Bitcointalk merit

Pozdrav svima,

za one koji imaju nalog na bitcointalk volio bi cuti vase misljenje u vezi novog merit sistema kojeg su tamo uveli.
Naime treba ti odredeni broj merit poena da bi presao u veci rang. iz J. Member u Member itd…

Ovo nije losa ideja da se pobolja sadrzaj ali takodjer oni koju su dosegli visoki rang sada bukvalno odlucuju koga pustiti u veci rang a koga ne. Velike ribe pomazu velikim a buraniji sta ostane :slight_smile:

Salu na stranu sta mislite o ideji da se ovjdje malo bolje upoznamo i preko PM razmjenimo bitcointalk profile i jedni drugima pomazemo da skupimo malo merit poena kada bude trebalo.
Tamo smo na milosti i nemilosti ostalih clanova a mogli bi jedni drugim pomoci. pitanje hocel ti neko dat merit ili nece,

Ti meni das danas, ja tebi vratim sutra ili nekom drugom kome bude tad potrebno :slight_smile: svi svakome pomazemo ali radimo to na takav nacin da se da dovoljno merit poena onima kojima je potrebno i kad im je potrebno.

Evo licno sam u situaciji da cu uskoro imati dovoljan broj activity da predjem u veci rang ali posto nemam merita to se nece desiti!

Volio bi cuti sta mislite o ovom prijedlogu i molim da oni koji bi bili raspolozeni da pomognu se jave na ovu temu pa cemo se dogovorat. i profile bi bilo dobro da saljemo preko PM jedni drugim.

1 Like

Tako rade i drugi…to je sasvim normalno…kada nekom bude trebalo nek se javne.

Vazi, hvala sto se nudis.
javicu ti se preko PM pa mozemo razmjenit linkove do profila

dobra ideja, ja sam jedan dan lurkao po forumu tom i vidio da neko kupuje bitcointalk accounte…

kroz šalu sam pitao lika "bi li kupio moj :slight_smile: "

a nisam shvatao da je tolika pomama za tim accountima i da ljudi kupuju ih i koriste u glupe svrhe.

Glupo je reći, moj Legendary account dobio negativnu zbog navodne prodaje accounta…

To nisam ni skontao jer nisam dugo ulazio nakon toga… tek nedavno kad sam htio da malo pregledam primjetim da sam dobio negativna 2.

Jedan je za tu navodnu prodaju accounta, što svakako nije istina, a druga je jer sam liku jednom davno stavio negativ zbog napuštanja projekta, a on vratio kao da sam lažno optuživao.

Javio sam se tom liku zepher, kaze ne zeli da skine, tako da mi je bezveze skroz…cak sam ga pitao da dodje ovdje kod nas da mu dokazemo svi da sam ja RUX , vlasnik tog accounta :slight_smile:

btctalk rux

Jel ima neko ideju kako da ovo skinem? :smiley:

1 Like

jesil pokusao kontaktirat administraciju foruma direktno da im objasnis svoju situaciju?
Ako se vlasnik naloga nije promijenio oni bi to lakho mogli provjeriti uvidom u IP adrese koje se loguju na account. ako je samo tvoja IP adresa tu onda nema problema. znaci da niko drugi nije ulazio preko tvog naloga.

to sto te taj Zepher pita on hoce dokaz da nalog nije promijenio vlasnika i on ce obrisat svoje negativni rejting.
dokaz su ti opet IP adrese koje bi mogao dobiti od admistracije forume.

ako ti treba pomoc da im sastavis poruku javi se voljan sam pomoci.

Ip adrese su uvijek bile sa područja BiH, to nece biti problem

Javio sam se ja i Lauda, ali nije mi nista odg.

Kome jos da se javim :slight_smile:

Jel Lauda jedan od Moderatora/Admin foruma?

Cyrus i hilariousandco su moderatori za Marketplace na bitocintalku mozda ne bi bilo lose i njima se obratit.

Reci im otvoreno da je doslo do nesporazuma jer si komantarom pokusao da budes smijesan a ovaj Zepher je to razumio da ti nudis svoj account na prodaju. Reci nije mi to bila namjera a cak i da jest ne bi nudio svojj account preko foruma da svi mogu vidjet sta pisem nego bi kontaktirao korisnika privatno da mu prodam.
objasni im da je account uvijek bio tvoj i da ga niko drugi nije koristio. Trazi nek admini provjere IP adrese koje su ulazile na tvoj account i nek ti posalju sliku istih koje onda mozes stavit tu u tu temu gdje te Zepher optuzuje za pokusaj prodaje ili njemu direktno poslat u PM

jos jedna zanimljiva stvar.

korisnik White rabbit ti odgovara da bi volio kupit tvoj account a niko mu nista nije urado zbog toga!
i to mozes spomenut ako zelis. Jel ti si dobio negativan rating za salu a njemu niko nista nije dao za istu vrtu sale jer ti odgovara da bi volio kupit account.

kakva glupa situacija. mislim da se ovo moze rijesiti samo treba malo vremena

1 Like

Jesi uspio sta rjesit, jel neko odgovorio?

Javio sam se obojici jos jucer, cekam bas sta ce odgovoriti :slight_smile:

Volio bi ovo da rijesim, jer steta da ovako fin account stoji, a ni kriv ni duzan :slight_smile:

probaj i ovu dvojicu moderatora kontaktirati, meni su u proslosti odgovarali na PM
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=51173
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=164822

mprep mi je odgovorio

“Try discussing the feedback with the user who left it. I can’t help you here.”

a ovaj lik Zepher, izgleda hoce lovu da skine to… nekako mi na to navlaci :slight_smile:

Odgovori mrep-u da si pricao s tim klosarom Zepherom i da on hoce neki dokaz da je account i dalje tvoj, tj da si ti orginalni vlasnik. vidi mozel ti on IP logove dat s kojim si se logovao na account, sliku sa logovima koje onda mozes Zepheru poslat

Uglavnom ne znam zbog čega, ali danas kad sam išao da reklamiram naš rudnik sam vidio da su mi sklonuli sve nagativne!!!

tako da cu reci WOOO-HOOO

ruxbitcointalk

U ime ove pozitive podijelicu nesto merita ko god zatrazi ovdje!

2 Likes

ekstra!
nesto je urodilo plodom znaci.
evo poslacu ti link do svog btc profila u PM pa podjeli sirotinji :laughing:

zelim kupiti btc u kesu kako mi mozes pomoci

Opet mi vratili negative, pa sam sad uradio post na forumu kako bi dokazali da sam ja Rux

Ako mi mozete pomoci, tako sto cete napisati da ja nisam prodao acc… bio bi zahvalan :slight_smile:

p.s. 20 merita svakom ko me pogura da skinem ovo sa sebe :slight_smile:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3197458.new#new

Eto par lijepih rijeci od full membera, valjda ce pomoci…ne zbog merita, nego zbog tebe…sretno :wink:

1 Like

Pojedini korisnici su poceli da nerviraju tako sto su sebe postavili za policajce na bitcointalku. traze nekakve veze da povezu korisnike i ako si kojim slucajem ti nekom dao merit pa on tebi uzvratio eto ti negative trust pa ti onda dokazuj ko si sta si. Administraciji svejedno bas ih briga.
Rux u tvojoj situaciji treba bit pazljiv ako dajes merite da te ljudi podrze na BTT opet ce te rezervni policajci optuzit i rec ili da su nalozi kojima si dao merite svi tvoji pa radis account farming ili da su tvoji prijatelji korisnici koje si zamolio ili platio da te podrzaju. nezgodna situacija gdje od tih istih i njima slicnih mozes dobit jos negativnih poena zbog davanja merita.

Tek sad sam vidio temu, pa cu pokusat smislit sta da napisem. da administraciji ima interesa vrlo lagano moze pregledat IP odakle si se logovao i rjesena stvar…

1 Like

pogledaj ovdje, on ti je dao negative rating.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256712.msg30568598#msg30568598
imas li tu bitcoin adresu jos koju si nekad stavljao u svoj signature? vjerovatno je tvoja BTC adresa ili od neke usluge koju si reklamirao

1 Like