Naplata poreza zbog MoneyPolo, OKPAy i ostalih kartica u BiH?

ova drzava samo gleda da otme od naroda,… kakve stimulacije i pm :smiley:

Ne vjerujem da će neko u bankama vršiti ovakvu provjeru za izdavaoca kartice iz inostranstva, ali ako te to brine šaraj po bankomatima različitih banka i riješen problem.

2 Likes

nemam pojma o čemu priča i kakav račun u Litvaniji preko Spectrocoin nema otvaranja nikakvih računa, imaš eur wallet i to je to, razne načine uplate i isplate…sam račun kao račun ima preko Moneypola, jer tu imaš IBAN i SWIFT, ako na nekoj berzi imaš isplata na bankovni račin, možete iskoristiti Moneypolo i derektno na njega položit. Mistertango isto tako je u smislu računa, ima SWIFT i IBAN, ali nemaju karticu raspoloživu za BIH. Ja čekam još ovu Moneypolo card nije mi došla

vidio sam taj iban i swift na MP, znaci sa mjenjacnice kad isplatim na taj devizni racun, novac mi se polozi na moneypolo ili kako?
mislim kako sa tog deviznog podici novac?

pa to ti je saldo za karticu odmah, samo klikneš koliko tih para hoćeš da bude raspoloživo na kartici sve ili neki dio

e hvala ti :slight_smile:

bas sam se pitao kako i sta sa tim…

samo probaj manji iznos minimalni neki prvo u tom prenosu jel sve ok legne i koliko vremena treba,

probacu uskoro vjerovatno :slight_smile: javicu vam :smiley:

Pozdrav raja. Jedno pitanje za ove koji su narucili MP karticu. Koja kod nas funkcioniše od ove dvije ponuđene? VisaCard (Multicurency) ili MasterCard (USD)?

stigla Moneypolo eur, uspješno napunjena saldom sa transfera alfacashier eth na monepolo eur wallet…

jesi probao bankomat?

nisam petak je fee na bankomat. čekat ću veću cifru za probavanje ATM. Uspješno sam je povezao sa Paypal i Skrill, odmah vidiš transakcije i tamo ukucaš 4 cifre tako da se i za to može koristiti, napomena da je svaku tu transakciju registrovao kao isplata na POS i i fee je bio 0.40 dollar centi kako im stoji u onom dokumentu za fee

to je ova nova… ja sam probao na paypal usd mastercard i nije mogla…

jarane ako si povezao moneypolo visa karticu sa paypalom,castim te gajbom piva kad dodjes u banja luku,ja je cekam i ako se bude mogla povezati na paypal,rijesio bi svoje muke…

hehe idu piveee. ma povezano sa Paypal sve ok, skrill isto, sa iq options će mi trebat skrill da povučem pare i ubacim na ovu Moneypolo karticu. Mislim ako neko misli da je skupa ili nešto, vjerujte da nije, cenera je u Bosni paket sa elektronskim bankarstvom mjesečno, o ovo vam dođe upravo to, web stranica sa pristupom računu i pregledu transakcija. Znači fee za plaćanje je 0.40 centi. Bankomat bi trebao biti 2.5 eura to je ništa za potpuno anonimno raspolaganje parama što se tiče naših državnih visećih organa koji bi bas samo olihvarili sa koje got strane mogu

A de mi molim te reci sta je SEPA racun, to je neki wallet? Koji se tek tako moze otvoriti?

Nakon sto postanes verifikovan clan imas mogucnost otvaranja SEPA racuna u njihovoj banci koja je u Litvaniji. Popuni se upitnik sa svim tvojim podacima, maticni broj i sve sto traze kao i neke informacije o tebi. Nakon 2-3 dana dobijes odgovor te ako je sve ok tvoj racun je otvoren i mozes primati uplate kao da si dio EU, jer SEPA posluje u granica EU. Super stvar je fee koji iznosi 1€ ako saljes novac na neki drugi SEPA racun.

Evo kako to izgleda

Koliko se cekao karticu
I koju si narucio mastercard ili visu

Ja sam verifikovao level 1 i narucio visu i jos uvjek mi stoji pending

Ceka se 5 radnih dana, npr. narucis u ponedjeljak, dobijes sljedeci ponedjeljak. Svi idite na Visa jer je multi valutna a i Visa je vise zastupljena nego Master, ta ce Master :D.

1 Like

ma duže će čekat, neće ti doći za ispod 2 sedmice…nije fazon u visa ili master, to je svejedno, nego je master samo u usd, a usd u odnosu na marku je uvijek fluktuirajući, visa eur jednom kad staviš saldo uvijek ti je isto para u KM…