Trgovina iz BiH

Pozdrav svima,

novi sam na forumu pa me interesuje nekoliko stvari vezanih za crypto trgovinu iz BiH.

Možete li mi reći postoji li 100% siguran metod depozita i isplate sredstava na neku od renomiranih berzi/mjenjačnica, tipa Bitstamp, Binance,…iz BiH?

Da li se mogu i na koje berze vršiti uplate direktno sa debitnih/kreditnih kartica ili se mora raditi preko posrednika tipa AdvCash, Skrill,…?

Da li znate nekoga ko je verifikovao ove stvari sa uplatama i isplatama?

Unaprijed hvala,

Pozdrav!

Može Bitstamp,samo je veliki fee.Pošalješ kripto,razmijeniš i imaš opciju da povučeš na svoj račun u našoj banci.Treba oko 7 dana za to.Ali kao što rekoh veliki je fee,ko zna ko se sve tu ugrađuje.Nisam pokušavao slati keš,tako da za tu opciju ne znam.

A na to sve ne zaboravi 10% poreza koji si dužan prijaviti, inače će banke da te prijave poreznoj.

Uglavnom, kad god isplaćujete na svoj račun u banci, nemojte zaboraviti 10% od te sume dati državi, ne ignorišite to jer će vam se pojaviti “plava” koverta u kojoj stoji da ste dužni platiti te da vam je zatezna kamata već započela.

:slight_smile:

Druge opcije su, kartice koje možete naručiti, kao npr AdvCash, oni ubrzo izbacuju internacionalne kartice, druga opcija je Paycent koji radi na “Nova Banka” jer koristi CUP (Chinese UnionPay)

1 Like

Da li ima neko informacije kad će biti dostupne AdvCash internacionalne kartice za BiH.

Pozdrav,
Tražeći način da saznam kako svoj BTC unovčiti, naiđoh na ovaj topic…nova sam u svemu ovome pa hoću da pronađem siguran način da kripto sa walleta prebacim na bankovni račun u Bosni i Hercegovini.
Da li mi može neko iskusniji pomoći? Step By Step? :relaxed:

Tnx :hugs:

Najbolja bi ti vjerovatno opcija bila da prodas nekome na Pik-u. U suprotnom imas i BCX.ba za koje sam se licno uvjerio da su efikasni i jako brzi. Njihova provizija bi te izasla 5%. Za BCX je potrebno verifikovat mnoge podatke pa su mnogi odustali od njih ali eto vidi sta ti se isplati. Pozdrav :slight_smile:

@Unive tražim online servise i da ide putem banke. Bcx bih zaobišla jer mi ne djeluje kao čista posla.

Da li neko ima iskustva sa Kriptomatom? Djeluju mi ok.

Naisao sam na Kriptomat i stvarno nisam nasao neke negativne reviews o njima. Koliko sam shvatio provizija na isplate je u € i uzimaju proviziju od 1.4% sto je prihvatljivo. Zanima me isto ako ih je neko konkretno koristio nek se javi.

2 Likes

sto se tice kriptomata imao sam jako neugodno iskustvo sa supportom

O čemu se radi? Meni djeluju ok. Nisam probala, ali mislim da će oni biti moj izbor.

Pozdrav svima,novi sam na forumu.
Izvinjavam se ako pisem na pogresnu temu,mislim da ova odgovara.
Zanima me ima li neko konkretno licnog iskustva u vezi sa Kriptomatom?
Treba mi neka dobra platforma,do sad sam imao iskustva sa iq option,imaju svoja pravila ali ipak sam uspio biti u plusu na kraju cijele priče.
Nije mi još uvijek jasno na koji način.
Uplata i isplata rade bez problema,na Trust Pilot-u su svi pozitivni utisci, zato je to bio moj izbor kao ulaznica u Crypto svijet…
Zanima me trenutno Kriptomat djeluje mi korektno.

Crypterium mi izbacuje error,piše da ne podržava karticu iz moje države,koliko sam mogao saznati da je radio do sad bez problema?

Znate li Vi za neku platformu koja uspješno funkcioniše u BiH?

Očekujem pozitivne odgovore i podršku ekipe sa foruma. :hugs:
Pozdrav svima i hvala unaprijed

Probaj domaću bcx.ba mjenjačnicu

Ako ti to ne paše to, imaš forum kategoriju trgovina gdje možeš kupiti od zajednice kripto valuta.

Imaš i whitebit mjenjačnicu, probaj i to.

Užasno se verifikovati na BCX,uvijek mi zapne oko dokumenata,pokušaću ovih dana svakako.
Radi li uplata/isplata na whitebit sa VISA karticom?
Vidim post o Paycent-u,gledao sam maloprije site,ovo mi izgleda kao realna priča.
Molim detalje oko Paycent-a,odužio bi se svakako samo da mogu početi raditi.
Mislim da odlično analiziram grafikone i kretanje na tržištu.
Ne bih volio propustiti sljedeći rast Bitcoin-a bez adekvatne platforme i zalihe na walletu.
Hvala na brzom odgovoru. :+1:t2: :smiley:

1 Like

Pozdrav svima,

evo jedan update u vezi Kriptomata.
Kontaktirao sam njihov support.
Rekli su mi da trenutno ne radi isplata putem VISA kartice,rade na tome da to profunkcioniše u narednih par mjeseci.
Isplata je navodno moguća za BiH putem SEPA metode.
Provjeriću sa svojom bankom dali oni podržavaju tu vrstu transakcije,mislim da bi trebali podržavati.
Molim odgovore admine u vezi Paycent-a? Dali bi mi mogao pomoći u vezi sa njim,hoću i ja karticu da naručim njihovu.
Registrovao sam se na Whitebit,ne snalazim se najbolje,analiziram trenutno platformu.

Lijep pozdrav.

Paycent smo davno koristili, nakon čega je bilo nekih komplikacija i nismo više ni pokušavali.

Svakako nas obavijesti šta su ti javili.

Pozdrav,

hvala na info u vezi Paycent-a.
Iz Kriptomat podrške kažu da jedino funkcioniše SEPA metoda uplate/isplate.Preko VISA kartice može se uraditi DEPOSIT,ali se ne mogu povući sredstva,zato jedina metoda ostaje SEPA.

Moram saznati prihvataju li banke,unazad godinu dana otprilike je odobrena SEPA za BiH kako bi se priblizili EU…
Dali radi ne znam?

Na stranici BBI Banke piše da oni podržavaju SEPA transfere i to ću provjeriti svakako jer je Kriptomat ekstra app osim ako niste na crnoj listi pa se moramo snalaziti kako znamo i umijemo sa suženim izborom platformi…
Što se tiće Whitebit uspješno sam se registrovao i verifikovao,jedini naćin na depozit mi je preko Advcash-a,negdje sam proćitao da Advcash radi bez problema kad je u pitanju uplata.
Mene konkretno zeza verifikacija.
Po meni nisu loše ove tri opcije:

  1. DEPOSIT PAYEER-TRANSFER NA WHITEBIT,WITHDRAW PAYEER
  2. DEPOSIT SPECTROCOIN-WITHDRAW PAYEER
    Neko kaže da radi bez problema sa Payeer-om,Rux pročitao sam neku temu Payeer-FUJ,kakva je sad situacija što se njega tiće?
    3.DEPOSIT ADVCASH-TRANSFER WHITEBIT,WITHDRAW-ADVCASH.
    Koliko sam mogao saznati ova 3. opcija bi trebala raditi bez problema,ali mora mene nešto kočiti pa makar verifikacija…
    Rux,koje je tvoje viđenje trenutne situacije?

Lijep pozdrav.

BTC BUY BUY BUY BUY vi kad ne mogu ja :worried:
RASTE OVE SEDMICE!!!

Koji problem imaš pri KYC verifikaciji na WhiteBIT-u?

Stvarno smo prije imali problema sa Payeer, tako da nisam pratio više.

Ovo zvuči kao sasvim solidan način. :smiley:

WhiteBIT verifikovan uspješno nisam imao problema sa njim,pokušao par puta i verifikovao se,moraju biti slike “bistre”.
Trazim nesto tipa Payeer da mogu položiti depozit da prebacim na WhiteBIT,muku mučim Rux,evo ako neko želi zaraditi 50 KM,da mi napravi Advcash ili bilo šta drugo da radi naravno verifikovan račun,platio bih lično na ruke samo da osposobim softvere da mogu krenuti napokon.
Rux lafe pomozi,ako si u SA,ako si zainteresovan,mislim da je ok ponuda,plačam lićno u Sarajevu,bio bih jako zahvalan,imam želju,volju ali me ovo zeza…
Pozdrav.

Izgleda da je taj način ekstra i da funkcioniše,međutim lično sam imao problem sa Advcash,traži selfie preko web camere,allow sam na svim mogućim mjestima,međutim ništa NEUSPJEŠNA verifikacija.