eCredit - digitalna valuta koja nastaje iz potrošnje!

Pozdrav za sve “cryptaše”! Sutra (subota 13.10. 2018.) je predstavljanje nove i po mnogo čemu, jedinstvene, kripto valute koja nastaje iz - potrošnje!? Jedna od najvećih razlika od drugih valuta je u tome što je ona nastala kao potreba da se omogući što jednostavnije i brže plaćanje u okviru već izgrađene platforme i mreže miliona registrovanih potrošača i desetina hiljada ofline i online firmi u 47 zemalja na svijetu.
Za sve one koji žele da učestvuju u kreiranju i razvoju ove ideje čeka PASIVAN PRIHOD!
Više informacija možete dobiti na ovoj prezentaciji koja će biti u hotelu Hills na Ilidži od 17:00. Kotizacija je 5,00 KM.
DOBRO DOŠLI
/linkovi uklonjeni/

Jel možeš da nam malo bolje objasniš detalje ecredit :slight_smile:

Da li je to kripto valuta?

Da, malo više informacija ima na linku od njihove zvanične stranice. Ko može bilo bi dobro da dođe na današnju prezentaciju. A i ja sam tu svakako :slight_smile:

Mislim da bi bilo poželjno sa tvoje strane da predstaviš karakteristike ecredita.

Npr koji algoritam koristi?

1 Like

Ja nisam toliko potkovan sa tom stručnom stranom, ali više informacija tek slijedi. Ako si otvarao njihovu stranicu tamo ima više tih tehničkih detalja. A ona je planirana da bude puštena u promet tek na ljeto iduće godine zajedno sa online mjenjačnicom i aplikacijama za mobilne uređaje. Uglavnom, luda stvar, toliko znam :slight_smile:)

Po ovome, moramo platiti kotizaciju kako bi saznali o čemu se radi, a to ulijeva nepovjerenje, pogotovo u kripto svijetu.

Moja dužnost je da budem na oprezu kada je u pitanju prezentovanje, na našim područjima.

Uzevši u obzir da ste vi otvorili temu, a jako malo toga znate o samom projektu, staviću upozorenje za posjetioce ovog foruma, dok ne dostavite više podataka.

Nadam se da me razumiješ.

2 Likes

Kotizacija je 5 KM!! Sa toliko je nemoguće platiti ni salu u hotelu Hills koji 5 zvjezdica… A ovo je prije svega poslovna ideja a ne tipa špekulativnog, tj berzanskog trgovanja. Sa druge strane, imati više povjerenja u mene nego u oficijelnu stranicu same kompanije mi nije baš logično. Ja se prije svega bavim biznisom u ovoj kompaniji a sama valuta je sredstvo plaćanja koje nije baš poznato većini ljudi već prvenstveno ljudima koji se sami tim bave i koje mogu naći na ovim i sličnim sajtovima. I meni je potrebno mišljenje “stručnjaka” iz ovog svijeta koji mogu dati svoje stručno mišljenje ili sugestiju koja bi mogla biti korisna. Ja ću rado podijeliti svoje znanje o ovom projektu kome je “sumnjiva prezentacija”. Tu sam ostavio i svoje podatke i facebook stranicu. Razumijem da imaš odgovornu ulogu, ali iskreno, nemaš potrebe. Korist od ovog projekta će prije svega, imati ljudi koji imaju svoje digitalne valute i koji će moći da sa njima plaćaju u realnom vremenu kod samih trgovaca. To će znatno uticati na promet kripto valuta (svih) a automatski i na njihovo izlaženje na svjetlo dana iz ilegale. Da o kursu istih i ne pričam. U ostalom, ja sam na raspolaganju svakom ko hoće da čuje o ovom projektu ali mislim da pisanje ovde nije pravo mjesto za to. Volio bih da čujem tvoj komentar. Hvala unaprijed…

Cool :smiley:

2 Likes

Kad bi mi pojasnio kontekst ovog videa, bio bih ti zahvalan!

/linkovi uklonjeni/
Za ove firme nema prezentacija, ali ima poslovna informacija koga interesuje…

E ovako, malo se i ja ukljucim. Ne znam da li si ti samo promoter za tu kompaniju i taj projekat ili si malo dublje ukljucen u sve, ali informacije ce biti korisne i za tebe u svakom slucaju.

-eCredits mi ima vibe OneCoina. To je subjektivan osjecaj, a sad cu da objasnim zasto.

-eCredits sajt je pod vlasnistvom Cryptix ag iz Svajcarske. Svajcarska, obecana zemlja, tamo nema trte mrte.
Cryptix je osnovana 2017. godine i ima 12 clanova. Svih 12 clanova ima naloge na LinkedIN*. Cryptix je registrovana na adresi u Svajcarskoj : Baarerstrasse 135, 6300 Zug, Switzerland. Imaju jos jednu kompaniju u vlasnistvu, Cryptix LABS koja se nalazi na : Handelskai 94-96, 23th floor, 1200 Vienna, Austria*. Prezentacioni sajt nudi uvid u LitePaper i par video prezentacija o Web prezentaciji i App Wallet-u*.

*Googlanje adrese u Svajcarskoj nas vodi na sajt Regus kompanije koja trenutno izdaje ovaj prostor i slike koje se nalaze na sajtovima ovog projekta i Cryptix kompanije su preuzete sa te stranice za izdavanje. (1 klimava stvar)
*Googlanje adrese u Austriji vodi na isti SAJT, iste kompanije Regus, koja trenutno izdaje 23 i 24 sprat Millennium Tornja. (2 klimava stvar)
*LinkedIN profili zaposlenih i vrha Cryptix kompanije imaju zavidne portfolije, ali kada se ode na skills and endorsements, nema vise od 4-5 endorsements. Kontajuci da kompanija ima 12 uposlenih, mogli su bar jedni drugima da garantuju za navedene vjestine. (3.)
*Web prezentacija, iako lijepo uradjena, provuceno je par ulicnih zargona koji ne ulivaju neko povjerenje (bar kod mene) u ovaj projekat. (npr. “…The organisation is using partners who are big players in consultancy…”) Kada mi neko kaze da poznaje “Velike Igrace”, ostavim ga da se igra… (4.)
*LitePaper se sastoji od 15 strana. Nigdje u LitePaperu se ne pominju ostale kriptovalute. Pominje se uplacivanje Fiat novca preko banke na App Wallet. Pominju se ActivityPoints, koje korisnik moze da zamijeni za eCredits i da ih trosi. Nigdje u LitePaper-u se ne pominje blockchain tehnologija niti bilo sta vezano za kriptovalute. (5.)

Kao moderator ovog foruma, zamolio bih @Rux, da nakon pregleda i provjere svih mojih teza zakljuca ovu temu jer nema veze sa blockchain tehnologijama niti kriptovalutama i kao takva nema mjesta na ovom forumu. Neka ostane na forumu, da i ostali vide i provjere moje navode. A i kao jedna vrsta upozorenja…
Tebi bih htio da se zahvalim na trudu, mada minimalnom, i sto si nam predstavio projekat u kom ucestvujes ali on nema mjesto ovde iz gore navedenih razloga. Zelim ti srecu u daljem poslovanju, ali ako vec nisi svjestan ovih informacija koje sam predstavio, provjeri ih i razmisli da li zelis da ucestvujes u daljem radu te kompanije i njihovog projekta.

Pozdrav.

3 Likes

Šta da kažem na istragu našeg lovca na sumnjive projekte.

@kvisko17 iskreno se nadam da vidiš i sam koliko ova ideja ima loših asocijacija na Onecoin muljevinu/piramidu.

Pošto nikakav argument nemaš, smatraćemo ovo sve jednim dobrim upozorenjem za ostatak posjetioca.

Ovo je i bila informacija da “vaš” svijet čuje za eCredits. Nisam ni očekivao da će te razumjeti iz prve o čemu se radi jer ne poznajete kompaniju. Hvala kolegici na istraživanju i informacijama koje ni ja nisam znao. Znam da je firma Cryptix radila ovaj projekt, ali ta ista je kupljena od jedne druge (neka kolegica provjeri koje) baš zato da napravi sličnu kripto valutu (koja će biti na blockchainu za razliku od Onecoine) i platformu za online trgovinu. Ova platforma već postoji u 47 zemalja i ima preko 500.000 prihvatnih mjesta, tako da je bilo neophodno razviti digitalnu valutu koja bi pojednostavila svu trgovinu. Ova kripto valuta nema svrhu sama sebi i već da bude isključivo sredstvo plaćanja. Ali pošto je to sve još u fazi razvoja, a u sjeni poplave raznih scam coina i projekata, razumijem vašu skeptičnost i slažem se da zatvori ova tema. Treba sačekati bar do ljeta iduće godine.
Na stranu eCredit, volio bih da kolegica provjeri i ove druge dvije kompanije čije sam linkove postavio, jer su one u sastavu ovog čitavog projekta. Srdačan pozdrav!

Haha, prvo, musko sam. Kolega…
Drugo, u kripto svijetu ima i previse Proof of Concept projekata koji prodaju maglu… Ali o tome ce korisnici da odluce da li su oni vrijedni ulaganja. Ovaj drugi link koji si postavio je od drugog projekta… Ne razumijem, radis za vise projekata od jednom? Da li promocija istih ulazi u tih 5KM kotizacije?
Opet ponavljam, njih moze kupiti Trump Inc. ali oni i dalje nemaju veze sa blockchainom niti pominju bilo kakve slicne tehnologije u svom litepaper-u. Sto se tice sredstva placanja, bolje bi prosli da ubace ripple proizvod nego svoj da prave… Gotov proizvod, radi, ima masineriju iza sebe… Ako vec hoce da unaprijede svoj postojeci proizvod.
Ima li gdje spisak kompanija/prodavnica/proizvoda koji ce biti ukljuceni u taj projekat?

Kod mene si pao u prvoj rečenici kada si napisao
“cryptaši”, samim tim potkopavaš nas kao kripto društvo

Ovo je definitivno muljevina/scam

images

2 Likes

Rux, nisam mislio ništa pogrdno ako ste tako razumjeli. Ali riječ “definitivno” nebi trebao tako lako da stavljaš. Rekao sam da se slažem da se zatvori tema i ok. Zaboravljaš kako su ljudi na nož dočekali i sam bitcoin na početku i koliko mu je trebalo vremena da bude to što jeste. Možda sam zaboravio da pomenem, ali eCredit ne možeš kupiti, tako da ulagati u njega ne možeš sve i da hoćeš. Ali, mislim da ne treba dalje otvarati diskusiju. Čujemo se nekad …

Bitcoin, za razliku od ove “magle” je imao tehnologiju iza sebe.

Toliko vremena ljudi troše na muljaže, kada bi samo 50% truda tog preusmjerili i napravili vjerodostojan projekat.

Tebi hvala na javljanju, nemamo ništa protiv tebe, jer ni ti nisi izgleda svjestan u šta si ušao.

2 Likes

Ukoliko neko ima iz Sarajeva tu, ja ću mu rado platiti 5 KM da ode i da snimi o kakvoj je muljevini riječ, tako da imamo dokumentovano za kasnije, jer iz ovakvih stvari niko nije izišao u plusu, osim osoba na vrhu piramide.

Naslove teme editovan, jer nema smisla.

Tema prebačena u kategoriju Ostalo iz razloga što ovo nije uopšte kripto valuta, blago rečeno, malo jača power point prezentacija.

1 Like

Svaka cast ekipa na argumentovanom raskrinkavanju jos jedne od nizu muljevina !
Volio bih takodje da neko od vas koji ste iza Sarajeva, ako je u mogucnosti, ode i snimi prezentaciju, pa da javno postavimo ovde video.

1 Like

Zašto imam osjećaj da će snimanje biti zabranjeno, baš iz razloga što jedan video može da im upropasti “dugogodišnje” planiranje ovakvog projekta, pa će ispasti da su džaba iznajmljivali hotel sa 5. zvjezdica.

@kvisko17

“po meni je bolji projekat koji se prezentuje kako treba, pa bilo to u kokošinjcu, a ne u hotelu 5. zvjezdica”

Nažalost, ljudi padaju na 5. zvjezdica priče, malo pića, neki švedski stol… i svaka peta osoba će se povući za novčanik i dati vam svoj teško zarađeni novac.

1 Like