XRP - Ripple

e mater mu propade ko kruška ovaj Ripple da li će se oporavit kolko je poletio i sletio nazad

Riple je SCAM po meni veliki

kakve su info, ima li kakve nade da uskoro ovaj XRP pređe 1 dollar

Ripple zavisi od ovih “legalnih” institucija… gdje je pitanje vremena kada će oni se okrenuti ka njemu…

Ali ko razumije kripto… shvatiće da Ripple nije kripto valuta, već trenutni bankarski sistem 2.0.

Printanje novog Ripple je i ubacivanje u sistem je identičan trenutnom monetarnom sistemu, s tim da trenutni monetarni sistem bar ima vrijednost “printanja” novca.

Just my 2 cents :slight_smile:

ma da hoće porast malo da prodam to nešto coina i nikad ga više neću uzet

Nemoj prodavati ako si vec zaglibio, lako se on cimne do 2-3$

2 Likes

Ripple pored svojih xProjekata nema potrebu za ripple tokenom… Ili ima ali za jako malim brojem tokena, mislim da je njegova cijena hype orijentisana…

1 Like

Ma goni ga, ne treba ga uzimat fakat ni coina nikad više

Ajmo, koliko si u crvenom na XRP?

ma nije to puno realno oko 100 eura na iq options, ne bi me to živciralo da mi je to na Bittrex kupljeno, nego tamo može da ti to nestane, glupa option berza

Slabo nam nešto ova tema o XRP-u

Samo ću dodati da je XRP počeo globalizaciju u već postojećem bankovnom sistemu.

Nisam ljubitelj XRP-a, ali profit je profit :slight_smile:

A da hoce cijena letit ko projekti dobar bi bio

Cijena će ispratiti ovo što se jučer desilo, to sam siguran :slight_smile:

Jer u trenutku kada je objavljeno ovo gore, cijena je već bila u malom downtrend-u, tako da ovo ne treba da začudi.

https://coinmarketcap.com/currencies/ripple/

pa za sad ne pada više :smiley: dobro je

Vidim ne pišete ovdje ništa :slight_smile:

A lagano dokazuju koja je muljevina ovaj XRP … :smiley:

SEC navodi da su rukovoditelji Ripple-a zavodili investitore i manipulirali cijenom XRP stvarajući “informativni vakuum”.

Američka komisija za hartije od vrijednosti (SEC) izjavila je da su rukovoditelji Ripple Labs-a Bradley Garlinghouse i Christian Larsen manipulirali cijenom XRP-a povećavajući ili usporavajući prodaju svojih kovanica, ovisno o tržišnim uvjetima.

U izmijenjenoj žalbi podnesenoj 18. februara, tužitelj - Američka komisija za vrijednosne papire - ponovio je svoje stajalište da su Ripple Labs, Christian Larsen i Brad Garlinghouse kršili zakone o vrijednosnim papirima prodajom XRP kovanica počev od 2013 .:

„Od najmanje 2013. do danas, optuženi su prodali više od 14,6 milijardi jedinica vrijednosnog tokena pod nazivom„ XRP “, za uzvrat za gotovinu ili druge naknade vrijedne više od 1,38 milijardi američkih dolara („ USD “), kako bi financirali poslovanje Ripple-a i obogatili Larsen i Garlinghouse. "

U žalbi se tvrdi da je Ripple dobio pravni savjet već 2012. godine da bi njegov novčić mogao predstavljati sigurnosnu ponudu i odlučio ga je ignorirati. Iz financijske perspektive, napominje se u žalbi, strategija je uspjela, a Ripple je u narednim godinama prikupio “najmanje 1,38 milijardi dolara”.

U prijavi se navodi da su Larsen i Garlinghouse tada zaradili od neregistrovane prodaje XRP-a 600 miliona dolara. SEC napominje da se ta prodaja dogodila dok je Garlinghouse više puta potvrdio da je bio “jako dugo” na XRP - što sugerira da su investitori bili zavedeni dok su Garlinghouse i Larsen unovčili:

“Ripple je stvorio informativni vakuum takav da su Ripple i dvojica insajdera koji imaju najviše nadzora nad njim - Larsen i Garlinghouse - mogli prodati XRP na tržište koje je imalo samo one informacije koje su optuženi odlučili podijeliti o Rippleu i XRP-u.”

Još jednom napominjem, pljujem javno XRP od prvog dana kada sam vidio šta rade, tj. koje osobe su iza ovog projekta. Toliko ljudi je izgubilo novac, ali još uvijek ljudi ne žele da prihvate činjenicu!

XRP je scam, XRP je nešto negativno u kripto svijetu, XRP nije tu da poboljša svijet, XRP je scam… i iskreno se nadam da će otići u zaborav!

Više detalja na

1 Like

Ovo je klasicna “Muda pod bubrege” sema.

1 Like

Dobrih 6 godina, trubim… trubim… ništa, jednostavno do ljudi ne dopire!

Šta sad da im kažem?

I told you so?