Pocetak Bear marketa

Pa mogao bi opet testirati ovaj FIB nivo na $44000, ali definitivno i dalje ocekujem pad gledajuci dugorocno.

1 Like

Evo ovaj fib nivo na $44100 je dotaknut, moguce da je onaj zaron ispod 36400 bio neocekivana varijabla, i da ce se krenuti ka 52k-53k. Kada su probili ispod 36400 nivoa, ocekivao sam da ponovo testiraju 28700, ali trenutno ocekivanje mi je kao i na pocetku ovog thread-a pre izmanipulisanog dropa ispod 36400, tj bull trap do 52k te konacni pad.
Ostaje samo da sacekamo da li ce da probiju 44100 nivo.

2 Likes

Update na stanje marketa: 44100$ je probijena ali nisu uspjeli da zadrze nedeljnu svijeću iznad, i sada trenutna nedeljna svijeća ima šablon: shooting star candle što je jako loš signal za tržište.

Vrlo vjerovatno je da će ponovo biti testiran $40000 nivo što očekujem da krene večeras posle 12 sati.

2 Likes

Novi update na stanje trzista. Korekcija nije pocela odmah u ponedeljak kako sam mislio, kasnili su par dana, al dobro uglavnom nivo od $40000 je testiran, popustio je, ne svidja mi se sto su to uradili za vikend kad klasicne berze ne rade, tako da je moguce da ga sledece sedmice vrate na $40000 i da testiraju otpor tamo gdje je bio support. Nesto ovako ocekujem da se odigra:

Ovo testiranje 40000 zone se moze a i ne mora desiti vec sledece sedmice, ali u svakom slucaju na RSI indikatoru dnevni i sedmicni nivo su ispod 50, sto je i dalje los znak za trziste. Dok ne opadnu do nivoa 20 ili ispod ne preporucujem nikakvu kupovinu. Na dnevnom chartu djeluje da bi od zone $36600 mogli da ocekujemo neko odbijanje ka gore, ali vjerovatno samo nekoliko hiljada, cisto da se navuce novi krug bagholdera.

2 Likes

Update na stanje marketa:
Pokusali su test $40000 zone, i digli su ga do $39500 nakon cega je rast zaustavljen

Zatim su svukli cijenu na $36800 nakon cega je doslo do oporavka ka gore. Odigralo se upravo kao sto je i ocekivano. S obzirom da se politicka situacija u Rusiji i Ukrajini sprema za sveopsti rat, klasicne berze vec padaju, ocekujem oštar pad do $28700 u narednih par sedmica, a ako ni ta zona ne izdrzi, onda cak i pad ispod $20000

4 Likes

Update na stanje marketa:
Na dan kad je Rusija objavila rat Ukrajini, desio se jak pad do $34300, Medjutim posle toga market se ponasa nelogicno (klasicne berze kao i kripto) i oporavio se u jednom trenutku i preko $40000.

Sa obzirom da se ocekuje da i Bjelorusija objavi rat Ukrajini, kao i sankcije Rusiji ce sasvim sigurno izazvati energetsku krizu u Evropi.
Na sve ovo ako se doda i spremnost Kine da napadne Taiwan, gdje se nalazi 70% svjetske proizvodnje poluprovodnika, kao i druge visoko tehnicke robe, mogu samo da pretpostavim da je rec o gradjenju Bull Trap -a. Nedeljna svijeca ako zatvore na trenutnoj cijeni oko $40000 ce naslikati šablon zelenog čekića i normalnom trgovanju rekao bih da je bullish. Ali ja lično se uzdržavam od ulaganja u ovakvim nestabilnim uslovima.

Mene zanima da li sve ovo, barem dugorocno, ustvari povoljno utice na cjelokupno kripto trziste. Jer evo konstantno se spominju sankcije, izolacija Rusije, izbacivanje iz SWIFT sistema, ako do toga dodje hoce li onda Rusima najbolji (a mozda i jedini) nacin trgovine sa ostatkom svijeta biti upravo kripto. Ali i vanjskom svijetu sa Rusijom. Osim toga, da li ce ljudi sirom evrope, rusije, amerike iz straha od inflacije njihovih valuta usljed ovih dogadjanja, posegnuti bas za kriptom? Ili stvari zapravo stoje potpuno drugacije. Nisam neki ekspert sto se tice finansija pa bih volio da neko malo razjasni ove stvari.

Vrlo mala je sansa za tako nesto, ako Rusija bude koristila kripto da zaobidje sankcije, Evropa i Amerika ce da ga zabrane. Tako da pretpostavljam da ce od sada Rusija da trazi placanje u zlatu za naftu i gas, i to u fizickom zlatu, a ne u digitalnom kojeg mogu da izmisle koliko zele.

1 Like

Update na stanje trzista:
Kao sto sam i rekao da je zatvaranje na nivoima pomenutim prosle nedelje bullish, tako se i pokazalo (mada nije moralo da bude, nepredvidivo je trziste trenutno), dotjerali su cijenu do $45300 a zatim oborili nazad $38000 i trenutno smo na $39000. Upravo ovako velike oscilacije i nepredvidivost trzista su razlog zasto trenutno ne trgujem i cekam bolji trenutak.

Razlog za rast sa $34300 do $45300 je bila velika premium cijena u Rusiji (gdje su placali i do $60000 za Bitcoin samo da pobjegnu iz Rublji). Ako bih morao spekulisati za sledecu sedmicu, rekao bih da idemo nazad do $32000

2 Likes

Vec 2-3 dana stoji na skoro okruglih 40k, kakve su prognoze @Trololino?

1 Like

Gledajuci Eliot Waves, pokusao sam da pronadjem tacno gdje se nalazimo u kom dijelu ciklusa. Eliot waves objasnjava da se svaki ciklus moze predstaviti ovako:
image
Takodje svaki od ovih talasa se moze podjeliti u manje (pod) talase. Znaci svaki pokret ka gore se moze klasifikovati u 5 pokreta,od cega je 3. najveci, dok u 4.tom nemas pojma dal je bear marketi li samo dip, dok kod pada, ide u 3 talasa A,B i C.

Po mom misljenju nalazimo se u B talasu korekcije, tacnije u 5 talasu, unutar veceg talasa B.

Ako sam u pravu oko toga gdje se nalazimo trebalo bi kao sto sam i na pocetku ovog threada pisao da vidimo jos jedan zadnji pokusaj ka niskim 50k nivoima, i zatim finalni potop u C talasu (sto takodje ocekujem neki bounce od 28k, a zatim u drugom pokusaju da spadne ispod).

2 Likes

Da jos dodam da bi trebalo do kraja Maja ovaj talas 5 B korekcije da se odigra, znaci kao u staroj poslovici berzanskih trgovaca “Sell in May and go Away!”

2 Likes

Ocigledno da nisam bio u pravu sto se tice pozicije dijela ciklusa :smiley:

Misliš li da ide ispod 30k kako je krenulo :smiley:

Nisam vidio pitanje, u medjuvremenu je otislo ispod 30k. E sad pazite se ako cuvate u USDT dolarima, nisu bezbjedni kao sto se moglo jutros vidjeti, zamjenite ili za USDC ili sa BUSD, moguce da ce sa USDT da se desi kao sa UST.
Dalje cu analizirati cijenu u USDC jer nema smisla gledati vise u USDT ako nije vrednosti jednog dolara.

Smatram da ce do kraja bear marketa cijena u USDC da spadne na kratko i ispod 10000$. Da li sam previse pesimistican ne znam, u svakom slucaju bice ovde mnogo manipulacija, hakovanih berzi naglih padova altcoina po 99% u danu kao Luna.

4 Likes

Nakon rekordnog broja nedelja zatvorenih u crvenom, sada ocekujem neki bear market relief rally, jer kao sto se moze vidjeti, bitcoin je unutar trougla, te ocekujem da uskoro krene ka gore ka 37000- 37500 $ a zatim ponovo da se odbije ka dole.

6 Likes

Kad god vidim neki belaj na kripto trzistu odma te se sjetim. A i red je da sad odamo zasluzeno priznanje za ovo sto si najavio jos prije godinu. Svaka cast i ako vidis prokomentarisi malo sta slijedi i jel i dalje mislis da bi mogao ici cak i ispod 10k