Pocetak Bear marketa

Bitcoin je od vrha imao dve znacajne korekcije ka dole, i vrlo je blizu kraja po mom misljenju.
Ako zatvore sedmicnu svijecu ispod $43000 ocekujte jos jedan push ka gore i kraj. Krah bull marketa sa krajem godine poklapa se tradicionalno sa krajem 2013-te kao i 2017-te.

4 Likes

Do kraja ove sedmice znači.

Ako samo spadne ispod i vrati se iznad, sve super nastavlja se bull do daljnjeg. Ali ako otvori ponedeljak ispod, 95% sansa da je kraj.

Ako si tako siguran, short na sve x5 opali. A, znam da neces. Mozda jeste pocetak beara, a mozda i nije. Znacemo za godinu dana tek da li si bio u pravu ili ne, kada chart svoje kaze…

Ti ocigledno nisi citao sta sam napisao. Prvo mora da zatvore sedmicnu ispod $43000, zatim bounce do 52-53k i onda tek planiram short.

2 Likes

Ovaj plan da se sedmicna svijeća zatvori ispod 43k pa onda cekas retest 52k ima logike i sa stajališta usporedbe prije pada tržišta u maju. Takodjer i zadnji bear market je ako se ne varam istu priliku pruzio. Po meni potencijalno dobar plan, ali toliko faktora igra ulogu da ako profitabilno trgujes znas da neces moci nista predvidjeti dok ne dodje cijena na taj nivo.

Za razliku od prošlih, ovaj ciklus sa trenutna dva ‘local top’ se razvuko’ neočekivano dugo

Iskreno, bilo bi čudno da se jedan ovakav fantastičan ciklus završi bez spektakularne završice u vidu megalomanskog istrčavanja praćeno ‘blow off the top’ fazom :thinking:

Pripremio sam se za oba scenarija ali bi mi treći talas definitivno bio draža opcija :wink:

Ako i bude neka spektakularna zavrsnica, desice se na ETH. Previse para je podeljeno na previse novcica, a da ne pocinjem o NFT tokenima. Tu su tek odrali budale, koje nikad vise nece moci da prodaju .jpeg slikice ni blizu nabavne cijene, jer nece biti kupaca uopste.

1 Like

Teško vjerujem da je početak kraja.Više indikatora nakazivaju da bi moglo da krene jako visoko.Kao prvo,kitovi ne prodavaju,mineri su umireni.Fear index je jako nizak,kreče se izmedju 18 i 29,malo je zanimanja za crypto,bitcoin jako dugo več cinca na istom mjestu…Ja mislim da je bottom out i u novu godinu bi mogli uči sa jakim momentom prema sjeveru.I ako krene bull,mogao bi da bude duži nego svi do sad.Mislim da bi bitcoin top cjena mogla stiči do 200k USDT,bear market nas vrača na 60,i to iduče godine negdje septembra.Bear market če trajati jako dugo Barem 2 godine.Altsi ima da polude,sve oči su uperene u ETH.Kad on krene,lavina če da krene.Čitačemo ovo iduče godine,da vidimo koliko smo dobri jasnovidci :crazy_face: Puno sreče u novom bullu želim svima Nadam se što više dobrih trejdova svima :+1:

2 Likes

Ljudi, kakve su prognoze sad? :smiley:
Izdržasmo noć preko 43K, pa šta mislite kuda će se kretati cijena sada?

Iste kao uvijek. Ili ce gore ili ce dole. Ne zamaraj se.

1 Like

A svakako se zamaram/lomim glavu da li da dodajem ili da izvlacim pare, pa bi neka prognoza dobro dosla. Ne da je se drzim kao pijan plota, nego da cujem sta misle ljudi iz ove zajednice, pa iz jos nekoliko njih i tako :grimacing: :nerd_face:
Cekam @Trololino da odgovori :smiley:

Ljudi iz grupe da znaju nesto, bili bi milioneri, a ne boranija. Zbog toga napravi svoju taktiku, oni se ne drze ni svoje :rofl: Ja navijam za nastavak, bulla, jer sam full crypto, ali sve moze sutra u bunar.

2 Likes

Slažem se sa prethodnim komentarom. NIKO, apsolutno NIKO ne zna da li će crypto da ide gore, dole, na stranu ili u krug. Zamaranje sa tehničkom analizom neregulisanog asset-a, koji je veoma podložan FUD-u, širenju medijski i regulatornih laži sa ciljem mijenjanja cijene kao i razonoraznim manipulacijama od strane velikih igrača, je poprilično beskorisno, gubljenje vremena. Eto, pozivam onoga ko je započeo ovaj post da short-a svoj crypto ako je tako siguran da je to pravi put. Ako nije, što truniš brate, možeš samo druge ljude navesti na pogrešne poteze.

3 Likes

Hvala. Slazem se sa tvojim i prethodnim komentarom :smiley:
Ko zna, zna, i taj vjerovatno ima i vise nego dovoljno za svoje potrebe, i nece tako lako dijeliti informacije bez nekog interesa :sunglasses:

Ja nisam strucnjak ali sto se mene tice, idemo gore :chart_with_upwards_trend: naredne godine :cow:
Mislim… bolje bi mu bilo, inače ima da nađem tog Satošija i… :smiley:

Šalu na stranu, želim nam svima sreću (i pamet :brain: ! ) u narednim mjesecima. :heart:
A svakako nije loše isplanirati kako izvlačiti pare kad za to dođe vrijeme.
:handshake:

2 Likes

Bitcoin je i dalje na ivici. Zatvaranje sedmicene svijece iznad 53000 bi vjerovatno znacilo novi All time high barem do $80000, a pad ispod 45500$ bi dao 70% sanse da ce bitcoin ispod $40000, dok bi zatvaranje sedmicne svijece ispod $43000 po meni oznacio pocetak bear marketa nakon cega bi se desio neki bull trap kao oporavak i zatim dublji pad.

Ovaj 21 Weekly Moving Average je jako bitan nivo za Bitcoin, i da bi se bull nastavio. potrebno ga je brzo vratiti iznad.

Danas Bitcoin ponovo testirao kljucnu zonu od 43000$ zasad su ga vratili iznad, ali posto ne vidim neki veliki volume u oporavku, sumnjam da je dugorocan. Kad se dotakne dno, Bitcoin skoci nekoliko hiljada gore.

Danas vidimo da je Bitcoin probio ispod 42000$ (tj pao do $41000) sto znaci da je napravio nize dno (Lower Low). Ako ovako zatvore sedmicu ispod 43000$ ocekivacu da ga jos jednom vrate do $50000-$53000 i to je to, sudija svira kraj, vidimo se za 4 godine :slight_smile:

2 Likes

Gotovo je, sedmicna svijeca je zatvorena ispod $43000, po meni bear market je poceo, mozemo ocekivati jedan bull trap do $50000-$53000 i to je to.

1 Like

Pomocu Fibonacci retracement nivoa, otprilike sam projektovao bear market koji ce se oduziti do bar sredine 2024. Ovako bi to moglo da izgleda. Morate sliku otvoriti u novom tabu da bi ste mogli da zumirate.