Vakseri vs Antivakseri

Sam sebi govorim od prvog dana, RUX nisi antivakser, nauka je toliko napredovala da nema potrebe da se brineš.

Zatim, gledam globalno koliko napora se troši od strane “mainstream” medija da se uguši svako drugo mišljenje, nebitno da li je to od pekara ili od doktora koji je u struci preko 30 godina.

Kada “surfate” po FB npr, gdje god je neko napisao nešto vezano za Corona, pojavljuje se odma neka vrsta “linka” u kojem asocira “de ti klikni ovdje, pusti ostale šta pričaju”, znači Facebook zna bolje od doktora koji se bavi genetikom i sličnim stvarima ? :confused:

I onda pogledate koliko je kanala ugašeno na facebook-u, ne mislim na one divlje kanale i videos u kojim se pojavljuju čistačice koje objašnjavaju da je ovo sve prevara ili slično, već naprotiv, pojavljuju se ljudi koji iza sebe imaju pedigre.

Slučajno sam dobio stranicu koja je skoro pa kopija “youtube” servisa, u kojem očigledno se ne brišu video.

The Coon (odysee.com)

Prvi video koji sam naletio sa kanala @TheCoon koji prenosi stvari koje ne viđamo svaki dan u medijima, sa prevodom na naški, u kojem očigledno vidimo da je u pitanju online Konferencija njemačkih patologa i doktora u kojem na jako kulturan način pokušavaju shvatiti o čemu se radi.

Konferencija patologa: (odysee.com)

Zatim video u kojem neko za govornicom EU, čovjek kulturno predstavlja problem, ali to ništa ne možemo naći ni na youtube, facebook ili na TV.

Član Evropskog parlamenta - Joachim Kuhs: „Zaustavite ovaj eksperiment na ljudima!“ (odysee.com)

Sama činjenica, da su ljudi istupili imenom i prezimenom, meni govori da ovdje nešto ne štima, tj. ja nikako ne mogu sabrati njihovo 2 + 2 da bude 4… jednostavno previše nelogičnosti u cijeloj ovoj priči.

Napomena: NISAM ANTIVAKSER, štaviše smatram da je potrebno nešto da suzbije ovu pandemiju, međutim ne mogu ignorisati da je u pitanju globalni eksperiment, u kojem se više vodi psihološki rat protiv nevakcinisanih, gdje sada imamo najnoviju nebulozu tj. da nevakcinisani su krivi za sve nove sojeve COVID19 virusa, što je upravo demantovano od strane jako poznatih naučnika da to nisu istinite tvrdnje.

Ne znam, ne mogu biti pametan, želim samo da gledamo stvari nepristrano, jer imamo situaciju da ako si vakcinisan automatikom psihološki napadaš nevakcinisane, a tako i obrnuto.

Covek koji je javno rekao da treba pobiti 6 milijardi ljudi na svetu kako bi se svetska populacija svela na “zlatnu milijardu” danas “brine” za moje zdravlje… neka hvala. Ko zeli da se vakcinise, nemam nista protiv. Ja necu!

4 Likes

Naravno to neću ni da spominjem, komad budale koja je to izjavila je ista budala koji u svakom trećem videu za vakcine se pojavljuje.

A da počnem o ekipi u vrhu američke vlasti, par njih koji iza sebe imaju jako lošu historiju u “NEPOMAGANJU” ljudima, a danas se pitaju skoro za sve.

Anthony Fauci - Wikipedia

Ovaj lik nikako nije “ljudina” kako bi naš narod rekao, već štaviše…

Moje mini istraživanje, se ne svodi na gledanje videa, od prvog dana gledam detalje i nelogičnosti i jednostavno ili sam ja lud pa ne mogu dopustiti svom mentalnom sklopu da mi neko kaže da nebo nije plavo.

Ovim putem, ako ima neko iz grupe vakcinisanih, dajte da normalno pričamo, jer kako sam uvidio 90% vakcinisani ima stav kao da im neko sudi, odma se stave u napdački mod sa uvijek istim argumentima “nauka, vi glupi, zaostali, mi napredni” itd… uvijek ista priča, a kad god im prikažem nelogičnosti jednostavno ignorišu i nastave sa istim izjavama.

2 Likes

Pazi, sve je to danas “business”, nema tu puno price. Recimo, u Srbiji je dr.Konj (Predrag Kon), glavni savetnik kompanije Fajzer. Sta dalje reci…? Svi oni su usko povezani, od najsitnijig pijuna kao sto je dr.Kon, pa do svetskih probisveta kao ovi sto smo ih spomenuli vec.
Verujem da su mediji krivi za svih onih 90% sa stavom da im neko sudi. Ustvari, kad bolje razmislim, nisu samo mediji krivi. Od momenta kreiranja licnosti kod dijeteta u predskolskom i skolskom periodu, dijeca se bombarduju bukvalno raznim informacijama koje za zivota ostanu urezana u njih… od razvoja tehnologije u ovom slucaju do raznih ljudskih prava koja nemaju aman nikakvu svrhu u razvoju ili poboljsanju ljudskog zivota.

1 Like

Nisam očekivao kul početak ove teme, tako da…

Busch Beer GIF by Busch

2 Likes

Osoba sam koja spada u rizičnu skupinu, zbog drugih zdravstvenih problema. Zbog toga sam se vakcinisao, a zajedno samnom i cijela familija.

Jednostavno razum mi ne dozvoljava da vjerujem toliko duboko u teorije zavjere. Pogotovo kad se priča o “onima”, ti izvjesni “oni” koji žele ubit milijarde ljudi. Da im je to u cilju, zar nije mnogo jednostavnije pustat neki mnogo jači virus koji će eliminisat dovoljan broj ljudi, zašto se zajebavat vakcinama?

1 Like

Ja stvarno nisam spomenuo nikakve teorije zavjera, već nelogičnosti u ovom cijelom pristupu sa vakcinama, tj. ignorisanje činjenice da se nije uradilo bilo kakvo kliničko ispitivanje.

Evo gledajući ovaj grafikon, vidimo da zemlje koje su najviše vakcinisane imaju najveći povrat zaraženih

2 Likes

Općenito sam spomenuo teorije zavjere, jer antivakseri uglavnom se pozivaju na njih.

Objektivno gledano vakcinacija nije totalna zaštita, ali ako je vjerovat podatcima iz bolnica uključujući i ove na grafu, preko 95% hospitaliziranih nisu se cjepili (možda procenat u 2-3 % nije tačan, jer nisam išao istraživat).

To stoji da vakcina nije prošla sva ispitivanja, koja inače vakcine prolaze. S jedne strane vjerovatno žuri se da se ponudi zaštita ugroženima, a s druge strane svi se “oni” takmiče da što prije svoj proizvod lansiraju i prodaju.

Gotovo svaki lijek može izazvat negativnu ili alergijsku reakciju, koja čak može biti i smrtonosna. Ako uporedimo broj smrtnosti od virusa i broj smrtnosti od vakcina, daleko je manji ovaj drugi. Sad neutemeljene tvrdnje antivaksera da će vakcinisani počet umirat za 2,3,5,10 godina, za plakat su :joy:

2 Likes

Svakakih teorija antivaksera, od kojih se čovjek može kvalitetno ismijati.

Ako zelis da sakrijes istinu onda od nje napravi teoriju zavere. Moja nerodjena sestra je izgubila dijete (umrlo u njoj) u osmom mjesecu trudnoce, devojka od brata… isti slucaj, cerka od druga isti slucaj, cerka od zeninog brata isti slucaj.
I da, Bil Gejts je izjavio da kroz razne programe kontracepcije, “edukacije zena” (citaj podsticaj na abortus), kao i kroz program vakcinacije, ce se doci do odredjenog broja smanjenja populacije.

“Razvili smo vakcinu koja ce redukovati ljutsku populaciju”

Ovo nisam ja rekao, niti je ovo izmisljotina ili teorija zavere, ovo je covek javno izjavio.
To sto ne verujes da ce ljudi za 2-3 god padati po ulici ima smisla, a zapitas li se dali ce ti mladi koji se vakcinisu 1. 2. 3. pa ko zna kojom dozom po redu, moci imati decu sutra?

U proteklih 100 godina od vakcine protiv tetanusa umrlo je samo 54 osobe… od vakcine protiv covid-a umrlo je 7500 osoba.

Ako sam zbog svog misljenja antivakcer i teoreticar zavere, neka sam…

1 Like

Svako ima pravo na svoje razmisljanje i podrzavam to kad se objasni cinjenicama. U vezi vakcine jedina stvar koja mi je cudna da se vakcina tako brzo proizvela, ako znamo podatak da godinama treba da se testira prije davanja odobrenja za njenu upotrebu. Ako uzmemo premisu da je ovo zavjera pa valjda ima efikasnijih nacina za smanjit populaciju od ovoga.Sad pitanje za ove sto su antivakseri cisto iz radoznalosti, zasto tako bogati ljudi nisu napravili 3svj rat? Zasto nisu samo odjednom kao financijeri drzava odlucili iskoristiti sve atomske bombe po nama(pretpostavka da najbogatiji imaju svoje bunkere)? I zasto ne bi izbacili virus koji je ubojitiji 100x od ovoga pod uslovom da niko ne izbaci vakcinu? Ko odgovori na ovo neutralno samo sa upotrebom logike moze dobiti moje btc na izvolite

Uzevši u obzir šta bi atomske uradile planeti, mislim da to nije pametna solucija ni u kojem slučaju. :grin:

Jeste pogledali video, kakvih komentara imate?

Kako god skontam, nisu fake, ali hajd budi siguran.

Nisam teoretičar zavjere, ali ni pristalica ovakvih načina ‘‘liječenja’’ koji nemaju nikakvog efekta, naprotiv pogoršava stanje.
Zapravo, jedinom teorijom zavjere mogu nazvati Covid-19 (Koronavirus) i silne vakcine. Smatram da je to jedina zavjera, a političari, policija i sl.su dokaz tome. Ko još nešto pita doktore?

Nedavno sam, pored nekoliko ključnih videa francuskih moćnika, naletio na jedan u kojem ‘‘neki lik’’ iznosi plan za komercijalizaciju ‘‘vakcina’’ (pretplate na život). Još prije nego se ‘‘zvanično pojavila’’ prva verzija vakcine, taj isti lik je govorio da će trebati minimalno 6 doza da čovjek primi kako bi postigli svoj cilj sa kvantnim česticama koje će ‘‘ugraditi’’ u čovijeka. Danas, tj.u posljednjem videu je rekao da će se morati minimalno jedna doza (u zavisnosti od proizvođača) mjesečno primati kako bi čovijek bio u životu.
Na Kontakt radiu prošle sedmice slušam vijest kako su kinezi uspješno testirali novu vakcinu koja je efikasna preko 85% protiv novog ‘‘Eta’’ soja. Koliko znam, trenutno je ‘‘Delta’’ aktuelan…O čemu onda kinezi pričaju?
Znači da francuski mason nije lagao? Znači da je moguće da se virus generiše u vakcinisanim ljudima? Znači da smo u opasnoj zavjeri kada je riječ o ‘‘virusu’’ i ‘‘vakcini’’?

Hvala svima onima koji će primanjem sumnjivih vakcina doprinjeti još goroj situaciji i ostvarenju ‘‘teorije zavjere’’, ali ja ću radije na slobodu. Isti taj čovijek je rekao da će jedina sloboda biti u zatvorima, a bolnice će se masovno graditi kako bi ih kasnije pretvorili u zatvore…

Nisam pametan, ali ne sviđa mi se situacija. Ne sviđa mi se ni ponašanje doktora i medicine koja/i za rezultat imaju efekat ‘‘skakanja pacijenata sa prozora i balkona’’…

Takođe, specifično su krenuli i sa vakcinisanjem i silnim ‘‘planovima’’ od najstarije populacije kako bi efekat smrtnosti bio veći i kako bi se strah raširio. Čovjek od 90 godina kaže da je ‘‘rizična grupa’’? Hajde, budimo realni. Da li bi taj u normalnim uslovima pozivio još 90 pa sada vidi spas u vakcini? Realno, mislim da niko od njih neće ni 5 godina pregurati od vakcine. Bil Gejts je rekao već da nismo ni svjesni kolika nas katastrofa čeka za 5 godina u epidemioloskom smislu. E, pa…jbg brate… :smiley:

Bitno je da su sada na red došli mladi pa će i maloljetnici itd…

Ono što je sigurno, jedini lijek je globalna pobuna protim masonskog iživljavanja i farmaceutskog interesa.

2 Likes

Busch Beer GIF by Busch

The Simpsons S22 E6 (21.11.2010.)

The Simpsons S22 E6 (21.11.2010.) (odysee.com)

2 Likes

Ja sam u martu prelezao bez ikakvih posledica, cak sta vise bilo je lakse nego prelezati gripu, kazu zavisi od covjeka do covjeka, ne znam. Ipak primio sam 2 doze vakcine (kineske) pre ljeta, kako bih mogao da idem na muzicke festivale, na more itd. Znaci ne zbog straha za svoje zdravlje, nego da bi zadrzao slobode. Protiv sam ogranicavanja sloboda nevakcinisanim kao sto to sada rade u zapadnoj Evropi, i misljenja sam da ne treba nista vise zatvarati, ogranicavati radno vrijeme itd, svako sada ima izbor i ako misli da je rizican, neka se vakcinise. Zivot mora da se nastavi, ovaj virus ce zauvijek ostati u populaciji kao sto je i gripa.

Ja i moji smo izgleda prebolovali onaj prvi val, jedno 3 dana nisam osjećao miris, ukus itd… nakon čega sam došao sebi jako brzo bez ikakvih dodataka osim standardnih onih, puno voća, tekućine i paracetamol.

Po svemu sudeći, osobe koje su priprodno se izborile protiv ovoga, imaju valjda jaka antitijela ?

Mislim da ne bi bilo loše da odem testirati antitijela da baš vidim kakvo je stanje.

Meanwhile…

Šef BioNTecha Ugur Sahin: Koronavirus mutira, naredne godine trebat će nam nove vakcine

1 Like

Mi smo samo miševi u bubnju ‘‘moćnika’’…
Vidjećemo ko je u pravu. Pokornici ili ‘‘teoretičari zavjere’’ - nažalost. Kažem na žalost jer, ovi drugi, su u manjini.

2 Likes

Jako je lijepo vidjeti kako ljudi sa jako različitim mišljenjima konstruktivno razgovaraju i upoređuju stavove. Bravo za ovu zajednicu! :heart:

Dodao bih samo još jednu stvar koju niko nije spomenuo - pare.
Treba gledati ko pravi vakcine, ko ih kupuje i odakle kojoj od tih strana pare za to. Kontam da su se Bil i ekipa zasitili para od softvera, možda mu je opala prodaja windowsa i office paketa pa našao drugu stvar, hehe.

Svima je poznato koliko farmaceutska industrija uzima para od svega što proizvede (nećemo sad o tome koliko to pomaže ljudima). Nevezano za vakcine, maske, dezinfekciona sredstva i ostalo, čitao sam da su porasle i prodaje multivitamina i ostalih “preventivnih” preparata.
Pa evo i ja prvi od februara prošle godine skoro uvijek imam neke multivitamine, minerale i slične tabletice u kuhinji “na dostupnom”, da bih svaki dan maznuo po jednu - preventivno. Sve nam je to ugurano u podsvijest - nisi zdrav, uzmi ovo, mi ćemo ti pomoći.

Konzumerizam.

2 Likes

Ne mogu da ignorišem činjenicu da “oni” kako ih god nazovemo, nešto dijele besplatno i “ljudski”.

Ne mogu da ignorišem činjenicu tj. primjer inzulina, gdje se ogromne pare uzimaju od korisnika istog, te proizvodnju istog predstavljaju kao da ja nuklearna nauka, a vidimo dokaze koji lagano isplivaju u kojem su ljudi počeli “kod kuće” praviti Inzulin (check projekat https://openinsulin.org/).,

Zašto inzulin ne dijele besplatno kao ove vakcine? Svakodnevno umiru ljudi od dijabetisa i od raznih sličnih bolesti.

Po mom zaključku, ovo da je situacija koja se predstavlja, naplaćivali bi oni i ove “vakcine” jer oni ovo ne rade besplatno, što nam govori da je neko “izuo” ogromne pare da ovo sve pokrene.

Jednostavno toliko godina su nas učili, kapitalizam, pohlepa, oči gladne, a sad odjednom evo vam sve iz ljubavi.

1 Like

Sad pogledah ovaj video od 6 minuta (ako si na taj mislio)… bokte mazo pa šta su ovo napravili?
Koliko sam skontao, ta tečnost iz vakcine vremenom kao da “evoluira” i pravi razne stvari u tijelu - potpuno neorganske stvari koje su oblika pravougaonika, krugova, ipsilona… oni ih čak na momente nazivaju “čipovi”, ali ko zna jebote…

Odoh kupiti malo USDT-a, da se smirim…

1 Like