i nisam nikog imao namjeru prevariti, pustili su me. Dobio sam samo prekršajnu kaznu zbog toga što sam tako glup i lakovjeran. Zato se oko svih drugih steže obruč jer se osim SIPA-e i Interpola uključio i FBI tako da je pitanje dana, ako ne i sata kada će svi biti pohapšeni. Što se mog novca tiče, da prodam sve sada po ovoj smiješnoj cijeni od 9 centi i dalje bi bio u plusu ali sam odlučio pustiti da sve propadne da mi lekcija o vlastitoj pohlepi i gluposti ostane duboko urezana u memoriju. Na kraju me tješi da ste vi tu bili pametni i odmah sve shvatili i niste došli u napast da investirate u ovu sad očitu prevaru. Jeste da sam profitirao ali ostaje gorak okus a zarađene novce ću nekad u budućnosti donirati u dobrotvorne svrhe ili za pomoć Ukrajini ili za razvoj MRNA cjepiva. Naći ću već nešto…Ugodan dan i ustrajte u borbi protiv prevara svih oblika!!!

2 Likes

Stara kineska poslovica kaze …kad ti dvojica kazu da si pjan …lezi i valjaj se :slight_smile:

Ako je nesto predobro da bi bilo istinito , onda to obicno i nije .

Nazalost izgleda da si bio samouvjeren a nisi hti slusati sta ti vise ljudi govori a mnogi od nas su u ovome 5+ godina i nagledali smo se prevara svih mogucih vrsta .

Valjda te nece krivicno goniti , vjerovatno i da nece jer si i ti ispo ovca na kraju .

pitam se gdje je ekipa koja je toliko “branila” ovu prevaru.

Evo DA I JA PRIZNAM DA JE ZENIQ PREVARAA. jUCER SU MI DOSLA DVA MARSOVCA I JEDAN KLINGONAC NA VRATA I UHAPSILI ME. Kazu da se culo i kod njih na Marsu kako ima jedan projekat prevara koji se zove zenIq i oni u zaduzeni da provjere sve to. Neki marsovci su poceli da ulazu u TAJ FAKE zeniq i zaradili milione nekih eura pa ne znaju kako to da pretvore u marsijanske pare. Vidjeli su i BLOCKCHAIN koji nadmasuje njihove pa sad traze da ukradu tu tehnologiju. Kazu da do sada nisu vidjeli tako nesto i nemoguce je da GrafICKE karte iz kamenog doba odjednom mogu biti zamijenjene to nekom laznom tehnologijom. I jos su me pitali zasto sam bio u MEXICu , i koliko su mi platii da tamo glumim kao da programiram nesto. Rekao sam ima da je dnevnica bila dobra , nekih 45 maraka i da se isplatilo PRAVOOO. A onaj ko fol vlasnik nekoliko banaka i HADGE fondova iz Amerike mi je lazan i to mi je jaran iz Cekrcica koji prica engleski pa sam ga ukljucio u ovaj business. Tako smo prevrili 720 000 ljudi do sada i svi su naletili na nasu suplju pricu i zao mi je sto sada imaju po nekoloko hiljada coina i tokena , nekih tamo projekata koji kao fol vrijede 3,6 BILIONA dolara , KOJE BUDALE … eto priznao sam klingoncima da sam kriv pa moram i zemljanima jer ko zna ako ovako nastavi mozda ce se pojaviti i neki iz trecih galaksija onda sam pravo najebao… Zato cu i ja kao i Rudi da prodam sve i poklonim ovim jadnim izbjeglicama koji dolaze sa mercedesima i porseima sa UK tablicama a necu sigurno kurdima i ovima sto camcima preaze preko mediterana . I tako opet se sjcetimajnstajna koji kaze DA SU DVIJE STVARI NEGORANICENE; LJUDSKA GLUPOST I SVEMIR ALI ZA SVEMIR NIJE SIGURAN

Napisao sam ovaj tekst toliko apsurdan i životno nelogičan da svaka prosječno inteligentna osoba to odmah uoči ili barem posumnja u ozbiljnost napisanog. Pa baci pogled na linkove od explorera ili izgugla projekt Tupan i Oderli Feriania, Zencon u Mexicu koji je bio sjajno medijski pokriven. Ma kakvi…
FBI??? 4 dana u policijiiiii??? Klonirani CEO???
I onda sam ja ovca?
5+ godina u maminom podrumu možda…

1 Like

Za razliku od tebe rudi , ja pretpostavljam da ljudi ovdje pisu istinu … sto se mene tice i ti i zeniq ste zavrsena prica .

530 000 usera i ostale gluposti … ovaj jedini spike je neko napravio sa 2600 dolara ulaganja …i nistha nije pomoglo …vjerovatno je bio neki brainwashing naivcima kako ide gore ili sta vec …ovim tempom idete na smetljiste za par mjeseci

1 Like

I tako kineska poslovica kaze strpljen / spasen.
I posto sam slusao sranja i ovakve komentare kao ovaj ovde iznad i vidim da neko ko pojma nema o krypto MORA da cuva svoj status gubitnika. Rudi ti si genijalac i potvrda ajnstajnove teorije o svemiru. kako se lijepo narugat poluintelektima poslije godinu dana stpljenja / spasenja

1 Like

530 000 usera , promet dnevni citavih 1200 $ od toga 70 % prodaja

Svaki tvoj komentar pokazuje koliko ne znas. Ne posipaj se pepelom , nek ljudi misle da znas. Pozdravljau te sranje kocini koje forsiras a sa druge strane su blockchain, kojeg nemamo, zatim smartchain kojeg nemamo , zatim TOKENIZACIJA koju nemamo ( samo 3,9 BILIONA) dolara da prevedem to je 3600 MILIJARDI DOLLARA !!!
Zatim te pozdravlja SEC ( JEDINI NA SVIJETU OVJEREN TOKEN od strane najvise svjetske instttucije za financijska poslovanja, zatim tu je drugi masternood ( Nije zaostala tehnologija grafickih kartica) pa idemo na mjenjacnicu , i NFTs i tako dalje… Nekih 5 nivoa , bitcoin ima samo JEDAN , ETHERIUM samo smartchain i tu je kraj . e sad na to dodaj ovo ispred i jos mnogo vise. Ne znam sta bi ti jos nabrojao, ne mogu se svega sada sjetiti. ZENIQ nije samo KRYPTO, AVINOC nemas vjerovatno pojma sta je to. ZASTO pitaj se zasto a ne kako ! A vi koji ovo citate ocijenite koje bos a ko BOOOOOOS

1 Like

E moj @GRANAPP_Automatic_Tr

Probaj biti malo manje napadan, mi se ovdje na palimo na te “hu-ha” postove u kojim ti nešto pišeš, a ruku bi dao da 99% korisnika pročita prvu rečenicu i tu se zagubi, tj. izgubi interes.

Formiraš tekst kao da si na utrci nekoj, opet kažem, ovdje to ne pali.

Malo formiraj text, učini to privlačnijim za korisnike koje pokušavate prevariti, znaš…malo gotive nek osjete, a ne nepismenost na nivou.

Napomena, svaki post koji ti napišeš na ovaj način, “trpa” ovu prevaru dublje i dublje u “zečiju rupu”, a ti de.

Alice In Wonderland Whatever GIF by Disney

obzirom da ne cijenim tebe a ni tvoje misljnje nije mi stalo da pazim na sintaksu a pogotovo da pravim neko lazne nade kao sto cinis ti sa svojim postovima. Lijep pozdrav i ostani lijepo u mraku kao sto si navikao. Pozdrav iz buducnosti :slight_smile:

1 Like

Šta onda laprdaš po forumu ako ne cijeniš… Došao si tu da izreklamiraš, vidiš da ti ne ide, razguli dalje u “budućnost”

1 Like

A vidiš, ja poštujem tvoju izjavu.

Ali ako ne cijeniš mene, onda bar cijeni svoje moguće investitore.

Najnovija laz …720 000 usera , promet dnevni citavih 840 $ od toga 74 % prodaja , 5 tehnologija nekakvih ,
jos uvijek nije izlistan na coinmarket.cap i da citiram najblesaviju recenicu dana

Disclamier , ako nesto pijete , prestanite prije citanja recenice dole
P.S jos uvijek se koristi decimalni sistem u ovom univerzumu .

Pozdravljau te sranje kocini koje forsiras a sa druge strane su blockchain, kojeg nemamo, zatim smartchain kojeg nemamo , zatim TOKENIZACIJA koju nemamo ( samo 3,9 BILIONA) dolara da prevedem to je 3600 MILIJARDI DOLLARA !!! GRANAPP_Automatic_Tr

@GRANAPP_Automatic_Tr - navodite kako je Tupan ovjeren od strane SECa. Postoji li bilo kakav dokaz za to?
Hvala

Kakav crni SEC, pa njih će SEC sasjeći kao i ekipu iz OneCoin

FBI offers $100,000 reward for help finding OneCoin ‘Cryptoqueen’ | Cryptocurrencies | The Guardian

Nevjerovatno kako je ljudska glupost neogranicena, kako se ne razumije ironija, kako svakim postom se dokazuje vlastito neznanje. Ima jedan vic u Bosni koji kad pitaju koliko je to on kaze hiljadu maraka , a kad ga pitaju koliko je to tisuca on kaze 1200. Dok ste god ti i tvoji sljedbenici na tom nivou , stvarno nema ni potrebe a ni motivacije dalje objasnjavat decimalni sistem. S obzirom da je ZENIQ na 6 mjenjacnica, Tupan upravo jucer izlistan na novoj mjenjacnici, avinoc vec u funkciji, samo vi radite vase domace zadace. Investitora je preko 720 000 tako da onaj ko je razumio da ljudi NECE DA PRODAJU jer ovo je DUGOROCNI posao onda dodju na to da su jedan plus jedan tri. Oni koji su prodali samo su nam ucinili uslugu jer mi kupujemo i spaljujemo. Svaki dan sljedecih 50 godina Bit ce MANJE nasih Zeniq COINA.
Nama dolaze u Dubai VLADE nekih zamalja (poslovna tajna koje) da dobiju direktne informacije sta i kako. Naravno i ti mozes do naseg biroa u Dubai , ako ti ostane sta para od tvog USPIJESNOG trgovanja sa sranje tokenima koje ovde prodajes ljudima , kao bubrege :slight_smile: Prije ili kasnije i sam ces zajedno sa svim pobornicima tvoje salami strategije doci u ZENIQ BLOCKCHAIN a do tada zelim ti da ne izgubis sve pare ( citaj sranje Tokene i koine u kojim si investiran) NAJBOLJI projekat zadnjih 15 godina i to ne samo u kripto svijetu jer je ZENIQ vise od samo kripto.

Ne znam izbjegava li se odgovor ili ne. Ako nema dokaza zakljucak je Tupan ipak nije ovjeren od strane SECa

A to sto je na vise mjenjačnica meni ne znaci ništa po pitanju je li token dobar za ulaganje ili ne

THE ONLY TOKEN WITH

SECURITY

7 UN SDGS

  • SOCIAL

  • PURPOSE AND VALORIZATION

The Digital Environmental Asset Investment Fund, Tupan’s issuer, is ForestAu Green LLC; and as administrator and custodian of operations linked to Tupan, Philadelphia Digital Investment Banking & Capital Trust.

The Amazonia Ambassador, Embassy’s Chief of Council of the Permanent Committee for Sustainability, Ambassador and Assistant Judge of the International Criminal Court against Child Abduction (ICCACK), Mr. Oderli Feriani, conceived and founded Tupan.

The only Token issued by an American Fund, Forestau Green LLC, is registered at the SEC (U.S Securities Exchange Commission).

Stvarno ste postali smiješni sa komentarima.

Sve je tu i blockchain i SmartChain samo sto boli pa vam teško priznati.

Zeniq se proizvodi preko masternodova ne kupuje se na berzama, tamo se samo prodaje i to ko baš mora.

O SEC regulativi da ne pričam dovoljno da pročitate oficijelno na stranici.

Lijep pozdrav svima :blush: