Bitstamp - Ignoriranje Slovenaca prema BiH građanima nema granice

Tako se dešavalo i pri raspadu bišve Juge, Slovenci su prvi rekli “FU Brotha’ - I mean Sucka”…

Mnogi od nas su se registrovali na Bistamp, slovensku mjenjačnicu koja ima licencu za rad.

Na to sve većini BiH crypto-građana je bilo drago što “naši” slovenci imaju ovakvu mjenjačnicu, te da je bolje da Janezu punimo džep nego Hansu ili Donaldu.

E sada šta se dešava tu?

Sve ide kul, dok ne spomenes da si iz BiH i da želiš uredno da završiš KYC verifikaciju, što je neophodno kako bi se uzela njihova kreditna kartica, jer mi u BiH nemamo puno mogućnosti da isplaćujemo BTC → Euro → KM.

Niti odgovaraju, niti žele da odgovore zbog čega nama iz BiH ne žele da rade… i ako kojim igrom slučaja odgovore… to više ispadne formalno nego išta drugo što se može vidjeti na “no-reply emailovima”.

Žalosno je da neko ko je prije bio “zajedno” sa nama, jeo iz istog Budžeta, ne želi da vrši usluge samo zato što nismo u EU ili zato što smo “tipićni Bosanci” ???

Možda griješim, možda je do mene, možda im se ne sviđa moje ime? prezime? To što imam Bistamp račun registrovan 5 dana od kad se mjenjačnica otvorila…uopste nema veze za njih.

Neki od naših korisnika, koji su imali Slovenski pasoš, su dobili verifikaciju i karticu kroz jednu sedmicu.

3 Likes

Potpuno vas razumijem kolega. I ja sam se prijavio za verifikaciju prije nekih 15-20dana, međutim do sad nisam dobio nikakav odgovor. Potpuno su neprofesionalni i subjektivni.

2 Likes

Bojim se da Bitstamp kao prva nacionalno registrovana mjenjačnica ima problem sa licencom koja zagovara rad na području od 28 rezidentnih država Europske Unije i njihov primarni fokus su vazda bile zemlje EU i USA. Mislim da smatraju da je to kao u vidu “Balkanske države su nedovoljno razvijene da bi se mi njima bavili, iako su nam srodne i mogle bi nam valjati.”

A i ako uzmemo tradicionalni pogled Slovenaca, vazda su bili iznad svih nas drugih Balkanjerosa (izvin’te Slovenci).
Ja bih kontaktirala nekoga od lidera start-upa, pa vidjela sa njima šta je problem i zašto se ne prošire na naše tržište, a i provideri licence bi mogli učiniti isto.

(samo zato što su nacionalni, nadam se da će propasti jer su istukli nogama decentralizaciju, pa eto… Ode im tržište Ujedinjenog kraljevstva…)

1 Like

Ja sam možda malo pretjerao, ali stvarno mi je na muku sjelo to što nas selektiraju kao da smo životinje, a ne ljudi.

1 Like

ne razumijem u čemu je problem bitstamp fino kaže da ne radi sa BiH već samo sa EU članicama… pretpostavljam da je stvar zakona i regulative … sama firma bi najradije pokrila čitavu planetu vodeći se nekom osnovnom poslovnom logikom

Zašto onda ne odgovore konkretno u ticketu, nemojte slati iz BiH i ćao đaci… i kad odgovore vjeruj mi ništa konkretno ne kažu.

thank you for reaching out.

While I cannot give you a time frame for when your new request shall be processed, rest assured that our verification team shall review your request as soon as possible and notify you about the result.

Jutros sam pričao sa osobom koja živi u BiH, koji ima Bistamp karticu i uredno podiže novac.

Da li je stvar ta, da stariji računi koji su bili verifikovani, nemaju problema… samo novi računi?

Stvar je u tom što je moj račun otvoren jos 2013.godine, ali nije verifikovan… čak ni to nisu uzeli u obzir

1 Like

ne znam drug ali mislim da malo pretjeruješ … da se ne lažemo nema gotovo ni jedne mjenjačnice a da ima dobru podršku korisnicima… ja čekam da me verifikuju na cex.io već nekih mjesec dana i ništa… boli njih briga ba za BiH , ako mogu uzet pare uzet će taman da si sa marsa

Pa post je započet kao revolt na takve stvari, nista drugo :slight_smile:

Što se tiče podrške, odavno se vucam po mjenjačnicama i svakakvih sam support susreo… ima tu dobrih, ne treba dušu griješiti.

To što ti kažeš, stoji, ali dva puta mi odgovoaraju sa sličnim emailom, što je čisti bezobrazluk… sad ne žele ni da odgovore i smatram da ljudi treba da znaju šta ih čeka kada odu na bitstamp.

Samo da mi jos dodju xappo, payeer, i tenx…koje sam uredno verifikovao :slight_smile:

Ma znam i ja sam se peglao sa njima .meni nisu ni odgovarali uopste pa sam skroz odustao… Jesi li probao sa coss.io

Nisam, jesi ti probao? imas li kakav feedback?

sad nam treba sto vise informacija o mjenjacnicama koje mogu raditi deposit prema BiH.

Vidiš da ovo “ribanje” ima efekta!"

prvo su javili da su procitali post ovaj, te da to uposte nije stvar da BiH ne moze biti verifikovana…kao zatrpani poslom!?

"thank you for your verification request.

Please know that we accept clients from Bosnia and Herzegovina."

Sad mi postavili samo par pitanja da odgovorim, gdje radim, odakle btc nabavljam!

3 Likes

Danas su mi odgovorili da je verifikacija gotova ali da moram dostaviti jos “par” detalja…

pa kažu…

However, in order to conclude this additional KYC procedure we would kindly ask you to please provide us with some additional information:

  1. Please provide us with any documentation which will confirm to us your mining activity, such as receipts for purchased mining equipment or as you have suggested, picture of yourself with your mining equipment. Moreover, we kindly ask you to state to us which coin/s are you mining and what is the average amount mined per month.
  1. Please provide us with any documentation which will confirm to us how the funds used for purchase of mining equipment were acquired, such as salary pay slip, tax revenue statement, savings account statement or any similar financial documentation.

:slight_smile: znači, dokaz … svega što imaš…

rudar? dostavi sliku kraj minera sa natpisom Bitstamp i email… kao i da se opravdaju sredstva sa kojim su se kupili mineri

trader? odakle vam novac za inicijalno ulaganje…

ukratko, ODAKLE TI LOVA FRAJERU!!!

sve ću ovo da prođem i trpiću do kraja, ali kad dobijem karticu… zamoliću dijete da im se “pokaki” na karticu i istu ću vratiti odakle je došla, onako umrljanu,

i shit you not :slight_smile:

2 Likes

Decentralizacija <3

el finaly :slight_smile:

thank you for your patience.

We are sorry for any inconvenience you have experienced during your verification process.

We are pleased to inform you that you have successfully concluded the verification procedure and your account is now verified.

If you require any assistance, please don’t hesitate to contact us.

Best regards,
Gašper Krašna

:slight_smile: on meni nema Bosne…

1 Like

Džaba to sve kad ne možeš raditi isplate u BiH (jer naše banke blokiraju sve transakcije povezane sa kripto valutama) :frowning:

nisu blokirali karticu od Bitstampa, bar se nadam da nisu

Gledajte ove Slovenske kraljice sta sve trazi za verifikaciju.
Ja vec koristim Wirex i Shakepay karticu i u principu mi ne treba Bitstamp nalog.
Sva sreca pa se Slovenci vise ne pitaju sta ko moze sa ovde u Bih da radi.
Proslo je vrijeme Ljubljanske banke…i stare devizne stednje i ostalih zavrzlama.
Sad cu da ukinem i tekuci racun u NLB banci i necu nista slovensko da kupujem…he he

ps
Jeste li im vi odgovarali na ova sva besmislena pitanja?
Ja cu najvjerovatnije da trazim da mi izbrisu sve moje licne podatke kako to nalaze Evropska komisija.
http://ec.europa.eu/justice/data-protection/

GAŠPER KRAŠNA19.7.2017 14:35:07
Dear Aleksandar,

thank you for your verification request.

However, in order to proceed with your account verification, we kindly ask you to provide additional information about yourself by answering the following KYC questionnaire:

  1. What is your current occupation? Please provide your employment history for the past 10 years.
  2. What is the source of the funds you will be depositing to your Bitstamp account? Please provide any financial documentation which can confirm how the funds sent to your Bitstamp account were acquired.
  3. What is the purpose of your trading on Bitstamp? Please describe in as much detail as possible how you intend to use your trading account.
  4. Which banks do you intend to use? Please provide the complete addresses and SWIFT codes.
  5. Estimated amount that you would be depositing/withdrawing to/from your Bitstamp account per month (in USD and BTC)?
  6. What type of trading will you conduct? Buying/selling/both? Estimated trade volume per month?
  7. What are your future plans and activities planned on our exchange?
  8. Do you intend to use your Bitstamp account in connection to any business activity? If yes, how?

We look forward to your reply.

Should you have any additional questions in the meantime, please feel free to ask.

Best regards,
Gašper Krašna

Ja sam im poslao odgovore zato što su mi bili jedina opcija za isplatu u BiH, da bi nakon svega što sam im dostavio saznao da BiH banke blokiraju transakcije povezane sa kripto valutama. Da sam to znao na početku uopšte ne bih odgovarao na ta glupa pitanja. Inače to su sastavili kako bi se što bolje zaštitili.
Ali opet sa druge strane radi se o prvoj licenciranoj mjenjačnici u Evropi i vjerovatno bi koristio njihove usluge da živim u EU. Što se tiče KYC pitanja, prilikom registracije najviše me brinulo kako ću da odgovorim na drugo pitanje
What is the source of the funds you will be depositing to your Bitstamp account? Please provide any financial documentation which can confirm how the funds sent to your Bitstamp account were acquired.
Kao odgovor sam im poslao izvod bankovnog računa gdje se jasno moglo vidjeti da sam kupio bitcoine na CEX.io.
Međutim to im nije bilo dovoljno te su tražili da uradim screenshot stanja i transakcija na svim mjenjačnicama koje sam u to vrijeme koristio i sa kojih sam planirao da uradim transakcije na bitstamp. Znači tek kada sam poslao screenshotove sa Krakena, Poloniexa, Cex-a i Liqiu-a verifikovali su mi račun.

Svima koji su u BiH predlažem da ih zaobiću jer se ne isplati prolaziti toliku provjeru kad ne možemo raditi transakcije prema BiH bankama. Ja recimo bitstamp koristim samo u slučajevima kada vrijednost tržišta pada, nekako mi je sigurnije prebaciti sredstva u USD nego u USDT. Takođe preporučujem i kraken za ovu svrhu.

Hvala puno na informacijama.
I mislio sam da je situacija ovakva kakvom si mi je opisao.
Mozda oni jesu prvi sa licencom,ali sigurno nece biti poslednji.
Sto nama i odgovara,jer ce za godinu ili dve biti desetine slicnih a i banke ce promjeniti pricu.
Sto opet znaci da ce cijena ici gore.
Decentralizacija i jeste to da mene jedna jadnica kao Gasper Krasna ne moze zaustaviti na mijenjam svoj legalno zaradjeni Bitcoin i Ethereum.Cuj molim te seljanke “10 godina radnog iskustva”.Ona i onaj njen sef Nejc su se igrali u pijesku prije 10 god.
ShakePay je recimo super kartica,a i nude zaradu ako ukljucujes nove clanove.Wirex je isto odlican ima i svoj novcanik za Bitcoine.Verifikacija ide normalno.
Ako nekog intersuje vise informacija nek pita tu sam.
Hvala jos jednom
Pozdrav

1 Like

Kako kupujete BTC ako banke ne rade transakcije sa kriptovalutama? Moze li se izvrsiti depozit na mjenjacnicu bez ikakvih zavrzlama od strane bankara?

Pitam jer nisam u toku zanjih mjesec, prije je moglo sve bez problema osim u Asa banci koji mi nisu dali ni da depozit napravim…