XRP - Ripple

Skrenuo bih paznju na XRP, u zadnjih desetak dana je izbio x4, trenutno je na ~ 0.000125 prema XBT, sve ispod 0.0001 je prihvatljivo za kupovinu, procjena na x5 do kraja godine (negdje oko USD 1).

Ima vrlo dobre fundamentalne indikatore, vise detalja https://bitcointalk.org/index.php?topic=1904801.0

U osnovi radi se o zamjeni za SWIFT sistem i vec je u fazi implementacije u bankama, deflatorna je valuta, presao im je nedavno VP iz SWIFTA kao VP.

X

4 Likes

Ripple je inovativan, ali neki ga ne vole zato što baš predstavlja kontru od onog što trenutne kritpo valute predstavljaju, a to je decentralizacija :wink:

u svakom slucaju, treba imati i XRP-a, zbog profita koji je zagarantovan :slight_smile:

2 Likes

Listen to The $900 Billion Problem - How Ripple Makes Bank To Bank Transfers & Compliance Faster & Cheaper by Bitcoin.com Podcast #np on #SoundCloud
SoundCloud - Hear the world’s sounds

1 Like

BBVA Banka izrsila testu transakciju koristeci distribuiran blockchain ledger.

1 Like

Negdje sam čitao da banke uopšte ne moraju koristiti kriptovalutu već sama tehnologija i platforma im je dovoljna a to mogu sami napraviti. Uzmi u obzir i da je neisplativo raditi sa nečim čija je cijena toliko volatilna. Po mom mišljenju XRP je precijenjen.

3 Likes

Centralna banka Engleske uspješno je okončala RTGS konceptualni projekat integracije ripple ledgera.

Banke moraju koristiti $XRP jer se njime “placaju” transakcije na chainu, pored toga $XRP je native valuta na tom blockchainu i moze se njime prometovati.

2 Likes
2 Likes
2 Likes

The vision for creating a faster payments system in the U.S. was unveiled with the release of The U.S. Path to Faster Payments, Final Report Part Two: A Call to Action. In support of this release, a live online broadcast featured industry leaders from the Faster Payments Task Force discussing the task force’s final report and its 10 recommendations for developing and implementing a faster payments system in the United States.

https://fasterpaymentstaskforce.org/

2 Likes

Mnogo se altova pomaklo ovih mjeseci, a XRP je ostao “tu negdje”.
Ali opet, mislim da ću ga kupiti još, obećava!

Dali zna neko gdje se moze kupiti XRP i koji wallet se koristi…

Pozz

Kupuješ na Binance/Bittrex mjenjačnicama sa BTC/ETH

Kako da najlakse kupim xrp trenutno.Da li moze preko deviznog u banci direktno na mjenjacnicu ,?

Najbolji način je da kupiš od nekog Bitcoina sa kojim na mjenjačnici kupiš Ripple.

Znaci,kupim od nekog btc za kes i onda mi on prebaci btc na wallet? Ili na moj nalog na mjenjacnici?

Idi direktno na mjenjačnicu da izbjegneš dva puta naknade za slanje :slight_smile:

Ja nisam mogao čekati, koristio sam iqoption dok je bio 0.23 i uložio neke sitne pare. Znam da je to neka vrsta klađenja, ali je moguće profitirati.

Danas mi je verifikovan nalog na Kraken.Kada vršim order, minimalno mi traži 30 EUR da kupim XRP.Ovih dana cu to pokusati realizovati, nadam se da će uspjeti.