Balkan Crypto Meetup 2021

Pozdrav kriptoljupci!

Nakon razgovora sa par osoba iz različitih crypto commmunity grupa, došao sam na zaključak da ne bi bilo loše da napravimo Balkanski crypto meetup koji bi podrazumjevao 3 dana kampovanja kraj vode gdje vas Sanski Most, tj. Bosna i Hercegovina neće ostaviti ravnodušnim.

Kako sam shvatio već je ekipa iz BCC pravila Balkanski meetup ali ja lično toga nisam bio svjestan, kao niko iz Crypto.ba community.

Kontaktirala me ekipa iz ubik.hr, tj. “Udruga za Blockchain i kripto valute” iz Hrvatske, te smo uz napomenu kolege iz Belgrade Crypto Community kako ne bi bilo loše da organizujemo prvi Balkan Crypto Meetup.

Kao što već znate, Crypto.ba je u prošlosti već imao par solidnih meetups koji su bili javno prikazivani kao prvi meetups vezani za kriptovalute i blockchain u globalu.

Sve naša prošla druženja možete vidjeti na kategoriji Meetups.

Ekipa koja bi potencionalno mogla učestvovati na prvom Balkanskom kripto meetup

  1. Crypto.ba, Bosna i Hercegovina
  2. BCC, Srbija
  3. UBIK.hr, Hrvatska
  4. BCX.ba, Bosna i Hercegovina
  5. BCX.rs, Srbija

Fali nam neko iz Slovenije, Crne Gore i Makedonije, siguran sam da ćemo naći nekog sa tih teritorija.

Siguran sam da ako se potrudimo, da ćemo naći još grupica ljudi sa ovih prostora koji su se na neki način počeli baviti kripto valutama, slobodno ih ovdje postavite ja ću se javiti i dogovoriti detalje.

Za prvi Balkan Crypto Meetup, preporučujem BiH, grad Sanski Most u kojem imamo sve spremno za ovakve vrste aktivnosti, jer smo već organizovali crypto kampove u prošlosti.

X marks the spot

U nadi da ćemo se organizovati u većem broju, pravim ovu temu kako bi vidjeli da li ima zainteresiranih za ovakvo nešto.

Crypto.ba kamp koji se trebao desiti 2020. godine je otkazan zbog nama “drage” korone, te definitivno ako nam ove godine dopusti situacija, da se organizujemo u što većem broju te da se družimo malo.

Rux, Crypto.ba

3 Likes

Super ideja. Nadam se da ce se uspjeti organizirati. Stizem​:smiley::muscle:

2 Likes

Bilo bi odlično da se tako nešto organizuje, dolazim 100% :grin:

2 Likes

Sta je sa bivsim kriptasima?? 'smo i mi pozvani?

1 Like

Ne postoje bišvi kriptaši, kao ni bivši KGB agenti :smiley:

2 Likes

U duhu kripto valuta i mogućeg meetup-a, te iz razloga što bi se u BiH desio prvi Balkan Crypto Meetup, preporučujem da se naš crypto projekat RXC ubaci u priču.

Prijedlog je da svaki učesnik meetup/kampa, uz kotizaciju mora imati na balansu i 1000 RXC za upad na kamp koje će biti kao sredstvo naplaćivanja na kampu.

Iskreno, cilj je da napravimo malo komičnu stvar vezano za kripto kamp na ovaj način.

Ko planira na kamp, može ovdje već zbaviti RXC-a po niskim cijenama :smiley:
https://whitebit.com/trade-pro/RXC_USDT?type=spot

:smiley:

2 Likes

Odlična ideja

Napravi online format kupovine ulaznica, 1000 RXC po komadu :smile:

Hej momci, pozdrav iz Zagreba :slight_smile: Ja sam Nikola, član upravnog odbora Udruge za blockchain i kriptovalute (ubik.hr) i prenosim pozdrave cijelog našeg upravnog odbora. Mi ćemo se s veseljem odazvati pozivu, samo recite koliko nas smije doći i mi dolazimo :wink:

4 Likes

Hvala na javljanju, svakako ćemo se sve zajedno dogovoriti i koordinirati sa svima koji misle doći.

Broj je neograničen jer stvarno imamo prostora i viška.

1 Like

Da malo oživimo ovu temu pošto imamo jako puno članova sa prostora bivše Yuge!

:slight_smile: Šta mislite, hocemo gurati ovo u pravcu kako je zamišljeno?

3 Likes

Super ideja! Dosao bih rado, a vjerovatno bih poveo i par zainteresovanih sa sobom. Imam veliki sator, steta da sam kampujem :smiley: :circus_tent:
Sugestija - zamijeni kuangex.com link sa nekim drugim linkom, whitebit ili bcx, sta vec “moze” :))

1 Like

Pozitivne stvari koje nam omogućavaju organizaciju kampa!

Sad je samo pitanje kada da organizujemo, tj. datum nam treba.

Ja sam za to da se organizuje krajem augusta, početkom septembra.

Napraviću malu anketu zainteresovanosti, pa ako nije problem da se upišete :slight_smile:

Da li planirate doći na Crypto.ba meetup / kamp
  • Da
  • Ne
  • Možda

0 glasača

1 Like

Jučer sam bio u kontaktu sa Nikolom Škorićem iz Hrvatske, gdje je pokazao interesovanje da dođe na kamp sa svojom ekipom.

Sa druge strane, iz Srbije isto tako jedna ekipa bi došla, pa bi ovdje moglo biti fin broj kripto frikova.

Eh sad, datumi, pošto svjestan sam da mnogi imaju obaveza, smatram da isto tako preko anketa trebamo da zaključimo najbolji datum za održavanje ovog kampa koji bi traja preko petak-subota-nedjelja.

Hajmo glasajte pa da znamo tačno kada je kamp!

Koji datum preferirate?
  • 26-28 August
  • 16-18 Septembar

0 glasača

Nadam se da je svima jasno da je u pitanju KAMP, te da je svako dužan ponijeti svoj šator i sve što ide uz to za kampovanje.

Prostor na Adi Šljivar će se moći iznajmiti od vlasnika, gdje smo prošli meetup dobili sve besplatno zato što lično poznajem vlasnika, ali ovaj put smatram da je fer da se plati prostor za šator, gdje bi se moglo kupiti piće, jelo i ostalo od vlasnika.

Za cijene ćemo još diskutovati i javiti vam ovdje kako bi na vrijeme uplatili kotizaciju.

Ovo bi bila lokacija prva, iako imamo izbora za još jednu lokaciju.

2 Likes

Vrhunski! Jedva čekam da se dobro narolja…ovaj…da se dobro naradimo i razgovaramo o kriptu

Meni paše septembar, august je nekako više za kakvo dobro ljetovanje :wink:

1 Like

Nadam se da sam tu :stuck_out_tongue: Can’t wait. Samo ako ce skup biti neozbiljnog karaktera :stuck_out_tongue: . Na serverima smo previse ozbiljni

1 Like

Ja ne organizovao ovo ako ćemo sjediti kako tetke neke i pričati o algoritmima… :smiley:

2 Likes

Uvidom u sve do sada, mislim da bi najbolje bilo da kamp organizujemo 26-28 Augusta 2021. godine na Adi Šljivar, Sanski Most.

Za sada imamo 21. potvrde za dolazak, broj će biti veći jer sada znamo datum kampa.

Napomena: ne bi da pravimo ludilo medijsko, te da se previše zezamo oko toga, mislim da je najbolje da napravimo jedan normalni kamp od 2-3 dana, gdje ste dužni ponijeti svoj šator.

Ovih dana ću popričati sa vlasnikom Ade, koliko bi koštao dnevno mjesto za šator i ostalo, za piće i hranu ću isto dogovoriti sa gazdom da organizuje piće, roštilj za učesnike kampa.

Samo da najavim, da će nam na kamp doći ekipa iz Electrocoin mjenjačnice iz Hrvatske, upravo kontaktiram vlasnike BCX mjenjačnice iz Banja Luke, kako bi vidjeli koliko njih će doći.

Na osnovu ankete i dosadašnjih glasanja, kamp bi trebali održati 26-28. August 2021. godine.

Spremite šatore i sve što vam treba za kamp :wink:

1 Like

Upravo sam dobio informaciju da će nam se pridružiti predstavici Verge XVG kripto valute našem kampu!

U pitanju je Mihael iz Hrvatske, te Bane420 iz Holandije :smiley:

https://twitter.com/Bane420XVG/status/1411725677477433354

https://twitter.com/mihael_cm

:slight_smile:

2 Likes