Naplata poreza zbog MoneyPolo, OKPAy i ostalih kartica u BiH?

Ljudi, zasto saljete novac na svoje racune i onda se pitate otkud vas zvala porezna ili banka kako bi vas “ispitali” odakle taj novac!

Koristite kreditne kartice koje se izdaju van BIH, i onda nek zovu svoje tetke na razgovor :slight_smile:

pardon my french

2 Likes

veee mesjeee alo alo

nema od tog ništa, vadi ok pay ili moneypolo karticu

Pa sa Sepa racuna koji imam na Spectrocoinu mogu poslati novac na MoneyPolo bez problema :slight_smile:

a za koji iznos porezna moze da zove na primjer :smiley: ili banka … :smiley:

Mozes li mi reci koja kartica radi na nacin da se moze zarada sa Skrilla isplatiti na taj racun i onda povuci nekom karticom, naravno da ta kartica radi u BiH (jer Skrill ne salje svoju karticu u BiH), Payoneer nisam uspio verifikovati, LeuPay ne radi za BiH, koji jos servis ima personalni racun i da nema problema s time da novac dolazi s ewalleta poput Skrilla i Netellera?

I mene ovo zanima??? Jer ja ne uspjevam prebaciti sa Skrilla. Mozes li mi reci koja kartica radi na nacin da se moze zarada sa Skrilla isplatiti na taj racun i onda povuci nekom karticom, naravno da ta kartica radi u BiH (jer Skrill ne salje svoju karticu u BiH), Payoneer nisam uspio verifikovati, LeuPay ne radi za BiH, koji jos servis ima personalni racun i da nema problema s time da novac dolazi s ewalleta poput Skrilla i Netellera?

sa skrill na Moneypolo neće da isplati, možda jer je prepaid kartica…verifikujem sad ovu postojeću bih visu na skrill, da vidim hoćel na nju isplatit.

Moneypolo sam evo verifikovao uplatu sa bih karticom, može se napuniti bez problema nakon verifikacije sa slikanjem lične i te kartice sa koje uplaćuješ, sad ću probat te pare nazad sa moneypolo na tu karticu, ako prođe, eto još jednog načina, crypto na moneypolo i sa moneypolo na bih visa na tekući račun…nadam se da će moći i to

scrill ne salje pare na kartice ,samo na racun u banci,koliko ja znam,

Ovo je tačno

Njih isključivo zanima IBAN i SWIFT code te da se naravno podudara sa zemljom u kojoj imate prebivalište

Nikakva Litvanija, Češka itd ne dolaze u obzir…samo BiH (dok ne prestanu i oni da rade sa nama lol)

Pa zato ne može na Moneypolo jer nije povezana sa zemljom prebivališta. Koliko vidim kada hoćeš da odaberes BIH karticu kao da pušta te da ides dalje, a na Mp karticu izbaci da nije podržana za withdraw

izgleda da je dosao kraj za kartice visa od moneypolo za bosnu,MoneyPolo VISA Prepaid Card can be issued to you if your residence is in the European Economic Area (EEA) only. Issuing prepaid cards outside the EEA is prohibited.
All cards already issued to non-EEA residents will be closed as soon as possible.
You can use the Prepaid Card at any location that displays the Visa acceptance mark, including shops and restaurants, online, or on the smartphone application. You can also use your Prepaid Card overseas. Before using the Prepaid Card you need to make sure there are enough funds loaded on it. You will not be able to use your Prepaid Card after its expiry date. However, we will issue you with a new Prepaid Card prior to expiry.
Your Prepaid Card is not a credit card and is not in any way connected to your bank account. You will not earn any interest on any funds loaded on your Prepaid Card.
Where you have requested additional Prepaid Cards, you authorise us to issue such Cards and a PIN to the additional Prepaid Cardholders and you confirm that each additional Prepaid Cardholder is approved by you to authorise transactions on your behalf.

pa jesi je probavao ovih dana ili dobio mail da će ti prestat radit? joj više nam se na onu stvar popeše sa ovim zabranama ba…da se hiće kilnut sami svi redom počevši od onog Buffeta

1 Like

Ja sam u petak i u subotu digao preko MP kartice nesto preko 500KM. Nije bilo nikakvih problema.

to sam dobio od podrske njihove,pitao ih na chatu i kazu da prestaje da radi,al nisam ih pitao za mastercard,vjerovatno ce da radi master…al ni master se nemoze naruciti vec 10-15 dana,kazu privremeno

i šta ako je ukinu hoćel nam vratit po 12 eura za izdavanje…ima li neko kakve alternative da se pripremimo

Alternativa je izgleda na voz pa u Ploce

Ili jednom mjesečno posjetiti glavne gradove susjednih država koje su to već regulisale i imaju postojeće Bitcoin Bankomate

Mi ćemo se očito još načekati da se on pojavi u Sarajevu :sleepy:

pa jedino ako kod croata izbacuje eure pa da se isplatiš i trošiš to na putoivnanjima po evropi, al i to moraš konverziju uradit u banci platit još 2,5% za trošit u markama kod nas…dok ne bude u BiH bankomat slaba nam fajda od ovih kod susjeda

visa se ukida ubrzo .to je sigurno.kazu da rade na alternativnim resenjima,…a za master card,kazzu da bi krajem juna trebali poceti sa izdavanjima,za sad radi u bosni ali da cekaju odluku o svojoj novoj politici i za master…