Cryptopay Bankomat Kartica [Mastercard]

EDIT 05.10.2017.
Mastercard je upravo otkazao pruzanje usluga za korisnike koji su van Evropske unije, sto znaci da ova kartica vise nece funkcionisati na nasem prostoru. NE KUPOVATI!!!

"Hello Zeljko Eric,

We’re very sorry to inform you that due to reasons beyond our control we’ve been forced to stop issuing and maintaining contactless cards on the new card program.

We understand this sounds bad, but unfortunately we will not be able to provide card service to our customers outside of the European territory .

Card loads are unavailable, but you can still unload your card and use it for purchases for the next 60 days. We will return the cost of the card to your Cryptopay account no later than October 25th. If you still have funds left on your card after 60 days, don’t worry, we’ll also return them to your account.

We are looking for a solution and will notify you about it as soon as we resolve this issue.

Thank you for your understanding,
Cryptopay Team

*U skladu sa razvojem situacije, ovaj post ce se editovati i obnavljati. Hvala svima koji su karticu kupili preko ovog linka. cijena kartice ce vam biti refundirana najdalje do 25og Oktobra.


Danas sam dobio cryptopay.me bankomat karticu, nakon mjesec dana cekanja.

CPay kartica je Mastercard kartica, sto znaci da ce se moci koristiti i van EU nakon 15.10.2017.
Kartica se moze platiti u EUR, GBP, USD ili u Bitcoinima, cijena je 15 USD/EUR/GBP*.
Dostava je 4 sedmice ili ako se plati 70 EUR za brzu dostavu onda je 10 dana.
Verifikacije nije neophodna, ali ako se zele podizati vece kolicine, potrebna je.
Ima i mogucnost apliciranja za virtuelnu karticu kao i za fizicku.
Provizija za koristenje na bankomatima u BiH je 2.75EUR.
Provizija za transakciju u BiH je 3%.
Mjesecno odrzavanje je 1EUR.
Provizija za punjenje kartice je 1%.
Ostale informacije potraziti OVDE.

*Koristenjem mog referal linka dobijate popust na cijenu kartice od 25%.

4 Likes

Cestitamo :slight_smile:

Jesi isprobao…kako fercera kod nas? I jel bolja varijanta od Wirex-ove kartice?

Meni su rekli da je za BIH potrebna verifikacija :slight_smile:

Pozdrav jel mozes nazad procitat koje izdavac tih kartica? Posto sam cuo da se kartice za nas ukidaju…

Tek dobio, za koji dan cu da probam. :slight_smile:
Sad je trade aktuelan. :smiley:

Ja sam se verifikovao, tako da to ne mogu provjeriti. Moguce… Ipak smo mi zemlja visokog rizika…

1 Like


To mi je support odgovorio na pitanje da li ce ukidati podrsku za van EU posle 15.10…

PSI-Pay Ltd. Tako pise nazad

Super, sretno sa trade-om :slight_smile: ajd kad isprobas javni i nama kakvi su utisci :slight_smile:

Obavezno. Ide sve u detalje. :slight_smile:

1 Like

Prva transakcija:

Sa bittrex na Cryptopay.me* prebaceno: 0.0663 btc
Procedura:
Da bi iznos bio dostupan na kartici, potrebno je karticu “napuniti” (Load a card).
Punim karticu sa 0.0663 btc, konverzija je kostala 2.30 EUR, provizija za punjenje je 2.40 EUR. Na kartici ostaje iznos od 225.04EUR.
Novac je podignut na bankomatu Nove Banke. Podignuto 223.5EUR, konvertovano po kursu nove banke koji iznosi 1.972, podignuto 430 KM sa kusurom od 1.17EUR koji je ostao na kartici. Sve se obavilo u roku od 20-30 min (ukljucujuci put do bankomata). :slight_smile:
Zvake kupljene u lokalnom marketu, cijena 0.90pf, ostatak na kartici 70 Euro centi.

Zakljucak:
Usluge POS terminala ne naplacuju, izgleda. Mada ovih 1 Euro cent, sto mi po mojim kalkulacijama fali, je mozda usluga lokalnog provajdera POS terminala.
Po meni, ovu karticu treba uzeti jedan, a vise ljudi da koristi. Jer pojedine provizije su fiksne, nisu procentualne i dosta se da ustediti na tome.
Cijena BTC-a na njihovom sajtu i na cryptocompare se razlikuje u par eura (4-7 EUR) trenutno, kako je bilo u momentu transakcija ne znam…
Sve u svemu, Cryptopay.me* dere na provizijama, kao i svi do sada, ali pokazao se kao veoma brz provajder usluga.

*Post sadrzi referal link sa kojim dobijate 25% popusta na kupovinu njihove kartice

2 Likes

Super, bitno je da sve radi kako treba i da je usluga brza, a provizija se svakako ne moze izbjeci…svi deru.
Vidim trade bio uspjesan sinoc :smile:
Reci i nama sta se trejda :slight_smile:

Najvise PAY i SIB, ali za prave savjete i analize preporucujem Crypto.ba VIP Trade grupu.

Super, hvala za info…nisam ni znao da ima ova grupa, svaka cast za Crypto.ba Team :slight_smile:

1 Like

Je li sigurna stranica, da se ne ugasi nakon nekog vremena? Evo narucit cu i ja, djeluje kao najlakse rjesenje trenutno

Da ce se gasiti uskoro, ne vjerujem. Trenutno im ide ICO, mislim da je tu da ostane. Ovo je meni alternativa, dok ne stigne TenX Pay kartica, koja navodno nece imati ove troskove konverzije i mnogobrojne fee-ove.

Bravo Bunny!

1 Like

Danke eBunny bas cu probati, kako si opisao isti princip ima kao i wirex do sada. za trade grupu trebas uplatit donaciju i poslat TxID gdje su donacije kao poruku i javit Ruxu da pogleda, i u grupi si.

imas kategoriju donacije i altove koje mozes uplatit. za trade grupu bilo je 1$ =1 mjesec, mislim da je isto jos uvjek.

1 Like

Prvi post ove teme je editovan. Novi razvoj situacije sa Mastercardom, molim da procitate.

AdvancedCash kartica je mastercard kartica.
Cijena izrade i slanja za bih je 5eura
Nema mjesecne naknade.
Mislim da je ovo super i ne kosta puno.
Potrebna je standardna registracija(ako treba pomoc slobodno se javite)
Ja je posjedujem i dizao sam novac sa bankomata upravo danas.
Koristio sam i shakepay i wirex,ali one nece raditi poslije 15.oktobra.
Ova kartica radi isto kao i ove prije.
Na ovaj link se mozete registrovati i to je moj referral ako zelite.
http://wallet.advcash.com/referral/6e413e96-18af-4fa9-bc0c-d33ea5ba8afe

1 Like

Da li je potrebna verifikacija?