Za moj prvi korak, osjećaj topline i zagrljaja moje djevojčice!

ALEKSANDAR

:point_right: PODIJELI DALJE! :point_left:
:rotating_light::rotating_light: Ćao drugari, želim sa vama da podijelim emociju koju osjećam i veoma jaku želju da pomognemo našem IT-evcu, prije svega mom prijatelju.
Priča o njemu je u nastavku bloga, no prije nego što počnete da čitate, ko je on i zašto mu je pomoć potrebna, želim da vam skrenem pažnju na poslednju rečenicu, koja je u meni probudila suze.
“Za moj prvi korak, osjećaj topline i zagrljaja moje djevojčice!”, stoga molim sve dobre ljude, da draga srca pomognu i vrate osmijeh na lice Aleksandu i maloj preslatkoj djevojčici, kojoj je zdrav otac potreban!

Zovem se AleksandarMilinković, rođen 31.03.1988. godine u Banjoj Luci. Živim u Slatini, okolina Banja Luke, po zanimanju sam diplomirani inžinjer informatike, oženjen, otac jednog djeteta.

Vodio sam normalan život do 11.08.2019. godine kada mi je jedan skok u bazen uzeo ono najvrednije i privezao za krevet.

Sjećam se toga dana vrlo dobro, a opet mi je nejasno šta se i kako izdešavalo, zašto moja ruka namještena u ispravan položaj nije spriječila udar glavom o dno bazena. Pri samom udaru, ostao sam paralisan, bez mogućnosti pomjeranja bilo kojeg dijela tijela sem glave.Ubijeđen sam bio da je to samo prolazno stanje, i da će se kroz par sati osjećaji vratiti, i iščekivao mišljenje doktora da mi potvrdi isto.Međutim, nakon urađenog CT snimka moje nade su pale u vodu, i od tad kreće borba za život.

Proveo sam tri dana na Odjelu intenzivne njege, dok su urađene sve potrebne analize. CT snimak je pokazao povredu vratne kičme u visini C4 C5, tzv. obostrano zaključavanje faseta, jedan od najozbiljnijih tipova ove povrede. Rađena mi je trakcija vratne kičme, koja je uspjela jednim dijelom da ispravi pršljenove, ali nedovoljno, te je urađena operacija 14.08.2019. godine. Doktori nisu mogli dati nikakva predviđanja niti njihovo mišljenje koliko je oštećena kičmena moždina.

Nakon operacije proveo sam jedan dan na Odjelu intenzivne njege, a poslije na Odjelu ortopedije gdje sam se zadržao svega par sati. Ubrzo, počinju da me izdaju pluća i nemam snagu sam da dišem, jer je paraliza zahvatila i mišiće za disanje. Nakon samog napada gušenja vraćam se na Odjel intenzivne njege, i uključuje mi se potpora za disanje.

Od tad kreće „horor film“. Bio sam u polusvjesnom stanju, osjećaja da padam, visim, da sam u kutiji za cipele, vidio sam prah kako pada iz ventilacionog otvora.

I pored potpore kiseonika, nisam se uspio izboriti, te sam stavljen na aparate za disanje. Kad su dr uvidjeli da to nije rješenje, odlučili su da mi ugrade otvor na vratu (kanilu).

Nakon toga javlja mi se voda u plućima i šanse za preživljavanje su bile sve manje i manje. U tom periodu bila je borba za život, niko se nije osvrtao na moje stanje kvadriplegije, jer nisam mogao čak više ni glavu da pomjeram.

Boravak na Odjelu intenzivne njege bio je dug i težak, kad sam uspio malo da se oporavim, ponovo su me vratili na Odjel ortopedije, drugi dan dobijam napad gušenja zbog neadekvatnog čišćenja kanile. Majka me je spasila sigurne smrti, reanimiran sam u liftu, tri sekunde su me dijelile sa životom. Padam u komu, i onda nastupa još teži period. Budim se nakon 7 dana, ail sa oštećenjem na mozgu.

Na moju sreću, sve sam to uspio proći, preživio sam, kvadriplegija je idalje bila prisutna, ali nisam gubio nadu jer me je čekao oporavak u Zavodu Dr „Miroslav Zotović“.

U Zavod sam došao u oktobru, već nakon mjesec dana uspio sam pomjeriti desnu ruku, pa je onda krenula lijeva, i od januara sve je stalo. To je bilo to što se tiče moga oporavka. Mjeseci su prolazili a nade za prvim korakom je bilo sve manje i manje.

U aprilu sam otpušten kući, sa dijagnozom „Liječenje bez uspjeh“, kvadriplegija, ASIA A, I 24 satna zavisnost o drugom licu.

Kada sam sagledao realnost, počeo sam da tražim način da sebi pomognem kad već iz ove kože ne mogu. Istraživao sam o tretmanu matičnim ćelijama, i u namjeri da probam, javljam se Vama, jer kao i svagdje novac je jedini problem.

Za jedan tretman sa rehabilitacijom mi je potrebno oko 25 000 evra, a trebalo bi da ih primim bar tri.

Ja se nadam da će mi dobri ljudi pomoći bar na jedan tretman da odem,i ubijeđen sam da mora biti pomaka.

S toga Vas molim da mi pomognete, da sakupimo bar dio novčanih sredstava, za moj prvi korak, osjećaj topline i zagrljaja moje djevojčice!

U prilogu adrese kriptovaluta u kojima je moguće uplatiti donaciju na Acin račun preko BCX-a

Bitcoin - BTC - 3E5GUHyBfCFUSMdTsyA6Zu3afrkDZHQLBU
Litecoin - LTC - MQfrUQ69kwmDV76cHUFmra4J7eF7GxLgpy
Bitcoincash BCH - qzxsh5caft883pqhj0v9e9d2c7k3lhq6nccjzgw7dn
Ethereum - ETH - 0x084fa87248c0dcf4cb3d404bce02a943acf32fe9

Unaprijed se zahvaljujem u ime Aleksandra, supruge Jelene i malog slatkog anđela!

2 Likes

Slanjem SMS poruke: Upišimo 816 i pošaljimo SMS na 3030

Slanjem SMS poruke iz Švajcarske: Upišimo human816 i pošaljimo SMS na 455

Uplatom na dinarski račun: 160-6000000069942-34

Uplatom na devizni račun: 160600000006996368
IBAN: RS35160600000006996368
SWIFT/BIC: DBDBRSBG

Uplatom platnim karticama putem linka: E-doniraj

Uplatom sa vašeg PayPal naloga putem linka: PayPal

UPLATE KM:
NLB BANKA: JELENA MILINKOVIĆ (supruga)
562-099-81595846-22
INTESA SANPAOLO BANKA: ALEKSANDAR MILINKOVIĆ
154-505-99248764-67

UPLATE IZ INOSTRANSTVA:
JELENA MILINKOVIĆ (supruga)
IBAN: BA3956-2099-8158-9732-31
SWIFT BIC: RAZBBA22

0.1 ETH

TxID 0x35bf42eced8195e613265ea631fe25cf7651e83e03b82a1136750ba86a46b247

3 Likes

Hvala prijatelju! :heavy_heart_exclamation:

2 LTC

TxID 35ae15116a08420d3b8ec76d0521d560e6990b8cc44f939e4fcbdffc987183cb

2 Likes

Hvala! Onaj koji daje, taj i dobija!
Srećno! :heavy_heart_exclamation: :heavy_heart_exclamation: