"Zabrana kupovanja kripto valuta u BiH"

Mislim da me raifaisen banka stavila na neku crnu listu. Prate mi maksimalno sve aktivnosti.
Prebacim sredstva sa tekuceg na stedni racun i zovu me da li sam ja to uradio.
Kupim preko interneta nesto, skoro kupovao neke kurseve na udemy, zovu me odmah hej, jesil ti to uradio.

A da ne spominjem marketinske pozive sigurno 2 puta mjesecno, iako uvijek kazem nemojte me vise zvati za takve stvari.

Postali su prilicno, prililicno dosadni.

Vrijeme za drugu banku.

1 Like

Laganim korakom Ŕto dalje od Raiffaisen i Unicredit banke :slight_smile:

Po svemu sudeći, Nova banka je divota za nas kriptaÅ”e.

Ja sam kotao da se prebacim u Sparkase, ali vidjet cu i tu opciju, nisam cuo za tu banku prije.
Hvala :grinning:

Sparkasse je po svemu sudeći ok, te ne blokiraju transakcije IN/OUT, par puta sam kupio na Whitebit-u USDT-a jer posjedujem račun na Sparkasse, te nije bilo problema.

Za Nova banka sam se uvjerio da jednostavno ljudi prate logiku, ako si sumnjiv pratice ti sredstva a neće ti blokirati račun kao Unicredit odvratniā€¦

1 Like

Susreo sam se dosta oglasima Procredit banke, valjda neka nova digitalna banka u BiH, porijeklom iz Njemačke. Sponzoriraju se kao dosta otvoreni prema freelancerima, možda su i prema kriptaŔima, ako je netko isprobao neka javi dojmove :slight_smile:

1 Like

Zanimljiv info! Hvala kolega :smiley:

Evo zaÅ”to volim zajednicuā€¦

1 Like

Također, evo malo viÅ”e info o njoj. Račun se može otvoriti online tako da se poÅ”alje zahtjev zajedno sa kopijom Lične Karte i CIPS prijavom mjesta prebivaliÅ”ta možete dostaviti putem e-maila. Dakle, ne morate dolaziti lično u poslovnicu, da bi Vam se otvorio račun (Aktivna usluga).

Mjesečno održavanje računa iznosi 10 KM a ono uključuje dolje navedene benefite:

ā€¢ 4 Računa (KM i EUR tekući kao i KM i EUR Å”tedni)

ā€¢ 20 besplatnih transakcija u toku mjeseca ā€“ Sve vaÅ”e režije i ostale obaveze možete da platite u potpunosti besplatno putem mobilnog i internet bankarstva;

ā€¢ Besplatno podizanje novca na bilo kojem bankomatu u državi - koriÅ”tenje debitne kartice na bankomatima bilo koje banke (mogućnost podizanja gotovine na bankomatima drugih banaka, 3 isplate unutar mjesec dana bez naplate provizije svako slijedeće je fiksno 2 KM a na bankomatima ProCredit bank podizanja su uvijek besplatna);

ā€¢ Neograničen broj besplatnih podizanja EUR valute na bankomatima ProCredit bank;

ā€¢ Besplatni prilivi iz inostranstva - prilivi iz inostranstva na EUR tekući račun, bez provizije;

ā€¢ Konverzija BAM/EUR- 0,8% od iznosa (minimalno 1 KM, maksimalno 15 KM)

ā€¢ Kamata na Å”tedne račune 0,2% - Mjesečno vam isplaćujemo kamatu za onoliko dana koliko ste držali novac na Å”tednom računu koji dobijete uz otvaranje računa u ProCredit bank;

ā€¢ SMS usluga;

ā€¢ Mobilno i Internet bankarstvo.

Ja koristim NLB i saljem KM na BCX, bez problema.
Da li je neko pokusao sa Komercijalnom bankom i tamo kupio Gift Visa karticu.
Kartica kosta 5KM i vrijedi 4 godine.
Nama mjesecnih troskova
Moze se placati preko interneta mislim do 500KM. Ako treba vise onda se najavi banki i moze se pacati/kupovati bez problema. Ja sam kupio avionske karte u vrijednosti oko 6000 KM i nije bio problem.
Nisam kupovao Crypto i nisam probao na mjenjacnicama ako prihvataju Gift Visa karticu.
Na kartici nema imena korisnika vec samo broj kartice.

Rux kralju,upravo čekam karticu iz Nove Banke,imam račun na BCX.BA.
Čim bude gotova,verifikovaću se.
ZnaÅ” li ima li problema sa uplatom prema BCX-u putem uplatnice?
Po nekoj logici obje firme su sa sjediÅ”tem u Banja Luci mislim da će funkcionisati,rekli su mi u BBI banci da probam sa Novom Bankom ima tu neÅ”toā€¦
Ne mogu da spavam od uzbuđenja! :smiley:

1 Like

Mislim da nećeÅ” imati problema sa uplatom sa Nove Banka na BCX :smiley:

Javi nam kako je proŔlo

1 Like

Malo sam prije kupio na Binance preko unikredit kartice i dalje radi haha :rofl: :sweat_smile:

3 Likes

Samo da dam mali doprinos temi. Bez problema sa racuna Nove Banke sam deponovao iznos na Bcx racun.

3 Likes

Ok javljam naravno da svima bude od koristi info.
Nisam imao konekcije skoro 7 dana zbog vremenskih nepogoda.
Kartica je gotova iz Nove Banke Mastercard je u pitanju.
Danas su mi napravili konekciju,čim se verifikujem,krećemo polako.
Pozdrav svima.

2 Likes

Hvala na info,živio!

2 Likes

Pozdrav svima,

Rux,uspjeÅ”no sam se verifikovao,sama procedura se možda čini komplikovanom,zahtjeva malo organizacije i takoā€¦
Preporučujem da uslikate ličnu kartu sa telefonom sa boljom kamerom i to po danu kako nebi bilo sjene na slici,kako bi se jasno vidjeli podaci sa lične karte,selfie sa ličnom isto tako.
Imate detaljno objaŔnjenje na BCX.BA.
Priložio sam skenirani račun od struje i skenirani izvod iz banke,skenirane dokumente u boji prebacite u JPG format pa na USB.
Kada želite upload slike na BCX.BA kada kliknete poŔalji sačekate oko 4 minute toliko je bilo dovoljno da se slike poŔalju s obzirom da mi nije neki vau internet.
Ne postoji nikakva vrsta loadinga,pa da se ne zbunite,nakon slanja izbaci Vam zeleni kvadrat sa porukom da je uspjeÅ”no poslano nakon par minutaā€¦

Nadam se da će informacije biti od pomoći svima koji se žele registrovati i verifikovati na BCX.BA.

E sad mene zanima Å”ta je potrebno osim verifikacije da mi se pojavi rubrika novčanici i rubrika za razmjenu,ako mi može neko napisati ko je već to proÅ”aoā€¦?

Ako treba neka informacija u vezi verifikacije iz ličnog iskustva,stojim na raspolaganju svima. :smiley:

Lijep pozdrav.

-------UPDATE-------
Mali update,potrebno je uraditi i 2FA autentifikaciju,preporučujem program Authy,možete skinuti aplikaciju za Android i iOS,kao i desktop verziju za Windows.
Verifikovao sam se uspjeÅ”no, sve Å”to je potrebno je:slika lične karte,selfie sa ličnom kartom,račun od komunalija ili CIPS prijavnica zbog adrese,izvod iz banke,KYC popuniti i 2FA,to je toā€¦
Info za sve da Vam je lakÅ”eā€¦ :hugs: :hugs:

3 Likes

Da li je neko kupovao crypto preko Adikko banke. Oni imaju internet prepaid karticu, pa sam mislio uzeti.

Pozdrav,evo jedna informacija.
Uplata iz Nove Banke nije uspjeÅ”na,transakcija je odbijena s razlogom da novac nije uplaćen u roku od 3 dana,a uplaćen je odmah sutra nakon kreiranja naloga za uplatuā€¦
PokuÅ”aću opet,pisaću Vam iskustva.

1 Like

Samo neki problemi Ruxā€¦
ZnaŔ li iŔta u vezi LocalCrypto stranice,vidim da se radi preko escrow-a???

Nisam ih koristio, tako da ne smijem reći niÅ”ta konkretno :slight_smile:

E hvala na odgovoru,da odmah cancel čekam evo na odgovor sat vremena,ne dopuÅ”ta crypto svijet lijenostā€¦
Radije ću opet probati sa BCXā€¦
Čitao sam prethodne postove,vidim da preporučujeÅ” blockchain.info kao walletā€¦
Kojom mrežom mogu prebaciti sredstva sa BCX na taj wallet?
Ako može malo pojaŔnjenje,hvala.

1 Like