ZClassic, prvi ZCL blok formiran na području BiH

Zbog manjeg broja rudara na ZCASH rudniku, naš @PoolMaster je pustio u pogon i ZClassic (ZCL) rudnik, koji je skoro jednako profitabilan za rudarenje kao i ZCASH, ali ima manju težinu rudarenja.

Nakon jednog dana rudarenja, na brzini oko 3 KSol/s, izračunat je prvi ZCL blok na području BiH.

Blok su formirala dva rudara iz Sanskog Mosta, koji dijele blok profit koji iznosi 12.37 ZCL

Blok se automatski dijeli na osnovu brzine kojom su radili na izračunavanju bloka.

Trenutna brzina od 3KSol/s je relativno malena, te ukoliko bi se povećala brzina izračunavanja, tj. kada bi nam se pridružilo još rudara, brže bi izračunavali blokove.

Ukoliko želite da rudarite sa nama, sve što treba je da preuzmete zadnju verziju programa koji je zadužen za povezivanje vašeg uređaja i rudnika.

Zatim editujte vaš start.bat, gdje podešavate vašu ZClassic deposit adresu.

ZecMiner64.exe -zpool stratum+tcp://zen.crypto.ba:3032 -zwal VašaZclassicAdresa.VašUser -zpsw x

1 Like

Prosirena i poboljsana statistika



Na meni dodani linkovi za block explorer i forum

Server vise nego stabilan!!

Pridruzite nam se !

1 Like

Veliko hvala našem pool operatoru koji nije spavao par dana kako treba :slight_smile:

Sad imamo jako dobar i stabilan pool.

zpool.crypto.ba

1 Like

Dobili smo dva nova rudara, što nam je ubrzalo izračunavanje bloka :slight_smile:

Nedugo nakon toga izračunat je drugi blok, koji se upravo potvrđuje na mreži.

Nakon potvrđivanja bloka, od strane ZCL blockchain mreže, rudnik automatski isplaćuje svim rudarima njihov dio u ZCL kripto valuti, dok se u međuvremenu računa sljedeći blok.

zpool.crypto.ba

1 Like

Masallah :slight_smile: stize jos minera tako da mozemo ocekivati brze generisanje blokova. Ako se ne varam zadnja dva dana 20$ i sto god nas vise bude veca i lova .

Uglavno sve fercera , pool , node , daemon, isplate , sve za 10

2 Likes

Imamo i jednog minera koji gasi karte kad ide spavati, hehe

Obavijest, ZCL kada dodje na 100.000 blokova, se dijeli na ZCL i na ZENCASH, tako da smo pripremili i rudnik za ZENCASH.

Oba rudnika se nalaze na istoj adresi, samo su portovi drugaciji
ZClassic port 3032
ZENCASH port 3034

zpool.crypto.ba

Danas smo izračunali 4. bloka po 12.5 ZCL, tj. ukupno 50 ZCL.

1 ZCL je 0.00081095 BTC
50 x 0.00081095 = 0.0405475 BTC, trenutne vrijednost 46,54 €

:slight_smile:

prva liga :slight_smile: ide bolje nego planirano

Cijena ZCL-a je upravo skočila, što sam i očekivao, pa nisam prodavao ZCL za BTC odmah, nego štekao u wallet.

Da sam odmah prodavao, cijena bi bila oko 0.00070000 BTC po jednom ZCL, jutrošnja cijena je dostigla i do 0.00140003 BTC po jednom ZCL, što je duplo više nego prije 2 dana :slight_smile:

Plan je još ne prodavati, jer kako se približava 100.000 blok, tako sve više ljudi je u neizvjesnosti šta će biti sa novim ZENCash coinom koji se pojavljuje na bloku 100.000.

and yea, by the way… 10ti blok :wink:

I naravno, pjesmu posvećujemo Tesli koji je našao 10ti blok

Iskopan je i 28. block , isplaceno 342 ZCL

1 ZCL Block Reward za slijedecih 5 blokova ili vise

zpool.crypto.ba

Pozdrav , novi sam ovde.Tek sam poceo sa rudarenjem , s cetiri tazlicita racunara …pitanje , da li je zpool.crypto.ba i dalje aktulan , da ga pocenm koristiti ?

Aktivan je zen mining pool na zen.crypto.ba

zpool je stari pool, aktiviran je zen.crypto.ba

Feel free to join us, kako bi iskopali prvi blok

Ekipa hvala , pridruzicu Vam se danas ili u ponedeljak, trenutno sam na flypool , tj od cetvrtka i dobio sam 2.5 USD , yeah :slight_smile: U Srijedu sam poceo probno rudarenje , ali na JAxx , da bi zahvaljujuci vasem sajtu saznaop da je “lite wallet” i da ne moze mining da se radi preko istog .Sada koristim zcash4win , e sad ,ako neko ima savjet da li postoji bolja opcija , nek vikne . Vjerujem da cu imati jos pitanja , pa hvala unaprijed na odgovorima i savjetima :slight_smile:
.od kuce imam 175 sola, s dodatnih par racunarta koji nisu kuci oko 1.1 Ksol , kolikoje to ok , ne znam .
Pozdrav od novajlije .

1 Like

pozz

koliko vidim i kontam, zcash je samo za GPU rudarenje?? CPU da li moze mozda?

Može, ali nema nikakve računice kopati sa procesorom.

Sa CPU možete probati Monero… mada ni to ne vjerujem da je profitabilno uopste

koji je sada aktivni pool za Zcash?

ANONymous ZCL i BTC Fork će se dogoditi 10.septembra 2018.
Za svaki ZCL dobije se 2 ANON.

Jel neko ovo prati?
Meni izgleda jako interesantno.

ANON je kombinacija POW - POS, za masternode će trebati 500 ANON-a.

Jel to onaj stari ZCL sto smo dobijali BTCP?