Crypto.ba

Trgovina iz BiH

Pozdrav svima,

novi sam na forumu pa me interesuje nekoliko stvari vezanih za crypto trgovinu iz BiH.

Možete li mi reći postoji li 100% siguran metod depozita i isplate sredstava na neku od renomiranih berzi/mjenjačnica, tipa Bitstamp, Binance,…iz BiH?

Da li se mogu i na koje berze vršiti uplate direktno sa debitnih/kreditnih kartica ili se mora raditi preko posrednika tipa AdvCash, Skrill,…?

Da li znate nekoga ko je verifikovao ove stvari sa uplatama i isplatama?

Unaprijed hvala,

Pozdrav!

Može Bitstamp,samo je veliki fee.Pošalješ kripto,razmijeniš i imaš opciju da povučeš na svoj račun u našoj banci.Treba oko 7 dana za to.Ali kao što rekoh veliki je fee,ko zna ko se sve tu ugrađuje.Nisam pokušavao slati keš,tako da za tu opciju ne znam.

A na to sve ne zaboravi 10% poreza koji si dužan prijaviti, inače će banke da te prijave poreznoj.

Uglavnom, kad god isplaćujete na svoj račun u banci, nemojte zaboraviti 10% od te sume dati državi, ne ignorišite to jer će vam se pojaviti “plava” koverta u kojoj stoji da ste dužni platiti te da vam je zatezna kamata već započela.

:slight_smile:

Druge opcije su, kartice koje možete naručiti, kao npr AdvCash, oni ubrzo izbacuju internacionalne kartice, druga opcija je Paycent koji radi na “Nova Banka” jer koristi CUP (Chinese UnionPay)

Crypto.ba © est. 2017 United Fintech Freaks - UFF