ACX.ba Iskustva korisnika Crypto.ba (Sugestije, Kritike i Prijedlozi)

Ekipa, budite slobodni ovde da pišete sugestije, kritike i prijedloge :slight_smile:

Vrlo rado ću lično ili neko iz ACX tima da odgovori na svaku poruku.

Hvala :slight_smile:

1 Like

Jel ti stojis iza ACX?

Jos dva pitanja:

  1. Sto se platforma vrti na WordPressu? i
  2. Sto vam ne fercera Google Authenticator?
1 Like

Ja sam uspjesno aktivirao Google auth.

a nisam primjetio da je berza na wordpressu

Komer,

Hvala na iskazanom interesu.

  1. Da, ja sam osnivač.
  2. Platforma nije na WP, ali jeste landing page (web prezentacija).
  3. Hm, možeš li molim te poslati SS da vidimo šta je u pitanju i ID na podrska@acx.ba

Lijep pozdrav,
Branko

Ne vidim nigde info o provizijama, gde su?
Kako funkcionisu isplate na bankovni racun?

@nevenx

Hvala za interes.

Provizija je 1.5%

Objavio sam u post-u proviziju: ACX berza - #2 od Branko_Petrovic . A websajt koji će biti pušten u ponedeljak sa zvaničnim i početkom ACX-a imaće posebno istaknut cjenovnik.

Isplata na bankovni račun funkcioniše na način tako što konvertujete kriptovalute u BAM na samoj mjenjačnici i pošaljete zahtjev za isplatu na bankovni račun

Ovo će isto tako biti detaljno objašnjeno, ali isto tako već radimo na automatizovanom sistemu, gdje ćemo imati 2 nivoa KYC-a i automatsko slanje novca.

Jedina provizija koju uzimamo je tih 1.5% kada zamjenite crypto u BAM na mjenjačnici, i dodatnih 10KM za obradu (hitne) transakcije, kako biste odmah dobili novac na račun.

:slight_smile:

Vjeruj nisam vise ni ulazio na forum do sad evo.
Sto se tiče LP ok, to sam gledao i vidio da je na WP.
Kad može BCX na Joomli, možes i ti na WP :smiley:
Što se tiče Google Auth., ja sam pomoću GA skenirao QR, misleci da je to za autentikaciju, kod koji mi nudi odmah na startu, a to je ustvari QR kod za download GA, pa nisam skont’o. To je završeno.
Moram se nakaniti da skeniram CIPS. :smiley:

Sa kojem bankom imate najbolja iskustva i kako one tretiraju isplate sa vaše mjenjačnice? Govorim of full KYC računu, bez muljanja sa porijeklom novca. Do sada je to bilo veeeeeliko usko grlo. Drugo, da li neko ima ideju kako se poreski tretira ova transakcija, pretpostavljam i dalje porez na kapitalnu dobit?

1 Like

Branko, srećno sa mjenjačnicom. Imam par pitanja:

  1. Ovo je mjenjačnica. Da li planirate pokretanje klasične berze sa orderima i sa nižim provizijama?
  2. Kakve su vaše konkretno relacije sa https://xgo.com/ Vidim da koristite njihova tehnička rješenja. Da li radite samo affiliate program za njih ili se digitalna imovina čuva kod vas?
  3. Da li planirate implementirati njihov grow program? Vidim da imaju prinose koji su nešto viši od on-chain stakinga za pojedine coine.
1 Like

@komerspahic
Sve okej, hvala ti. Da to je QR za download Google Auth (prilagodili smo aplikaciju za 0 level knowledge user-e). Super da si riješio sve.
CIPS ti ne treba dok god ne budeš tražio isplatu novca, tada trebamo potvrdu o prebivalištu i potvrdu o bankovnom računu.

@Cryptojedi
U razgovoru sa skoro svim bankama (9 ih je bilo) na našoj radionici o sprečavanju pranja novca i finansiranju terorističkih aktivnosti koju smo organizovali na Jahorini 10.11.2023. (Finansijska bezbjednost u virtuelnom svijetu: Izazovi i rješenja) stekli smo utisak da su sve banke voljne da idemo korak dalje i da ne budu usko grlo za ovo, posebno kada smo im objasnili šta mi sve uradimo prije nego pustimo novac na nečiji račun (od samog KYC, KYT, Reactor analize itd.). Mi imamo račun u MF Banci, ali mislim da nema problema na bilo koju banku da se pošalje novac (Unicredit, Sparkasse, Naša Banka, Nova Banka…).

@Lynx Hvala puno.

  1. Tako je, ovo je mjenjačnica. Imamo u planu ali trenutno smo fokusirani na tržište kao custody.
  2. Digitalna imovina se čuva kod nas, sa XGO imamo potpisan ugovor o likvidnosti, tako da možemo u svakom momentu instant, a posebno u momentu kada omogućimo i kartično plaćanje (uskoro) da naši korisnici imaju instant crypto i sav kripto se čuva kod nas. Ono što mogu reći jeste da XGO i našu aplikaciju je razvijala ista kompanija koja ima dokazano iskustvo, i koja je razvijala i recimo Bitcoin.com.
  3. Imamo u planu staking vrlo vrlo brzo, i to kakav još naše tržište nije vidjelo, gdje ćemo kao firma garantovati ugovorom % svakom korisniku koji bude htio da stake-a crypto.

Hvala momci na podršci i interesu!

1 Like

@Cryptojedi
Ja za lova app, odn. za bcx.ba koristim ASA banku, a danas sam na acx.ba uplatio nešto KM sa RF banke. Vidjet cu sutra hoce li leći novac na acx.
Danas odradio i KYC sa LK i snimio se kako vrtim glavom :smiley:
Sve prošlo kako treba.
Imam interesantne stvari za ponuditi, ali bih to iskreno volio direktno sa tobom face2face.

Drago mi je čuti da je prošlo sve kako treba i da imaš osjećaj zadovoljstva kao naš korisnik.

Naravno, hajde budi slobodan poslati mi email sa tvojim kontakt telefonom na branko.petrovic@acx.ba i vrlo rado ćemo sjesti i vidjeti (i pronaći) prostor za saradnju :slight_smile:

1 Like

Postovani
Mene zanima da li pruzate neke usluge poducavanja kako zapoceti bezbjedno trgovati kriptovalutama. Ako da ili znate nekoga pouzdanog ko to radi molim proslijedite mi kontakt. Hvala

1 Like

Tu smo svi da pomognemo početnicima u trgovanju, pogotovo momci iz ACX, ne bi bilo loše da započnemo i neku vrstu sedmičnog webinara u kojem će neko iskusniji govoriti o osnovama trgovanja.

Ima dosta prevaranta na internetu i sluze se raznim podvalama koje pocetnicima nisu jasne (kao ni sve ostalo). Vec imam to iskustvo. Zato me zanimaju opce teme kao sto su gdje ulagati kako prepoznati priliku a da istovremeno nije neka strovala. A onda u tom procesu su nam mozda potrebne i konkretne upute pa je ponekad nezahvalno cekati odgovor zajednice. Mozda sedmicni webinari imaju vise potencijala.

1 Like

Napravićemo nešto ispred zajednice, uključiti RXC ili RXCG za pristup tom webinaru, usput se uči blockchain core tech i web3 za pristup webinarima.

2 Likes

Svaka čast na mjenjačnici. Već u startu djelujete mnogo ozbljnije i uvjerljivije od drugih konkurenata u BiH.

Gledao sam skoro jednu osobu Samson Mow kako je poklonio odredjeni iznos Bitcoina nekim predsednicima država u Južnoj Americi, u nadi da će ti isti učiniti neki pomak u olakšavanju korištenja ili pak potpunoj legalizaciji Bitcoina kao sredstva plaćanja.

Vama bi predstavljalo odličnu reklamu kada bi kao mjenjačnica uručili poklon u vidu Bitcoina nekim našim političarima iz sva 3 konstitutivna naroda, i u većem i u manjem entitetu.
Ne bi vas mnogo koštalo, a imali bi odličnu medijsku propraćenost i besplatnu reklamu za svoju mjenjačnicu jer bi to sigurno obišlo sve medije.

Link: President of Colombia Becomes Bitcoin (BTC) Holder By U.Today

1 Like

@Sasomange

Mi nećemo imati namjenske obuke kako trgovati - trade-ati itd. Ali ćemo kroz naše društvene mreže kreirati niz tutoriala kako da to uradite kod nas, kako da prepoznate prevaru i slično. Pa ću biti slobodan da te pozovemo da pratiš naše društvene mreže jer je dobar dio tog content-a pripremljen.

@Donna_Cummings
Hvala puno na pozitivnim komentarima, potrudićemo se da uradimo što više za kripto zajednicu.
Hvala za prijedlog, vrlo je interesantan, razmislićemo, s tim što moramo paziti da to ne bude shvaćeno kao mito, jer recimo u ovom slučaju kod Samson Mow-a špekulisalo se o mitu, jer je postojao razlog zašto je poklonio. Ali sjajna ideja.

@Rux hvala ti odgovore i odlična ideja, direktno ćemo komunicirati u vezi toga :slight_smile:

1 Like