Gtx 1050ti

koja je napojna u pitanju tacno ?

Napojna je atx-550w-e12-psv, a Matična mi je P8H61-M LX

asus matična

Ne mogu da nadjem tacan model ali cini mi se cisti kinez napojna, na nju eventualno jednu gtx 1050ti i nista vise jer ce da crkne i povuce sa sobom komplet racunar. za mining ti treba opasno dobra napojna 80plus GOLD ili PLATINUM (evga, corsair, seasonicā€¦) tako da je maks sto bih ja savjetovao 1050ti jer bi i 1060 6gb mogla da preoptereti tu napojnu u zavisnosti od starosti i istrosenosti pa da to sve crkne.

Mogu li te napojne podnijet vise tih kartica. Ako bi i nju uzeo da ne uzimam opet poslije

Ako lijepo isplaniras rig i ako uzmes dovoljno jaku napojnu mozes ici i do 8 kartica na jednu napojnu. Sve zavisi koliki ti je budzet i koje si kartice mislio. Napojna se jednom uzme i kopa dok je masine.

koju tačno da uzmem da može podnijet 4 kartice i da ovaj računar bude rig postepeno, a da krenem sa jednom po jednom karticom?

Pozdrav svima,relativno sam nov u svetu miningaā€¦mnogo sam naucio zahvaljujici vasem site-u a sad bi da podelim svoje iskustvo u vezi 1050tiā€¦
Imam ih 12 kom. Zalman 1050 Ti 4gbā€¦i mogu reci da i pored toga sto su mnogi protiv njih ja sam napakovao 2 riga od po 6 kom i imam samo hvalu za njih,za razliku od podesavanja na gornjoj slici ja sam smanjio voltazu a podigao frekvencijuā€¦sve u svemu sa 6 kartica dobijam oko 88mhs pri tom temperatura je 42-43c potrosnja merena iz zida je oko 400w na oba riga je mod. Chieftech od 750w hladno ko spricerā€¦sve u svemu mislim da je 1050ti isplativa kartica kad se na papir baci cena,utrosak struje i performanse za kopanjeā€¦

Zalman, ether na 1050ti, Chieftechā€¦ Hajdemo redom :slight_smile:

Mislis vjerovatno na ZOtac gtx 1050ti 4gb (Zalman ne pravi grafike) ove kartice imaju stopu defektnosti od nekih 17% sto je mnogo te nisu pozeljne.

Ether kopati pored Zcash na nvidiji pogotov slaboj je ludilo i bacanje para, sa novim minerom bacaju i do 185 na zec-u. U momentu pisanja teskta dnevna zarada po kartici na ETH je 0.3079$ (14) a na ZEC 0.7910$ (180)

Chieftec nije pouzdano napajanje, ne samo zbog snage nego i zbog slabije izvedbe kablova i konektora, u radnji imamo jedno od 700w koje nam je ostavljeno kao neispravno posle mining nezgode gdje su se kablovi i konektori istopili bukvalno (24pin, molex i sata) pa smo ga skrpili te sada Frankenstajnovo cudoviste (nadimak) sluzi kao napajanje za testiranje visoko rizicnih racunara (ovi iz kojih je vrlo vjerovatno da se pojavi dimna pecurka te unisti napojnu)

Ako idete na rig 1050ti ici obavezno na 8 komada (zbog isplatnosti) i ici na 2 napojne slabijeg kapaciteta jer iste imaju veci broj kablova (molex za kopcanje na ekstendere i pcie) jer kartica vecinom struju vuce sa pcie slota te znacajno opterecuje ekstender (osim 1050ti skupljih modela koje imaju 6pin) pa je DIREKT kopcanje ekstendera na napojnu bez onih njihovih losih adaptera sata-molex ili sata-6pin pcie.

kakva je ova napojna MS PLATINUM PRO 80PLUS 600W BRONZE ili da se neka jača uzima za tih do 4 kartice recimo 1050, je li ok za dvije takve kartice

Ni slucajno ms, ljudi morate shvatiti da ne mozete za mining uzeti napojnu od 50km. Na njoj nije prava voltaza tjs. Kineske lose napojne koriste peak voltazu koju nisu u stanju odrzavati dugo kao brojku na naljepnici a u stvari su daleko od toga. Minimalna napojna je lc power 600w za npr 2 x 1050ti mozdaaaaaa 3 x 1050ti. Za 4 x 1050ti minimum minimuma thermaltake 650w, cooler master 650w, evga 650w moze i bronza , seasonic m12ii 620w isto moze bronza, chieftec 750w ( ovo su napojne ako bas mora nesto jeftino). Preporucena napojna je evga 650w g2, da ostane viska snage da se ne grije, imate zastite i sigurnost kao i pouzdanost.

pa ta je napojna 150 maraka mislim, al potražiću neku od tih Å”to ste preporučiliā€¦joÅ” jedno pitanje ova akrtica Saprhire nitro + RX 570 4 GB DDR5, kakva je ona, da li mi je bolje možda te kartice uzimat a ne te nvidia 1060?

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1060WF2OC-3GD#kf naŔao sam ovu povoljno da se prodaje kod nas i da bi trebala davati 22mh/s , koristi li neko od vas ovu karticu

Da u pitanju je Zotac prezubio samā€¦
Nesto se ne slaze u nasoj racuniciā€¦ZEC nisam kopao(mnogo vise mi se greju grafeā€¦) al na ETH dnevno po grafickoj imam 0.75$ tacnije oko 9.5$ sa 12kom (prosek mi je 175Mhs potrosnja 810w srednja) struja mi je dnevno oko 1.2$ sto znaci da zvaki dan imam preko 8$ proftaā€¦Zivim u Srbiji,dvotarifno brojilo racun bude oko 4000din potrosnja oko 600kwā€¦
O kvalitetu komponenti necu da pisem,jer se vecinom slazem sa vama ali to je ono za sta sam imao para i za sad to radiā€¦

Ako uzimas 1060 uzmi sa 6gbā€¦jeste skuplje ali po meni isplatljivije resenje jer ce dag mozda za god dana dostici 3gbā€¦
Ja imam 1050 4gb jer nisam imao para za 1060 6gbā€¦

ti trazis 6gb verziju ta sa linka je 3gb slabija je kartica

preracunaj ti to prijatelju opet. ja sam na calculatoru dobio one brojke sinoc i tacne su 90%

https://www.olx.ba/artikal/27318344/palit-gtx1060-gtx-1060-6gb-ddr5-dual-fan/ da li si na ovu karticu mislio?

GIGABYTE GTX-1060 6GB GV-NP106D5-6G 1.3 Bulk mining - Grafičke kartice - OLX.ba a ima i ova, ima li neke razlike Palit i MSI u kvaliteti, hvala

Memorija ti je bitna, ako je losa memorija bjezi od tog