Prva kriptomjenjačnica u Bosni i Hercegovini - Balkan Crypto Exchange - BCX.ba

Pozdrav
meni su odgovorili da nakon sto zavrse verifikaciju dokumenata, da ce me pozvati telefonom da verifikuju broj.

Ja sam ispunio sve podatke, jos cekam bankovni racun da mi verifikuju i da me pozovu.

a da li je obavezno da se verifikuju finansijski podaci… ja sam verifikovao licne podatke kao i bankovni racun, a to finansijski ne kapiram… ja niti imam nesto na sebi, niti sam zaposlen.

1 Like

Ja lično još nisam taj dio verifikovao, niti planiram, dok ne vidimo razlog zašto se to traži :slight_smile:

…iako znamo zašto se to traži, pustićemo BCX.ba tim da nam objasni razlog

nemaju nam šta objašnjavat, šta njih briga gdje radimo, kolka nam je plata gdje jedemo pijemo i slično. bolje da to ostave opcionalno, inače neće imati klijentele ako se moradne popupiniti taj upitnik za trejdanje. nijedna strana berza ne traži te podatke. postojanje te ankete pokazuje samo sumnju da su direktno vezani sa poreznom i nekim statističkim uredom, koji fino skladišti te podatke

a kako ide verifikacija bankovnog računa? mora im se poslati izvod? da li je neko probao print scrn online bankarrstva

Ne moze print screen, ja sam poslao pdf verziju izvoda i verifikovali su. Malo kasnije su me zvali da verifikuju telefon tako da u naredna dva dana mogu poceti trgovati. Sve ukupno mi je trebalo dva dana.

Ma imas opciju stavis nezaposlen i zdravo

1 Like

nezaposleni crypto traderi :smiley: ma to ću i stavit

1 Like

A to je sve u slucaju da se poreska zainteresuje a mi smo kap u moru jos uvjek

da li će na bcx biti još walleta tipa ETC?

Ma lagano prebacis na Exodus, tko je vidio drzat pare na nasoj mjenjacnici hehe

ma mislio sam za prodavat direktno ETC, da ga ne moram konvertovat pa prebacivat na bcx eth, pošto majnam sad etc

Zamoljen sam da vam proslijedim ove podatke, ubrzo očekujte i admin/devs/mods sa bcx.ba na posebnoj kategoriji na Crypto.ba forumu.

Za korištenje platforme neophodna je verifikacija sa dokumentom da utvrdimo identitet i verifikacija bankovnog računa kako bi mogli da se vrše uplate i isplate sa verifikovanih računa.
Finansijska verifikacija je u svrhu određivanja porijekla sredstava koje uplaćujete ili isplaćujete.
Sve informacije koje prikupljamo su u skladu sa Zakonom. Za trenutno postavljene limite, finansijska verifikacija nije neophodna, odnosno niste u obavezi da date te podatke, ali ste ograničeni visinom i brojem uplata i isplata. Za povećanje limita biće neophodno dostaviti podatke, a za neograničeno korištenje, mi ćemo provjeravati podatke koje dostavite. Ovo radi sve jedna banka u BiH, a i sve EU regulisane berze. Mi pratimo regulativu jer želimo da budemo 100% transparentni i na taj način da maksimalno zaštitimo svoje klijente od bilo kakvih zloupotreba. Ništa ne radimo na vlastitu ruku već se samo držimo propisa.

Što se tiče drugih coina primjetili ste da smo implementirali sve bitnije algoritme, tako da kasnije relativno lako možemo dodati coin koji koristi isti framework kao i postojeći. U planu je proširenje ponude crypto asseta, ali to tek nakon što u potpunosti implementiramo prvo mjenjačnicu pa onda i trade module za postojeće coine. Biće tu i nekih derivata u ponudi ali o tome kasnije. Za sada idemo jedno po jedno.

Što se tiče Vas postojećih korisnika, neophodno je da se strpite dok se sve stvari ne testiraju u produkcionom okruženju, odnosno smatrajte se beta testerima. Django007 je spomenuo da nije lud da drži coine na domaćem walletu, i ne možemo mu zamjeriti. Nama će sigurno trebati vremena da se dokažemo kao ozbiljan i kvalitetan igrač na crypto tržištu, a najbolji sud ćete dati Vi, naši korisnici. Zato Vas još jednom molim za strpljenje, uskoro ćemo pustiti i mjenjačnicu a brzo nakon toga i berzu tj. trade module. Molim Vas da vaši komentari i prijedlozi budu konstruktivni kako bi mi mogli da poboljšamo našu (a i vašu) platformu.

Tim za marketing će u toku sledeće sedmice da postavi malo više detalja na forumu, pa ćemo odgovarati i na pitanja. Za sve ostalo imate tikete i support. Ekipa iz supporta je sad u vatri, treba im malo vremena da se prilagode :slight_smile:

Pozdrav svima
BCX

2 Likes

mene zanima jos jedno… na mom izvodu (intesa banka je u pitanju) postoje broj racuna i transakcioni broj, e ja sam ukucao broj racunao umjesto transakcioni broj, ali sam poslao izvod i verifikovan mi je.
jel to neki problem kad saljem novac na banku ili?

treba ti transakcijski račun, tj kompletan broj, sad vidjet ćeš kad budeš slao…verifikovan i meni cx, brzi su juče poslao dokumente

hvala u svakom slucaju… ispravio sam sa njima poslao im ticket…
brzi su, ima malo korisnika pa zato… ma super ako bude ovo funkcionisalo, ja se nadam da hoce. konacno da svane i nama :smiley:

Cuj sad i finansijska verifikacija, Jel treba jos nesto? Mozda da budem zirant ?

2 Likes

Nema potrebe to upisivati, niti mislim da ce iko taj dio popunjavati.

verifikovali mi i telefon, ali kažu neće još trejdovi biti omogućeni…uskoro, hajd reko nema se sad šta ni prodavat haha

U jednu ruku i bolje da ne mozemo prodavati sad, katastrofa bi se desila kad bi bull krenuo

1 Like