eCredit - digitalna valuta koja nastaje iz potrošnje!

Rux, neću da se spuštam na taj nivo. Pojma nemaš o čemu pričaš i na osnovu čega donosiš te zaključke. Ali ja mogu isto tako da izvedem sličan pametan"zaključak" kad ti kažeš- ukoliko neko ima 5 KM?!. A da ne govorim o “teško zarađenom novcu ovde”. Zato, molim te prestani sa ovim glupostima, pričama o švedskom stolu, pićima i ostalim stvarima a glavu ne pomoliš nigdje i ne vidiš svojim očima nešto. Ja ću tom “nekom” platiti 5 KM i lično ga uvesti da snimi sve što želi pa neka vam podijeli “materijale”. I sa ovim bi završio, a i tebe molim da se suzdržiš dalje ovih uvredljivih komentara.

Poštovani, razumijem sve gore što ste naveli ali koja je poenta vaše prezentacije kada u njoj nema niti jedne tehničke specifikacije vašeg ajmo reći COINA. Ja sam pregledao jedan video na youtube snimljene prezentacije u vezi eCreditsa i tamo nisam našo ništa osim toga da imate wallet koji vrši konverziju BTC u eCreditse i FIAT.

Da se vratim na početak i postavim pitanje:

Koja je svrha ove vaše prezentacije ako ne posjedujete konkretne informacije o vašem Coinu?

Zašto niste zakupili neki normalan prostor i tamo osigurali besplatnu prezentaciju?

Vrijeme ce pokazati ko je u pravu. Ali doci i vrijedjati inteligenciju citave komune i ocekivati da vas docekamo sa cvijecem i osmijesima je nerealno. Doci informaciono ne potkovan i ocekivati neku konstruktivnu i inteligentu raspravu je nerealno. Vise informacija o projektu sam ja iznio sa svojih 1 sat guglanja nego ti koji si clan tog projekta. Pod takvim okolnostima i ja sam slobodan da kazem da je eCredits scam i pokusaj prevare.

Ko bude išao pazite se da vam ne pocnu prodavat dušeke i jorgane :smiley:

2 Likes

Pozdrav svima Pratim vas duže vrijeme i sve pohvale za Rux-a i ostale članove.Nisam se do sada javljao i ako sam u cryptu preko godinu,jer nisam, ruku na srce šta pametno i korisno reći, Ova me tema eto zainteresovala pa sam bio na prezentaciji. Iza ove ideje stoji mlm firma my World
,koja broji oko 11,5 mil članova i oni koriste popuste u 47 zemalja.Ideja im je kako sam ja shvatio da svi trgovci partneri pored fiata primaju i ecredit.To npr znači da polovinom 2019 Energopetrol(ina) prima ecredit isto kao i km.Ja zamjenim npr 100 km vrijednosti btc u ecredit i naspem gorivo na EP za količinu goriva koju bi dobio za 100km Idemo dalje potrošnjom tih 100 km u ecreditu dobijam1% povrata u kešu i jedan dio u ecredit activity .Taj activity ecredit je nastao od naše realne potrošnje od 100km u ecreditu(on iznosi 0.5-1% od 100km), što znači da activity e credit ne možete kupiti,nego samo dobiti sipanjem na EP.Ovo !% u kešu i 0.5-1% u ecredit activity plaća EP jer smo kod njih nasuli gorivo a ne kod nekog drugog.da napomenem da bi trebalo da budu 3 vrste ecredita Prva vrsta je ecredit priority(to su kako sam shvatio kao dionice u my World-u i ti me baš ne interesuju) ecredit će se mijenjati za crypto i fiat u startu na njihovoj budućoj mjenjačnici,a ecredit aktivity nastaje potršnjom ecredita.Ako ovo uspiju sve realizovat mislim da će se mnogi kvisku 17 izvinuti tj ako budemo mogli btc-om preko ecredita sipati gorivo na EP ,ili na NESTRO pumpama ili plaćati u čitavom BBI centru u Sarajevu.Ovo je samo moje viđenje oko ecredita i nikoga ni na šta ne nagovaram Pozz…za sve…

Mi i sada imamo nacine za isplatu kripta i sipanje goriva… 3% povrata ja sada imam sa NIS-ovom karticom koju sam dobio kod njih na pumpi… Rigovi mi kreiraju alt koji pretvaram za btc… Ne razumijem i dalje poentu tog kredita. Ne razumijem nedostatak tehnickih detalja. Svaka kriptovaluta koja obecava dividende se klasifikuje kao security koji pod regulativama nisu dozvoljeni da se trguju po mjenjacnicama… Bilo to licnim ili ne.
@jomasa i @kvisko17
Pogledajte ovaj clanak iz Maja ove godine…
Taj projekat se nakon toga malo prepakovao… Nije tesko uraditi svoje istrazivanje…

1 Like

Postavi sebi jedno pitanje. Da li vidis buducnost u kojoj nam je potrebno hiljade valuta da svaki proizvod placamo sa posebnom, ili vidis buducnost u kojoj za 4-5 valuta mozes platiti bilo sta ?

1 Like

@jomasa hvala na pohvalama, ja se samo nadam da nisam nikog uvrijedio sa tim što sam tražio da se prikažu detalji ecredita, ruku na srce… kada se pročita tekst od starta, isti ulijeva nepovjerenje jer @kvisko17 predstavlja ecredit, radi za njih a ne zna ništa o njima.

Ono što ja ne mogu nikako da prihvatim jeste ta izjava u kojoj kažete da brojite 11.5 miliona članova :slight_smile:

Kako je moguće da nas par može da ospori ekipu od 11.5 miliona članova? :slight_smile:

Morate shvatiti da ja lično nisam tražio da mi se objasni šta će raditi taj ecredit, to me uopšte ne interesuje, već tehničke karakteristike ecredita, što nisam dobio, a kako vidim neću ni dobiti.

@kvisko17 ti ne želiš da se spustiš na moj nivo? a o kakvom to nivou mi pričamo?

Ja da predstavljam neku firmu, trgovinu pa i kokošinjac, ja bi znao karakteristike istog… i to “core” karakteristike

Taj tekst koliko vidim su napravili mlm kritičari i on se odnosi na ecredit priority i on je nama nebitan.Bitan je ecredit jer bi se sa njim npr Dr Techno bio ,primoran, da prima crypto po kursu,a pri tom bi dobili gratis ecredit activity…Malo je tekstova na netu o ovome još…

Ideja i jest da se ecreditom plaća na preko 100.000 mjesta na svijetu,a da li će to biti realizovano bumo videl…

Toliko odgovora na ovoj temi, a još nismo saznali karakteristike :slight_smile:

Mislim da to toliko govori o svemu ovome

eCredit toliko kasno ulazi u trku da praktično nema šanse da zaživi. Kao sto je @Rux objasnio nikakvih tehničkih specifikacija nema, ne postoji blockchain i ledger, niti explorer na kojem mogu da gledam transakcije, znaci nije kripto valuta. O buducim mogucnostima nema smisla maštati, treba biti realan i bolji novčići su propali. To da imate ekiput od 11.5 Miliona članova smatram da je takva izmišljotina koju ne mogu da svarim nikako. Prodajete maglu narodu, nadam se da ste svjesni toga, a na koji način se ta magla dobija nije toliko ni bitno. Gledam sajt i nigdje nema ni imena i slika ekipe koja radi na tome, što se obično sakriva kako ne bi bili tuženi. Pa nema čak ni broja telefona, o čemu dalje da pričamo :smiley:

Ono što imate je jeftin sajt po izgledu wordpress tema koja se kupi za 50$ i dotjera.

1 Like

Rux,ovo je još samo ideja,tehničke stvari sad za sad samo znaju vlasnik i mali broj ljudi oko njega i nisu objavljene za javnost.Ako ovo bude funkcionisalo koristiću ga kao npr viber i ako ne znam tehnički kako radi ,niti me interesuje…

A reci mi sa zašto se trebalo ići na prezentaciju? da saznamo šta? :slight_smile:

Na prezentaciji su predstavljeni planovi my World i ja ovo vidim kao veču upotrebnost cripta i sa tim smanjenje crypto skeptika

Raditi planove, a ne uraditi temeljnu funkciju i objasniti ljudima da li ovaj coin koristi kriptografiju…ili je samo tabela u excelu.

Mislim da će ovdje ući osobe samo koje ne znaju ništa o kriptu, nek im je sretno, ali opet ću reći da je ovo jedna loše osmišljena muljevina za koju sam siguran da će propasti, jer ovo nije prva muljevina ove vrste…

Od mene dosta u ovoj temi, dok se ne dostave specifikacije.

Ukoliko ne dostavite specifikacije, kroz 7. dana, tema će biti zaključana i navedena kao pokušaj muljevine.

Što se mene tiče možeš odmah…

Sve si rekao o sebi i projektu. Hvala ti. Nema potrebe da ostali clanovi iznose argumente protiv, kada si to sam upravo uradio…

1 Like