Kako unovčavate kriptovalute u BiH?

Pozdrav svima! Novi sam ovdje pa se unaprijed izvinjavam ako prekršim neka pravila :slight_smile:
Ima slična tema na forumu, međutim kako se stanje mijenja iz dana u dan, želio bih čuti konkretno kako vi podižete novac od trgovanja kriptovalutama u BiH?

Na većini berzi BiH je pod restricted countries, neki kažu da su uspjeli dići novac na ovaj ili onaj način, neki su pokušali nešto…

Kako trenutno dižete novac? (Prodajete direktno nekome, dižete sa BTC bankomada u susjednoj HR, prebacujete na PayPal, otvarate kartice u bankama…?)

Za mene kao početnika u miningu gdje ne vrtim velike cifre, šta je trenutno najbolja i najlakša opcija za dići novac ovdje u BiH?

Nadam se da sam dobro objasnio, hvala unaprijed na odgovorima :slight_smile:

Možda nisi pregledao teme. Imaš temu po tom pitanju.

https://forum.crypto.ba/t/ne-mogu-uradit-isplatu-novca-u-bih/641/223

Vidio sam, međutim tema je stara par mjeseci pa neke opcije tada napisane, sada ne funkcionišu.
Mene zanima konkretno od vas koji minujete, kako u ovom trenutnku vršite unovčavanje u marke :smiley:

https://www.alfacashier.com ako imaš vizu ili mastercard

hvala na odgovoru.
Probao tu mjenjačnicu i potvrđuješ da funkcioniše kod nas ili?

nlb viza prepaid internet kartica

Pozdrav druze.
Imas na ovom mom prvom klipu sve objasnjeno, takodjer sada ima i opcija na karticu (nisam je testirao) ali ce uskoro biti i novi klip na ovu temu

Tu je i ref link pa ko zeli neka se registruje

Meni je sve radilo bez problema.
Imas klip pa pogledaj.

Sta god da izmajnujes ako zelis prodati konertujes u BTC i prodajes na mjenjacnici koju sam dole naveo u postu da se ne ponavljam :slight_smile: Imas i ref link

Hvala za video. Ovo je dobra opcija preko deviznog, a još bolje ako funkcioniše i opcija preko kartica jer je to povoljnije za nas hobi minere koji nemamo velike iznose za isplatiti na mjesečnom nivou (ispod 500e).

Znači ja sa Nicehash naloga (trenutno minujem preko toga) prebacim BTC na ovu mjenjačnicu i onda na devizni/karticu?

Da li SVE banke odobravaju transfer novca mjenjacnica na nas devizni racun ?

Nisam siguran, ali ako su manji iznosi ne vjerujem da ce biti problema.

Da. Sve kao u videu.

U kojoj ti imas racun i sve prolazi regularno ?

Dali je mal iznos, 500€ mjesecno ?

UniCredit, samo nemoj nikada okrugle iznose tako ja barem mislim da treba. Ok je taj iznos

mislis tipa, 985KM, 1015KM, itd… ?

Ma da, nekako mi je ofirno iznosi 500, 600, 700 :slight_smile:

i sta mislis koliki promet godisnje smijes napraviti ?

Po pravilu veci iznos do 50.000 KM u toku godine mozes ocekivati provjere

Pa onda bi se moglo mjesecno po 1000€ isplacivati sasvim uredno, bez da te iko ista ispituje

sta kazes ?