Kako kupiti kripto valutu

Pozdrav, zanima me kako kupiti xrp i neko Vase razmišljanje i misljenje o ovome
Hvala unaprijed

1 Like

Pozdrav, sad trenutno ti je najbolja opcija uzeti btc, ima ljudi dosta prodaju ( udji na discord crypto.ba) i zamjeni si za xrp.

Ukoliko si iz vana, onda to ide dosta lakše, direktno prebaciš eure/dolare na mjenjačnicu i kupiš XRP, ali ako si u BiH onda je to malo otežano.

Najbolji način vam je da kupite Bitcoin, te sa njim da kupite XRP na nekoj poznatoj mjenjačici (Binance npr).

Kupiti Bitcoin možete na bcx.ba, uz verifikacije, a možete nekog naći ko prodaje Bitcoin te otkupiti isti.

Konkretno majka mi zivi u Njemackoj mogao bih njoj poslati novac a ona da mi to kupi…ali tek sam prije neki dan poceo da se zanimam sa ovim i nisam upoznat nimalo … kako se to kupuje ukoliko si npr. Vani, gdje lijeze taj xrp kad se kupi, gdje se moze prodati odmah u slučaju nekog skoka i tako te stvari…Bio bih veoma zahvalan za te informacije

Preporučujem ti da prije svega malo čitaš o hardverskim i digitalnim novčanicima, mjenjačnicama, kao i najbitniji faktor, kako osigurati sve na pravilan način.

Što se tiče walleta, izbor je velik, ali ne toliko za XRP, tako da tu obrati dobro pažnju koji koristiš, zato preporučujem Ledger hardverski wallet.

Što se tiče mjenjačnica, preporučujem Binance.com

Pobrini se da imaš osiguran email, sa google auth ili hardverski ključ (yubikey).

Registruj se na Binance.com mjenjačnicu, podesi google authenticator, te napravi backup kod na papir.

Zatim se malo upoznaj sa dinamikom BUY i SELL zida, na kojem su orderi, kako bi što prije shvatio suštinu mjenjačnica.

Hvala puno na odgovoru.

Trenutno mi ovo sve izgleda kao hijeroglifi…

Gdje mogu se najbolje informirati oko toga i sta znaci yubikey,backup kod na papir i te stvari …

Samo ti ne žuri, sve će doći na svoje, ali ako budeš žurio… jedino što će se desiti je gubitak sredstava.

Zasad, ne zamaraj se sa Yubikey, to ćeš kasnije.

Hajde prvo instaliraj Google Authenticator aplikaciju za mobilne uređaje, nakon toga, promjeni šifru emaila, zatim dodaj Google authenticator na email.

Kad to završiš, javi se pa ćemo dalje.

Dogovoreno, bit ce zavrseno u toku dana
Hvala puno

Zavrseno druze skinuo sam app i promjenio password

Sad je cilj zaštiti i povezati Google Authenticator za email, kao i za mjenjačnicu.

Ako koristiš Gmail, onda idi na postavke, sigurnost.

U videu je objašnjena procedura

Ukoliko koristiš neki drugi email servis, procedura je slična.

Nakon toga, ideš na Binance.com, registruješ se, zatim podesiš Google authenticator.

Ne zaboravi prepisati kodove za Google auth, na papir.

U slučaju gubljenja mobilnog uređaja na kojem je Google authenticator, ovi kodovi koje si zapisao na papir, će ti pomoći da vratiš sve na novi uređaj.

Nakon ovih koraka, tek bi trebao imati osnovnu sigurnost za pristup kripto berzama.

Zavrseno sve

Hvala na odličnim uputama

2 Likes

Registrovao sam se i na bcx.ba ,obavio provjere,spojio sa aplikacijom

1 Like

Bcx mi govori da nisam verifikovao dokumente ioako sam dobio potvrdu da je uspjesno. Pise mi da postavim 2fa i transakcijsku lozinku, a ja to vec uradio

Da li si ih kontaktirao preko email?

Jesi slao dokumente, tj. ličnu kartu kao i podatke za banku?

Poslao licnu kartu i popunio sve i dobio povratnu mail da je sve proslo i sve ok … opet udjem na stranicu Pise crvenim slovima da nisam potvrdio… Pise da aktiviram trans.lozinku i 2fa ioako sam aktivirao…slao sam mail jucer ali nisam dobio odgovor jos… ima li jos nesto da moram pripremiti dok ovo ne bude gotovo?

Jesi poslao dokumente za banku na koju će ići isplata?

Nisam nemam izvod iz banke , probao sam screen sa telefona sa mobilne aplikacije al ne moze

Pa dok ne završiš verifikaciju banke nećeš moći koristiti bcx.ba

Sad upravo zavrsio banku i odma mi poslali da je sve uredno i Pise na stranici verifikovano, licni podaci i ovo zadnje crveno ioako sam poslao i dobio mail da je ok, i dalje trazi postavke sigurnosne lozinke i 2fa iako je postavjeno

Najbolje da njih kontaktiraš direktno da ti objasne u čemu je problem, jer stvarno ti ne mogu pomoći kad je u pitanju podrška za bcx accounte.