Učestale krađe sa walleta

Pozdrav ekipa.
Razne kripto grupe u kojima sam član prijavljuju učestale kradje sa software walleta.
Zadnje dvije krađe desile su se u roku 24h gdje su mi se momci javili i rekli da nemaju ništa na walletu.
Sinoć momak je poslao sa Binance na Metamask 0.037(131$) eth.


U 2:13 su pare nestale sa walleta.
Da bi jutros pronašao 0 na Metamask.
Poslao mi je izlaznu adresu i preko explorera dolazimo do ovoga:

Nažalost pare su završile kod ovoga,kako vidimo,iskusnog scamera.
Znamo kako ovo boli pogotovo kad su mukotrpno zarađene pare.
Osigurajte se na vrijeme,kad se ovo desi kasno je.
Upalite sve zaštite,izbjegavajte posjećivanje sumnjivih sajtova sa uređajem na kojem vam je wallet,koristite cold wallet.

2 Likes

Odlična tema, definitivno zadnjih 10 dana učestale krađe pogotovo na ovim metamask, turst, exodus i slični walleti.

Ono što neki ne shvataju ovdje da jeste, metamask jeste lagan za koristiti, ali je siguran onoliko koliko je vaš računar siguran… a ukratko objasniti svima: NE POSTOJI SIGURAN sistem, pogotovo ako surfate sa istim.

Danas 80% novih virusa/worms imaju u cilju da detektuju bilo šta za kripto, nakon čega ste podložni krađi.

2 Likes


evo jednog scama sa FB. Nude ogromne količine SHIBE INU aliii
ali Naravno traže vašee podatke sa Trust Wallet-a.

1 Like

Evo opet ista prica,


Samo sto kad se klikne na link google ih blokira…

mada ne mora da znaci da neko ne nasedne na novoj domeni kada je naprave.

1 Like

Nova metoda kradje dokumenata…

Meni prije par dana stiglo na mail da potvrdim zahtjev za gasenje 2FA na bittrex nalogu… odma zamjenim pass i na mail-u i na bittre-u… i pisem podrsci… morao ponovo proci fotesesion da mi vrete nalog… ali vrijedilo… azurni su…
ovo je jedini nalog za koji sam imao sniljen pass radi lakseg ulaska… posto se mora uci preko vpn-a pa 2FA … reko da skratim… i umalo oni mene ne skratise za $…
naravucenije… necuvajte password-e na racunaru… obavezno velika, mala skova i specijalni znak i po mogucnosti preko 12 karaktera…
meni sa 2xRX 5700xt 3xRX 570 za pass od 8x bojevi treba 10sec da probijem sifru za wifi… sa slovimam 8 karaktera 1.5 dana… a sa 12 karaktera baaassss dugo… zato sto duza sifra i nekoristite poznate rijeci nego smislite svoju bez nekog odredjenog reda… satrovacki idealan :slight_smile:

2 Likes

Nova prevara :

  1. Pitaju te da budeš plaćeni moderator discord grupe
  2. Održite i online sastanak, djeluje da stvarno nešto grade npr: Kripto igricu
  3. Pitaju te da testiraš igricu koju prvo treba da downloaduješ
  4. Downloaduješ virus i skinu ti sve pare s novčanika.
1 Like