Naplata poreza zbog MoneyPolo, OKPAy i ostalih kartica u BiH?

Sve opcije su otkljucana jedino nakon video verifikacije na skypu

1 Like

povezao sam scrill sa moneypolo, nemaju oni veze sa swift i iban…samo ukucaš 4 cifre sa transakcije kad ti se prikaže na moneypolo…ali ne može nešto isplata direktno na tu karticu, ne da nešto…možda što se vodi kao prepaid…nisam istraživao

paypal radi, skine sa moneypolo kad naručiš sa e bay, postaviš moneypolo kao primarnu karticu

Da li je i moguće isplatiti sa Paypala na Moneypolo?

znam ja da se moze kartica povezati sa scril,ali nemoze iban i swift od moneypolo,scrill ide samo povlacenje na racun,nedaju kartice,bar ja nemogu

Nece iban ni swift jer ti se lokacija adrese ne poklapa sa sepa. Svugdje gdje ima preko toga izgleda to može samo ako si iz sepa drzave. Ako neces direktno na moneypolo ostaje samo cash neki transfer preko nova banka ili deviznih računa.

Podigao evo pare na zirat bankomatu sa moneypolo eur. Trosak transakcije je 6.9 KM tako odprilike bio. U tom je valjda fee bankomata i moneypolo je uracunao ono svoje 0.4 dolara po transakciji mislim. Kontam valjda neće biti dodatno tih 2.5 eura za bankomat, to je to mislim konacno valjda.

1 Like

Računam nešto maloprije da se na Moneypolo isplati preko Alfacashier polagat crypto, ETH npr za EUR, ispadne najpogodinije jer je 2% fee na MP EUR.

E sad probao sam i sa Exmo jer je tamo kao veća cijena ETH, i ispadne manje, jer je 5% fee sa Exmo na MP.

Eto ako neko konta kako dobit eur najpovoljnije od crypto, mislim da je ovo najbolja varijanta, i koristit ovu karticu za POS i online plaćanja više nego za bankomat, osim ako nećete odmah dignut 1000 KM na bankomatu i ćao za 5-8 maraka, zavisno na kojem bankomatu. Ovaj od Zirat je izgleda 5 KM na karju kad sam opet preračunao, ako je neko probavao još neke bankomate, nek napiše. Intesa je 6, RF 8 valjda, UCB i SPK su 7, kako sam ja ubacivao karticu tu EUR MP, jer na nekim ATM odmah izbaci tu cijenu prije potvrde za isplatu, pa se može testirati…

nekad , kao na primjer sad alfacashier ima nedostatak resursa, i nije moguce prodati eth na moneypolo trenutno. juce sam ih pitao rekli su mi da ce biti omoguceno cim bude dostupnih resursa… vidim danas mi poslali poruku da je omoguceno, medjutim odmah je nedostupno.
valjda ce nesto rijesiti po tom pitanju.
mislim kako god okrenes da ces dok dodjes do para izgubiti 10% .

ma šuti do 10 % je sve odlično, po mojoj nekoj računici do 7% tako zavisi šta se koristi…sad ne znam kakav će nam ovaj domaći bit što najavljuje tu stranicu za odkup na drugoj temi…nadam se da će imat dobre elektronske servise na stranici

1 Like

i ja se nadam iskreno da ce da nam obezbjede konacno da i mi mozemo ko i ostale drzave normalne da trgujemo :smiley:

Be Germany

1 Like

Malo jasniji opis te vijesti bi bio, da nema DODATNOG poreza na kupovinu proizvoda sa BTC-om i ostalim kripovalutama tj. kupovina kafe u kafeu ce i dalje imati VAT (PDV) kao i kad bi se placalo FIATom ali nece imati dodatni porez. Dok trgovina kriptovalutama kao dionicama i uzimanje profita i unovcavanje pomenutih ce se oporezovati sa porezom na dobit.

pa to se traži, ti sa svojim namajnanim crypto ideš i kupuješ trošiš raspolažeš, ne moraš svoje saldo podnosit na porezovanje…

ali zato Ameri hoće, naravno :smiley:

do 10% sve dolazi u obzir , ostalo njet:D

Sumu koju posjedujes moras svugdje prijaviti, ali ako ih trosis kod poslovnih subjekata za razmjenu dobara aplicira se tzv. PDV. Ako odlucis da drzis kriptovalute tj. da ih kupis za fiat i drzis godinu dana bez trgovanja, nakon godinu dana ih mozes podici bez poreza. Ako odlucis da trgujes onda se racunaju kao dionice i moras prijaviti svaku trgovinu i dobit i ako se odlucis za dizanje fiata na osnovu prodatog kripta na bankomatu ili u banci aplicira se porez na dobit.

EDIT: “Svugdje” se ne odnosi na nas, ocigledno…

za sad jedina dobra stvar, još i to da porezuju sebi u džep i imaginarne autoputeve

samo se pitam kako ce da oporezuju nesto sto ne postoji :smiley:

Kako ne postoji? Udaraju i porez na platu kod nas, a kao da ne postoji… Kad su u pitanju pare, slova u zakon se sama pisu…

1 Like

A kakva ti konkretno korist od toga? Koliko sam shvatio ti sa SpectroCoina možeš da isplatiš na taj svoj SEPA račun u Litvaniji, ali šta ćeš onda sa tim novcem na tom računu u Litvaniji? Ići po njega u Litvqaiju na šalter da ga isplatiš??? Ili možda možeš preko in terneta da taj novac sa SEPA računa u litvaniji pošalješ sebi na devizni račun u BiH ili bar nekom prijatelju, rođaku ili pouzdanom poznaniku na SEPA račun u Hrvatsku pa onda on podigne keš i ti odeš u HR ili on dođe i donese ti?