Gtx 1050ti

Cao novi sam na forumu i noob za majnovanje tek treba da pocnem pa imam par pitanja.
Obzirom na trenutne cene kartica gde je GTX 1070 preko 1000km, isplati li se praviti rig sa GTX 1050TI jer se mogu tri ove kartice uzete po ceni jedne 1070ke? Trazio sam po netu vise od 1050TI rigu, i nasao da kartica izbacuje 13 - 15 mh/s za ETH. Kako god sam racunao GTX 1070 rig se nece isplatiti pre godinu, a do tad ce mozda izaci i Volta. Naravno sa 1050TI bi imao punu sobu kartica :slight_smile: ali mislim i kad dodje prodaja da ce se lakse prodati nego 1070ke, bar na nasem trzistu imajuci u vidu plateznu moc ljudi koji kupuju polovne kartice.

Ako mene pitaš, ja bi preskocio mining sa 1050ti.

ali tu je @B.I.O.S pa nek ti objasni sto :slight_smile:

Pa 1050 Ti nije neka kartica za mining, osnovni modeli imaju lose hladjenje i ne bi se reklo da ce bas izdrzati u miningu a sem toga vecina modela struju vuce direkto iz slota maticne ploce pa ce opterecavati ekstendere i dovoditi do problema a i trosis vise struje po jedinici snage tako da nije idealno resenje. Minimalna kartica za mining je gtx1060 3gb ali i nju rijetki koriste, vecinom se odlucuju za gtx1060 6gb ili gtx 1070 i to u 90% slucajeva. Trenutno mislim da je gtx1060 6gb malo isplativija cijenom.

3 Likes

Ne bi da pametujem verovatno dosta toga ne znam, pa cu da pitam jer mi ta matematika nije najjasnija. Ako uzmem rig sa 1060 i platim je 550km (+ - 50km) i ona daje 22 mh/s jedan mh/s me izadje 25KM, ako kupim 1070 i platim je 1100km i daje 31/mhs jedan mh izadje 35km, dok 1050TI je 320km i sa 15mh/s jedan mh dodje 22km. Citajuci po forumima 1050Ti majneri podesavaju karte na 60w. U uslovima gde rig ima 6 kartica zbog troskova za procesor,ram,disk … 1050TI nije isplativa jer ceo rig daje 90mh/s sto je premalo, ali sam isto tako nasao ploce sa vise PCIe slotova. Ima li ovde ko od majnera koji mi moze objasniti matematiku jer kako se meni cini svi hvale 1070ke ali su ih placali po 850km, i farmali su citav maj i juni ona dva zlatna meseca. Ja cu da ulozim do 12000km u rig ako se isplati za 10 meseci ja sam zadovoljan ako se iplati ranije jos bolje ali ako se bude isplacivao 14 meseci onda je problem jer dolazi Volta povecace se pool, ispeglace Vegu itd… Tako da je osnovno pitanje za ljude koji sad majnuju sta po danasnjem standardu uzeti za 12000 i koliko se dobije mescno. Oprostite za wall of tekst :slight_smile:

Prijatelju imas trosak riga po kartici kao sto imas i potrosnju po kartici ali nisi postigao nista ako kopas sa 1050ti pa ona crkne ranije od 1070ke i 1060ke. Iskren da budem nisam ni razmisljao o matematici niti probao mining na 1050ti ali nesto mi mnogo da kopa 15mh/s, opet kazem nisam racunao ali cu sutra baciti na papir. Vec sam napisao da je problem sto vecina tih kartica vuce struju sa slota dok samo neki skuplji modeli imaju 6pin napojni ali tu su vec blizu cijenom 1060ki ps ces imati veliki problem stradanja ekatendera pri opterecenju nesyo slicno kao na rx480 kada se voltaza ne podesi kako treba. Probao sam.ZEC na gtx 1050 daje 132 na TI verziji daje 158 ali na gtx 1070 daje 480. E sada 1070ka ce potrositi oko 150w 160w dok ce 3 1050ti da potrose oko 180 do 190w. U tom slucaju te 1050ti rig izadje skuplje jer moras platiti ostatak riga a imas i vecu potrosnju za datu snagu. Najmanje sto treba da gledas je ulog u kartice jer je to manje bitno od odnosa zarade i potrosnje. Sutra cu preci brojke opet za svaki slucaj pa javim ovdje.

U svakom slučaju, Crypto.ba tim ti savjetuje da ne ideš sa 1050ti karticama, jer nije sve crno ili bijelo u rudarenju.

Puno faktora ti utiče na profit, i onaj ko ti kaže drugačije…jednostavno laže ili nema pojma o čemu priča :slight_smile:

Kao što ti @B.I.O.S reče, samo rudarenje sa karticama kao što su 1050ti, koje nisu gaming kartice… ti daje do znanja da proizvođaču nije bio cilj kvalitet već jednostavno bilo kakv proizvod koji je stavljen u takvu karticu.

Gaming kartice kao sto su 1070, 1080ti, rx 480, rx 580… su odmah od starta zamišljene kao gaming kartice koje će se “znojiti”, a samim tim im se obezbjedilo i bolje hlađenje, što rezultira dužim radom.

Računicu ti je jako teško naći u miningu, jer je sav proces toliko dinamičan, gdje se ne možete fixirati na samo jedno.

:slight_smile:

Projatelju, treba mirno spavati sa toliko struje u kuci. Preporucujem ti njihovu preporuku, momci ovo rade godinama, ovu stranicu su stvorili radom i trudom oko kartica i vjeruj da su prosli sve brojeve.

Sve su oni to hash-ali :smiley:

1 Like

@drsimkein Moj pocetak se isto zasnivao na kojekakvim kalkulacijama, gledao odnos ulozeno - dobiveno i odlucim se na gtx1060 6GB…nakon toga skupim nesto kesa pa kupim 1070 (cisto da probam)…kasnije sklopim jos 3 riga sa gtx 1060. I znas sta i dan danas radim?? KAJEM SE sto nisam isao na 1070 odmah i izostavio 1060 iz price skroz. Iako 1060ke super rade, 24mh/s, ali ako bi opet pocinjao sa ovim sa nule, a sa ovim skromnim znanjem, samo na 1070 bih isao…

Nije bas i da ne valjaju, ne mora znaciti da je toliko lose kopati sa 1050kama. Ja sam stavio danas jednu 1050 msi 2gb da vidim kako ce da se ponasa. U sustini rig sa 1050kama ti ili obicnim mi sve vise i vise golica mastu. Kombinovati sa jeftinom polovnom plocom i polovnim napajanjem mozdaaaa i nije losa ideja. Kao sto rekoh prezvakacu brojeve kad malo vremena uhvatim pa mozda dodjemo do interesantnog zakljucka. Ko to zna :slight_smile:

2 Likes

I sta kaze matematika :slight_smile: ima li kakvih drugih predloga ?

Do ponedeljka ne rade digitroni :slight_smile:

Koje je to danas, jedno peto po redu? :laughing:

Ocekujemo danas ili sutra da dodje oprema za tacno mjerenje potrosnje kartica iz zida i sa napojne. Bice detaljnma lista kartica koja ce se obnavljati kako koja kartica dolazi u radnju i testira se. Bice uvrstene i 1050 i 1050ti kao i detalji kopanja

3 Likes

Evo rezultata kopanja i potrosnje za GTX 1050 Ti

MSI GTX 1050 Ti 4GT LP

Zec default clocks

Zec mining clocks

Eth default clocks

Eth mining clocks

1 Like

I sta je konacan zakljucak?
Matematika drsimkein-a ima smisla ili je rezltat drugaciji?

Šta biste preporučili od kartica koje se kreću do 600 KM. Imam PC sa matičnom pločom koja podržava 4 grafičke kartice. Planiram da idući mjesec uzmem za početak jednu rx 470 4 GB za mining. Pa da psotepeno dodajem još tri iste sa extenderima. Koliko bi profita mogla praviti ta jedna u eth na kućnoj cijeni struje.

Prijatelju br. 1 BJEZI OD AMD prvo sto je stara grafika vjerovatno i polovna koja je kopala a sem toga losija je stabilnost kao i minin snaga na svemu osim eth. PALIT NE51060015J9-1060D GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 Dual PCIE je kod nas 608KM i solidna je pocetnicka kartica koja moze da kopa sasvim fino sve valute. Solidna opcija je ako nemas neku jaku napojnu a hoces 4 kartice da ides na gtx 1050ti 4gb koje su po komadu oko 335KM (zavisno od modela) pa da uzmes njih 2 i kopao bi odlicno.

imam napojnu od 550W , pa čitam po forumima sve na nvidia ne može ovako ne može onako…

koliko mh/s imaju te kartice što preporučuješ da uzmem?