Zasto je PI Network Scam

Prema službenoj izjavi mreže Pi Network: Pi je nova digitalna valuta. Ova aplikacija omogućuje vam pristup i rast vaših posjeda Pi i služi kao novčanik za hostiranje vaših digitalnih sredstava. Pi je prilično distribuiran, ekološki prihvatljiv i troši minimalno baterije.

image

Web stranica tvrtke Pi Network sumnjiva je
Na prvi dojam, web stranica PI mreže izgleda loše dizajnirana i sadrži neke netočne tehničke podatke. Tvrde da je mreža PI “Prva digitalna valuta koju možete rudariti na telefonu”, a to nije istina. Neki stariji legitimni kripto projekti poput uPlexa (UPX) i Electroneum (ETN) koriste mobilne aplikacije za rudarenje kripto valute.

Kada se bavite tvrtkama za kriptovalute i startupovima, stručnjaci preporučuju da potvrdite da ih pokreće blockchain, što znači da prate detaljne podatke o transakcijama. u našem slučaju web stranica Pi Network-a ne sadrži funkcionalan Blockchain Explorer, nema najava projekata, white paper dokumentaciju i veze na github stranicu.

Izjave poput “Bolje od bitcoina” i “Pravi bitcoin” uvijek iznova se dokazuju kao klasična prijevara i žalosno je što ljudi i dalje nasjedaju na to.

Mobilna aplikacija Pi Network je također sumnjiva!
Aplikacija Pi Network na Google playu ima puno lažnih recenzija, a sve su napisali korisnici koji to čine samo radi slanja neželjene pošte na svoje referalne veze. Ipak, aplikacija je ocijenjena s 4,9 zvjezdica i ima više od milijun aktivnih instalacija i više od 43 tisuće recenzija !.

Aplikacija Pi zahtijeva toliko dopuštenja
za razliku od bilo koje druge kripto aplikacije, Android verzija aplikacije Pi Network zahtijeva toliko dopuštenja. Instaliranjem aplikacije Pi Network na telefon omogućit će aplikaciji pristup:

  • ID uređaja i podaci o pozivu:
    pročitati status i identitet telefona.
  • Pohrana i fotografije / mediji / datoteke:
    pročitajte sadržaj vaše USB memorije
    mijenjati ili brisati sadržaj vaše USB memorije
  • Telefon:
    pročitati status i identitet telefona.
  • Kontakti:
    pročitatati kontakte
  • Podaci o Wi-Fi vezi:
    pregledati Wi-Fi veze
  • Ostalo:
    primati podatke s Interneta
    pokrenite pri pokretanju
    puni pristup mreži
    spriječiti uređaj da spava
    crtati preko drugih aplikacija
    pregledati mrežne veze
    kontrolirati vibracije

‘Drawing’ preko drugih aplikacija nevjerojatno je opasno, aplikacija lako može ukrasti lozinke. Može prikazivati ​​poruke kao da su iz drugih aplikacija ili ih čitati.

‘Invite’ kod potreban je da biste počeli koristiti aplikaciju Pi Network

Jednom kada instalirate aplikaciju, nećete je moći koristiti bez valjanog ‘invite’ koda. Ovo je živi primjer piramidalnih shema i projekata prijevare klikom na mamce koji su “virusne društvene aplikacije” koje privlače ljude obećanjem dobiti regrutiranjem više članova kako bi mogli povećati svoju rudarsku snagu.

Kada pokrenete aplikaciju, vi ćete “rudariti” brzinom od 0,25 Pi na sat. Trebat ćete pozvati puno svojih prijatelja da povećate vašu rudarsku snagu / hashrate. Što se više ljudi prijavi pomoću vašeg podružničkog koda, dobićete više snage za rudarenje.

Morate aktivirati rudar (aplikaciju) svaka 24 sata. Prilično neproduktivno i nezgodno, rekao bih, iako dobijete podsjetnik za obavijest da uključite rudar.

Nakon testiranja tijekom 24 sata, mogu reći da aplikacija Pi Network nije pravi kriptokop. To je samo aplikacija za airdrop koja vam daje maleni komadić ogromne, ali nepoznate količine Pi tokena ili coina.

Problemi sa sigurnošću aplikacije Pi Network App
Aplikacija PI Network šalje mrežne pakete na domene treće strane „socialchain.app“ i „rayjump.com“, što je čudno ponašanje i oznaćava da se vasi podaci 24/7 salju na servere.

Pi Network je u ‘Phase 2’ več zadnji pet godina i nikada neće izaći iz te vaze, kao sto se vasi osobni podaci šalju na server u istoj je vazi 5 godina nije open source ja sam sto postonto siguran da je u pitanju scam.

Hvala mnogo na čitanju.

3 Likes

Pri pokretanju Pi Node windows aplikacije


Saznao sam da Node uopće ne postoji nego je to samo electron aplikacija skojom kada se povezete mozete mozete oboviti ‘mining’ ili ti samo u cetralnoj databasi da vam pise da ‘rudarite’ iduca 24 sata. Po meni bilo bi jednostavnije forkati Electroneum (ETN) i limitirati hash power na koliko ste ljudi dali invite code.

3 Likes

provaljeni su da su krali licne podatke i prodavali ih bilo je prije par mjeseci po svim portalima :smiley:

2 Likes

Sama činjenica da ovo i kad pokažeš nekom “pi-pi” zaluđeniku, on ne razumije o čemu se radi i konta da mu ciljano pokušavam pljuvati projekat :smiley:

Još nešto što smo sinoć shvatili, da postoji velika mogućnost da vi svi koji ste u ovoj “pi-pi” mreži, da radite za jednu osobu gdje su u pitanju reklame (adds) koje vi ni ne primjetite.

Uzevši u obzir ovu opciju, svaki “pi-pi” član svaki dan zarađuje novac za nekog drugog, a nada se čudu.

Najjače čudo u “pi-pi” mreži jeste upravo ona izjava “kad dođe na mjenjačnicu” :smiley:

Kad dođe na mjenjačnicu je tipična izjava kada je u pitanju prevara na neki način, evo uzećemo primjer našeg shitcoina RXC, koji kakav god da je već je na legalnoj mjenjačnici i kod mu je javan, te ima svoju blockchain mrežu koju svako može provjeriti kroz par minuta.

Šta se dešava kod “pi-pi” mreže? :smiley:

3 Likes

Puno hvlala na ovim informacijama.
Javljam sinu da deinstalira aplikaciju.
Da li je dovoljna deinstalacija ili treba neki poseba program da ocisti telefon?
Koliko su ostali podatci kompromitovani?

1 Like

Mislim da je ok samo ako izbrišeš aplikaciju, međutim, nemoj sad misliti da mi bacamo neki “hejt” prema PI mreži.

Već jednostavno tražimo nelogičnosti, jer najviše su se zakačili ljudi koji stvarno ne znaju ništa o kripto valutama gdje ih odma na početku uče pogrešno.

Konobar ovdje u Sanskom Mostu počeo Pi rudariti, i zamislite meni nudi na kafi kao da ti “objasnim”.

Kad sam mu pokušao prije 3-4 godine objasniti kripto, nije htio čuti, sad odjednom on meni objašnjava kako je Pi odličan. Na pitanje zašto ga ne možeš pomjeriti tj. uraditi transakciju, njegov odgovor je bio “pa nije još na berzi” :smiley:

Hot Shots Idiot GIF

Ova prica sa konobarom je pravi odraz mentaliteta i nepostovanja onih koji znaju, vec se vjeruje svim vracarama i vracevima…
Ja sam se prikljucio ovom forumu bas iz tog razloga da mogu da cujem misljenje onih koji vise znaju od mene, jer tako mogu da naucim i ne lutam u sumi informacija koje ne znam filtrirati.
Jos jednom, cestitke forumu :+1:

2 Likes

Ima jedna pozitivna stvar u ovome, što je on zarazio sve oko sebe sa ovim “pi-pi”, ali ne shvata da je kroz par dana olakšao ljudima tranziciju sa “pipi” na RXC :smiley:

A njemu ponos neda da prizna da je scam promovisao, oko njega svi RXC salju/primaju, zezaju se i uče, a on još uvijek govori isto :smiley:

U ovom tekstu piše neke gluposti poput one da pi network postoji 5 godina. Pi postoji 2 godine i 6 mjeseci.
Između ostalog na pi u se razvijaju mnogi projekti pa čak je pi core tram dijelo novčane nagrade za onaj koji pobjedi u pi hackethonu.
A nedavno je lansiran služben pi Explorer
https://minepi.com/blockexplorer/
Na kojem se rade testnet transakcije

Moze li dodatno pojasnjenje o PI networku i instalaciji na Mobilni telefon.
Da li je to aplikacija koja salje/krade podatke sa telefona ?
Da li je to stvarno produkt koji se rudari na telefonu a da ne koristi CPU?
Sta je smisao PI Networka?

Na PI se nemoze razvijati nista jer nije blockchain platforma čitao sam njihov docs koji je nikakav samo sto imaju je jedan python api za ‘slanja’ transakcija. Pi kripto valuta nije Pi inovativan nije, Test net transakcije pa evo vidi se ta vi ni Pi pi core team nemate pojma o blockchainu, imate nekakav explolera a nemate nikakav deamon pa kakva je to decetralacija kada je svaki node runan od strane pi networka? Pise acc dsqa2 created with 100 pi kako je napravljen iz raka odakle ti tokeni kako će vrjediti ako ih samo tako kreiraju? Zato tek ste ušli na forum i raspravljate se o scamu koji svi legitimni crypto etuziasti znaju da je scam.

1 Like

Smisao je da vara glupe ljude da nesto ‘majnaju’ i da je sljedeci bitkoin dok im oni salju beskoristne tokene i hypaju ljude, a podaci ravno idu prema googlu faceboku itd. Ovo je obicni malware

Podržavam, sve dok ne vidim njihov puni kod i deamon koji ću ja moći instalirati da pregledamo sve, za mene će ovo biti skem i prevara.

prejako :smiley: haha prave ljudi iz čistog zraka coine…

2 Likes

Vidio sam ti video govoris da nije kriptovaluta da nema blockchain da mi gledamo pogreso, da smo otkrili toplu vodu. Ako nema blockchaina sta je onda daj Explorer ja sam blockchain developer. PI je total scam nema nista u vezi kripto valuta a sto im na website pise new bitcoin, To su obicne nebuloze
PI kolko god tebi bilo nevjerovatno je scam.

Meni samo nije jasno, pored toliko dokazanih projekata, ljudi se lijepe za prevare kao što je ovo… ne razumijem ali eto.

Bolje da skidaju nodove RXC :smiley:

1 Like

Ne shillaj, reće ljudi da ih nagovaramo :smiley:

1 Like

Pi Blockchain - ce biti “pola decentraliziran”
Pi Network - kao platforma - centralizirana

Drugo, za sad je tesnet i vidi se da svako svojih 100 coinaa ( A NE TOKENA) dobije od genesis blocka (to je ona adresa sa milijardama Pi-a)

Trece, Pi kao stellar based, bukvalno se samo alocira, i to je to

U kodu zapises ‘meni treba XX cifra i nastaje’ alocira se. To je ta politika.

Zato mi sad “mintujemo” Pi vouchere od kojih ce samo valdini (KYC verifikovani) u mainnet - da bi CT znao zoliko toliko moliona ili milajrdi plus 25% za CT, zapisi u code.

Generišu se u genesisu i distribuira ljudima

Aaa na tebi je da nadjes demand i usage (uttility) za taj coin.

1 Like

Kao prvo molim te procitaj malo o blockchain tehnologiji, kao drugo Gennesis block nije nikakva addresa to je prvi block u blockchainu koji moze a nemora sadrzavati nesto sto ze zove premine, a PI nije nikakav blockchain ni network, znaci genessis blocka nema. Ako je PI platforma centralizirana sto bi netko gradio na PI to je samo pucanje samog sebe u nogu jer kad PI ode odu i njihovi projekti. > Pi blockchain je ce biti pola decentraliziran” , nesto ne moze biti "pola decentralizirano” Pi blockchain koji nikada nece postojati nije ni jedno ni drugo nego je 0. Pi nema ni github nemozes ni vidjeti sta rade molim te malo nauci o blockchain tehnologiji prije sto pocnes prozivati ljude koje se razumije u nesto, a ne izmisljalju samo toplu vodu. Hvala

3 Likes

Mislim da nema smisla prepucavati se šta bi ovaj pi mogao biti, po svemu sudeći prevara toliko loša i nelogična da je puna “red flags” :slight_smile:

1 Like