Kripto VISA kartica koja radi u BiH

CZ je najavio nove regije za Binance Card, pa ko zna… :joy:

1 Like

@Crypent ne sumnjam ja u njega ni najmanje nego u ove naše nesposobnjakoviće koji su dopustili da banke diriguju i određuju načine poslovanja.
SZ nema nikakvog interesa da bilo koju zemlju onemogući u korištenju Binance servisa.

2 Likes

Pozdrav, jel moze neko ukratko da objasni kako ide odnos vlasti prema cryptu u bosni. Poprilicno sam novi u tome i imam neke zarade na binance i trebao bi da budem placen preko binance u blizoj buducnosti i uspio sam par puta da isplatim preko adv cash na svoju mastercard karticu ali me zanima za neke vece iznose jel prijeti neka opasnost a pod tim mislim zakonski.

3 Likes

Koristim binance gdje prebacim eure ili crypto u ruske rubije (sto je free i nema naknade) jer kad prebacujete rubije na adv cash nema nikakve naknade i dobijete sav iznos gdje onda ponovo konvertujete bez naknade i onda samo platim 2$ fixno i 0,5% iznosa. Ali me zanima na iznose preko 1000 2000 km i ucestalo hajmo reci svako 2 mj ili mjesec pa da li bude nekih problema jer znam da je skroz neuredjeno oko toga.

Nažalost više ne radi ni to.

1 Like

Ne koristim ali imam drugi account sa tom karticom pa mogu srediti da se to osposobi ali sam par puta prebacio sa adv cash na raiffaisen racun ali su sitnije sume novca pa me zanima je li ima nekih problema za tu opciju sa nekim vecim sumama

1 Like

Ima li ijedna kartica da radi u Bih.
Adv cash vise ne radi.

1 Like

Nažalost ne :smiley:

Da li je jos moguce naruciti advcash karticu?

1 Like

Probaj naručiti, ja kad sam htio nedavno, nije radilo.

1 Like


evo ima samo ova unionpay, ostalo nije dostupno

Uzimaj nečekaj!

Unionpay radi kod naših banaka, ne sve, npr Nova Banka ima Unionpay.

1 Like

Radi u novoj banci i intesi,
ali meni se cini da su feeovi preveliki i neisplativi , ja ne znam kako funkcionira ovaj withdraw na stranom bankomatu, to jest strana kartica na nasem bankomatu
i kako porezna ima na uvid priliv novca, pise da nema fee na pos terminalu al samo na USD, sad kakav je skriven fee na BAM valuti, i ne znam jel ovo macak u vreci ako se stavi kartica u bankomat

1 Like

Ne moze porezna nista, to ti je kao da stranac dođe u BIH i koristi bankomat neke banke.

Svi svoje naplate, tako ne beri brigu.

Da, rahat si, ali samo do trenutka kada Porezna zatrazi sve podatke od svih Advcash klijenata iz BiH. Slicno kao i za Payoneer i druge sheme. Kada ce to biti niko ne zna, mozda sutra mozda za 30 godina.

Uzevši u obzir odakle je ADVCash i koliko je star sistem, teško da će ovi naši primitivci ikad doći do saznanja o korisnicima.

Ovo pišem javno, ako čita porezna i ostali naši “kripto cock blokeri”:

“regulišite zakonom kripto valute, omogućite nam da možemo primati novac i mi nikad nećemo otići kupovati strane kartice kako bi mogli isplaćivati kripto”

Dok god glumite trenutni sistem u kojem mi dobro znamo da vi ogroman novac perete preko kripto valuta, zato ga i ne želite regulirati jer bi se onda moglo dokazati lako odakle vam novac, mi ćemo se snalaziti usput.

3 Likes

Pozdrav ekipa
treba mi neka pomoc kako da sa binanca usdt prebacim na svoju master karticu BIH.

1 Like

To ćeš jako teško izvesti, jer Binance ne podržava BiH u tom smislu, jer ove naše nakaradne banke jedva čekaju da ti blokiraju sredstva jer su zaostali.

Imaš uvijek opciju prodati USDT za keš ovdje nekome u zajednici, da koristite posrednika i da transfer novca uradite preko banaka.

treba mi neko da mu prebacim 100-200 usdt za zamjenu da pošalje BAM na moj bankovni racun.