XRP, prevara od prvog dana

Ne znam koliko ste upućeni u XRP / Ripple priču, ali za ove koji su tek sad uskočili u kripto, pa čak i oni od 2016te, su u zabludi da je XRP ispravan pravac.

Kao neko ko je bio tu kad su “počeli” 2014te, te da tu tad već tvrdili da će preuzeti Bitcoin!?!

Ekipa koja je u samom vrhu tada bila, je ista ekipa koja je uradila multimilionske prevare, prodajom MT.Gox mjenjačnice sa Backdoor-om, onom jadnom Mark Karpelès koji i dan danas muči muku zbog te podvale.

Tada su uzeli ogroman novac sa MT.GOX-a, te započeli Ripple Labs tj XRP. Printali ga kao kikiriki, prodavali ljudima iste i uzimali milionske profite.

SEC je nanjušio tu prevaru, nema šta nisu pokušali ovih godina da prikažu XRP kao “security” jer bi onda mogli optužiti dosta njih za nezakonitu prodaju tokena, međutim, izgleda je ovdje neko nešto podmazao opasno dok je SEC popustio.

Kao neko ko je tu od 2012. godine, te sam intezivno pratio dešavanja u pozadini, ogorčen sam ovim rastom Bitcoina i ostalih kripto valuta jer ako je ovo sve započelo jer je odjednom XRP non-security token.

Is Ripple A Scam?

1 Like

Malo da se osvježi tema, gubite se djeco… počeli ste misliti da je XRP ispravan …