Vakseri vs Antivakseri

U svim video koje sam pogledao, ono što jedino me interesuje KO TO GOVORI, u ovom slučaju vidimo grupu doktora koje sam većinu provjerio preko socijalnih medija, gdje nisam našao nikakav “red flag” da bi to možda bio lažni profil ili slično (većina imaju svoje privatne prakse, web stranice, blogove, itd).

Sada uzmem u obzir, zašto bi se neki “švaba” doktor isfuravao javno i govorio laži, jer po ovim situacijama vidimo ozbiljnost na licima, te zabrinutost… i ljudi opet griješe, tj. ako nije u mainstream medijima kao da i nije bilo.

Šta se desilo sa istraživanjem informacija? Zar nam se sve mora servirati kao ovcama?

1 Like

Ja sam vakcinisan (Pfizer-om) i iskreno moja stvar. Ne pada mi na pamet da bilo kome pametujem, prvenstveno, jer sam nekompetentan da stručno išta govorim. Nikada ne bih napadao ljude sto se ne vakcinišu. Sugerišem svojoj porodici koji nisu, da se vakcinisu, a nikoga ne ubjedjujem, pa ni svoju mamu.
Prebolio sam koronu u novembru prošle godine i znam kako mi je bilo, tako da nema sumnje da virus postoji, što cak i to neki negiraju. Vakcine smatram pozeljnim, ali najbolje bi bilo kao u USA, tebi na volju hoces li il’ nećeš.
Definitivno se ne slažem sa etiketiranjem ljudi u smislu da vakcinisani nesto smiju, a nevakcinisani ne smiju. Pa brate mili, ako se nije vakcinisao, nije zombi. Svrha vakcinisanja jeste da organizam upozna virus koji uzrokuje određenu bolest, stvori antitijela koja će se boriti protiv virusa i na kraju pobijedi. Tako su iskorijenjene mnoge bolesti poput difterije, rubeola, mobrila i sl. Nadam se da ce se i ovo sranje smanjiti i da cemo nekad biti normalni, ali se bojim da upravo ne bude suprotno.

Na kraju, mogu reći da treba uzeti u obzir svako misljenje sa rezervom i držati se onoga sto je nauka potvrdila i “svoj ti pos’o brale, ne prćkaj u tuđe”.

2 Likes

Quarantine is when you restrict the movement of sick people. Tyranny is when you restrict the movement of healthy people.

4 Likes

E ovo je zdrav razum i komunikacija na nivou, iskreno mene je samo strah komplikacija, ja bi prvi se vakcinisao da su urađena testiranja kako spada, ali stvarno ne želim biti ničiji pokusni kunić.

Jako me pali to što krše svoje riječi, svakih par mjeseci, što govori da ni oni ne znaju šta da kažu. A najgore mi je ovo što jednostavno nedaju nikome iole školovanom da se izjasni.

Pa hajmo biti malo ljudi, gdje ste vidjeli na našim medijima ove proteste po Australiji, Kanadi, Francuskoj, pa evo i Sloveniji? Jako čudno, uzevši u obzir koja je to masa ljudi koja protestuje, a u medijima kao ovce… prate ono što im pastir kaže i to je to, gdje tu žurnalizam? :smiley:

Zeznuto vrijeme dolazi vjerujte mi, uzevši u obzir zabrane za ove nevakcinisane… pa kao što @Trololino reče, u pitanju je čista tiranija nad ljudima koji ne žele da se vakcinišu, što meni lično samo još pogoršava situaciju i tjera me da se ne vakcinišem po cijenu života.

Ne znam, ne mogu više biti pametan nikako, slušam jutros svađu dvije osobe tj. jedna vakcinisana a druga ne, gdje sam se uvjerio da u većini slučajeva sad vakcinisani prozivaju ostale da su kao retardirani, itd.

3 Likes

Malo komedije na uranku :smiley:

1 Like

Ima par ljudi koje pratim i njihovo misljenje je itekako uvazeno u stručnim krugovima. Čitao sam i sta i kako se testira i testiralo, tako da nisam imao sumnje je li trebam ili ne trebam da se vakcinišem. Je li nesto brzo ili nije, mislim na vakcinu, o tome neću, jer nisam kompetentan. Ali kad ljudi koji su zaista dokazani stručnjaci u svojoj struci kažu sta i kako, onda nemam razloga da sumnjam.

Meni lično je strašno sta se u nekim zemljama pokusava uraditi, od zabrane sipanja goriva za nevakcinisane, pa nadalje. To je tiranija i sigurno nije u skladu sa bilo kakvim ljudskim normama.

Nikad necu biti antivakser, jer su upravo vakcine pomogle da se skoro pa iskorijene mnoge bolesti. Zbog antivaksera se iste vraćaju, a to je veliki poraz i za društvo i za nauku. Poenta imuniteta krda jeste da se od takvih bolesti zastite oni koji ne smiju primati vakcine. Zenina radna kolegica ima sina koji je alergičan na bjelance, a u sastavu skoro svih vakcina su bjelančevine. Upravo zbog njega, dječaka od 7 godina, ostali se trebaju vakcinisati, da na kraju ne bi dobio neku težu bolest. Ovo je moj stav općenito o vakcinama.

Sto se tiče vakcine protiv korone, treba ostaviti ljudima na volju hoce li ili ne. Smijesno mi je bilo u posljednje vrijeme vakcinisanje protiv sezonske gripe, ali sigurno da je to starijim osobama bitno zbog njihvogo narusenog zdravlja. Ali dodje i ova pošast, pa i to treba u tom svjetlu posmatrati. Ko hoce bujrum, ko nece ne mora, samo niko nikog nek ne nagovara ni na šta.

Jos da se nadovezem na strah od reakcije.

Reakcije ce biti sigurno i mislim da je dobro da organizam reagira na vakcinu. Kad djetetu daju vakcine, kazu pratite da ne dobije temperaturu, stavljate oblogu na mjesto uboda… i onda dijete do veceri dobije temperaturu, kenjka, loseg je raspolozenja jedan dan i onda opet na staro se vrati. To je to.

Ja nisam imao reakciju na vakcinu, osim bola na mjestu uboda. Supruga je imala blago povisenu temperaturu, ali mislim da je razumljivo jer je inace hronicni bronhitičar, a i ima slabiji imunitet od mene.

Dosta se sad izmješalo pojmova, jer sad kad kažu antivakser, odma stavljaju sve u isti koš, tj. da se misli na sve vakcine… totalna nebuloza.

Npr. ja lično sam vakcinisao oboje klinaca, kao što smo i mi bili vakcinisani protiv raznih bolesti koje su skoro iskorijenjene, ali dajte da budemo realni i da utvrdimo šta je VAKCINA!?!?!

Ako sam ja npr jedno dijete vakcinisao protiv neke bolesti koja je prenosna, to dijete može biti komotno kraj osobe nevakcinisane/bolesne i neće preći na njega… to je definicija vakcine.

Današnje definicije se mjenaju na toliko morbidan način da ispada da ako si vakcinisan, opet možeš biti zaražen, što na kraju dovodi me do zaključka da ovo uopšte nije vakcina već … šta je već? :smiley:

2 Likes

Jbg, malo si zaje*ao naslov… :zipper_mouth_face: pa zato sve ide u isti kos. Salim se, sve je to manipulacija, izvrtanje cinjenica u cilju vece moci i zarade. To ti je isto kao kad pomognes 10 puta nekom ok si, a kad samo jednom odbijes ne valjas.

1 Like

Da možda si upravu za naslov, imate li kakav prijedlog? da to stavimo da bude kako treba :smiley:

1 Like

Ma neka ostane kako jeste, jos nam samo fali da neko lupi cenzuru na crypto.ba zbog “sirenja dezinformacija”.

Cenzura ZDRAVO :smiley:

Baš bi volio da nam to urade, što bi samo reklo da nisu se potrudili ni pročitati šta pišemo

1 Like

Još nebuloza, cijelo vrijeme govore, starije osobe… šta je sad ovo?

Zamislite vi npr. BMW firma zahtjeva od njemačke vlade da svaki švaba mora imati bar “tricu” u garaži?

Žao mi je zbog toga što se desilo i smrti njene majke. Bitno je da se podijele takve informacije i na tome joj hvala od srca, kao i @nevenx što je podijelio link.

Sve više su mi zanimljivi načini i okolnosti pod kojima ljudi umiru, a vezano za Covid-19 uopšte. Toliko smo se gluposti naslušali da je to strašno, ali polako isplivavaju realnosti na vidjelo.
Meni je sve to toliko strašno, sve silne brojke preminulih (ubijenih) ljudi da u najblažoj varijanti Covid-19 zamišljam kao apokalipsu gdje ‘‘stručnjaci’’ sakupljaju mrtve ljude po ulicama i na svim mogućim drugim mjestima.
Na svu sreću, nije tako strašno, ali žrtava ovog projekta ima. Za sada su umirali samo u bolnicama, ali…sezona 2 počinje polako.

Nadam se da će se hakeri uskoro dočepati podataka koliko je testova plasirano sa već pred pozitivnim stanjem, koliko tona opasnog ‘‘kiseonika’’ je isporučeno bolnicama i na kraju, šta je zapravo vakcina…

3 Likes

Moje osobno mišljenje, potkrijepljeno zvaničnim izjavama (koje se baš previše ne pojavljuju u medijima), je da su vakcine itekako korisne za ljudsko zdravlje.E sad postoji kvaka 22, šprica od pfajzera i ostalih trovača koje guraju narodu na silu nije vakcina nego genska terapija!!!. Tko ne vjeruje ima who stranica pod opcijom klasifikacija artikla.Pa prema tome, po meni sve što se tiče manipulacije sa genima treba biti izuzetno oprezan, shodno tome da samo proizvodnja 1 novog proteina može značiti smrt ili život za pojedinca (pri manipulaciji genima može se aktivirati proizvodnja hrpa novih gena ili ukinuti proizvodnju već postojećih).

https://asgct.org/research/news/november-2020/covid-19-moderna-nih-vaccine

1 Like

Ja sam i zaboravio ovu temu, nešto se ušutili ovi vakcinatori … šta se dešava, niko koronu ne spominje više…

Pitanje za “tisuću” kuna:

Da li je ovo bio ogroman zajeb, misleći na ljude koji su primili “inekciju”

100% zajeb!

Paz’ sad. Do 1900-te je bilo od milijardu do dve milijarde ljudi na planeti. Danas nas ima skoro 8 milijardi. Dakle, vakcine su i te kako ok, iskorenile su brdo bolesti.

Samo… kad je vakcina protiv korone u pitanju, tu su se ljudi zajebali. Eto, zivimo i danas sa koronom, nema vise rigoroznih mera, nema forsiranja na vakcinisanje, itd.

Pa sto ukidaju sve mere kad je korona tako jebena bolest?

Pa eksperiment zavrsen…

2 Likes

:smiley: sad kako je onima što su primili… pitanje za tisuću kuna:

Kad počinje djelovati? :smiley:

1 Like