Zahtjev za Escrow (prodaja ETH)

Pozdrav, otvaram zahtjev za Escrow posredništvo između mene i korisnika @Lare. Ponudio sam 0.17 ETH za 100 KM.

Kupujem pod ponuđenim uslovima.

Zahtjev za Escrow servis koji besplatno nudi Crypto.ba, je uredno zaprimljen.

Zamoliću prodavača ETH-a da pošalje ETH na Escrow ETH adresu na kojoj će sredstva biti dok prodavač ne potvrdi da je primio novac.

Prodavač šalje ETH na adresu
0x58b567515f5E8346AdaDFc582FFC0dD35b36e40B

Način plaćanja je isključivo između prodavača i kupca.

Sredstva će biti puštena na adresu korisnika @Lare, tek kada @Emir potvrdi da je novac zaprimljen.

Sretno momci, hvala vam što nam vjerujete.

ETH transakcija:

Kada primim novac javim ovdje.

Hvala i Crypto.ba na escrow servisu :wink:

1 Like

ETH zaprimljen na ETH Escrow adresu

Čeka se kupac.

Hvala na povjerenju :wink:

1 Like

Uplata izvršena.
Kad Emir potvrdi da je primio novac ETH možete proslijediti na ovu adresu:
0xE4BB1ba107c7bA1e89db4f10b7dDE3eEF48eb716

VELIKO HVALA Crypto.ba na omogućenoj besplatnoj usluzi :slight_smile: !!!

1 Like

Nema na čemu stvarno, meni je čast da vam mogu pomoći.

Emir kad potvrdi, idemo sa slanjem

uzmite u obzir transakcijske troskove, nesto mizerno ali opet moram navesti :slight_smile:

ma ok ba sve! živio ti nama 100godina u zdravlju :smiley: :fleur-de-lis:

Novac primljen. Send the coinz :slight_smile:

1 Like

Super, samo da se synca wallet saljem na adresu…

0xE4BB1ba107c7bA1e89db4f10b7dDE3eEF48eb716

EDIT:

0.167 ETHa poslano + TX FEE

TX ID
https://etherscan.io/tx/0x16bc95f5b9458656bc2070973dd3a296be36d9962ee464ae6d0bf798a2af07a6

Zamoliću samo kupca da nam potvrdi da je primio uredno ETH, poslije toga obojica dobivate pozitivne Escrow “bedževe” :wink:

Želim vam ugodan dan :wink:

Rux

Izgleda da je ETH blockchain opet zagusen zbog Status.im ICO.

Uglavnom tx je poslat :slight_smile: samo da se confirm

Momci, meni se transakcija izgleda vratila…

trenutni Status.im ICO koji se desava upravo dok pricamo, je zagusio cijelu ETH mrezu… nesto slicno se desilo sa BAT ICO tokenima…

Samo da javim korisniku @Lare da su sredstva sigurna i da saljem dok se ovo malo smiri… ne bi htio ponovo pokusavati imam osjecaj da mi tx FEE propadne uzalud, jer sad na balansu imam 0.17, dok je prije slanja bilo 0.171 :slight_smile:

Nije problem Rux samo ti polako meni se ne zuri. Kad budes smatrao da ce proci bez problema salji ja mogu cekat 2-3 dana nije frka mozda mi taman bude za bajramluka :slight_smile: :smiley:

1 Like

Evo probao sam opet

nadam se da ce biti prvi conf

Javim ako prođe.

EDIT:

Nije prošlo :frowning:

Nema druge nego čekati, stvarno nije do mene :smiley:

EDIT 2:

ipak je potvrdjeno
https://etherscan.io/address/0xe4bb1ba107c7ba1e89db4f10b7dde3eef48eb716

Ovim zatvaram Escrow servis na ovom zahtjevu.

Prodavač i Kupac će dobiti Escrow “bedž”, koja se dobije nakon uspješne transakcije.

Hvala na povjerenju, Crypto.ba

Pare :smile: u se pojavile i na mom MIST wallet-u! Hvala najljepša!!!

Imao bih samo još dva pitanja, nevezano za Escrow, ako može. Sada kada imam operativan ovaj MIST wallet na desktop računaru i vidim da je on poskidao 24GB ovih blokova, da li ja mogu recimo instalirati MIST wallet na svoj laptop, importovat ovaj svoj postojeći account na njemu ali bez da opet skidam/kopiram tih 24GB podataka a da mi on pokaze balance ili ima li neka mobilna aplikacija za android na koju mogu vezat ovaj svoj account?
I drguo šta im znači ovaj “Gas Limit/Gas Price” na Transaction Information linku koji ste mi poslali?
Hvala.

Najbolja opcija je da na laptopu skineš Mist instalaciju, pokreneš, zatim importuješ svoj keyfile kad te pita.

Pusti par minuta da krene sync, zaustavi wallet… na syncanom Mistu odeš na

accounts
backup
data (tu je cijeli blockchain)
keystore (private keys od walleta)

Kopiras cijeli blockchain folder, i samo ga zaljepiš na mist/laptop na istu lokaciju, poslije toga pokreni wallet i on ce reindexirati blockchain i to je to :slight_smile:

Mobilna aplikacija je upravo to što planira Status.im, koji je svojim ICO napravio havariju u Ethereum blockchainu.

1 Like