Treger prevara na 8%

Eh ovako, ukratko neću puno komplikovati, moram vam objasniti način na koji muljaju ljude preko kupovine kripto valuta.

Kada čujete da neko kaže, pristajem na 8% kupovinu, znajte da nešto nije ok.

Nedavno me kontaktirala osoba koja kao želi da kupit kripto valute, gdje mi je na prvu rekao 8% mu paše, tada su se već počeli paliti alarmi, ali morali smo ispitati o čemu se radi.

Naime, pojavi se lik koji glumi bogataša iz Njemačke, tregeri na njemu, bijela jaša, lažna brada i tada kreće lažna priča kako je on prevaren dosta puta i da mora biti oprezan.

Ok, pošteno je to, ali kada se spomene način transakcije, kaže da on koristi “Jaxx” wallet, što je isto njegova stvar.

Ali kada je rekao da je uslov da i mi koristimo “Jaxx” wallet, tada me još više zainteresovalo na koji način to rade.

Jako je jednostavno, ako ne pratite detalje, gdje on kaže: evo 1000€ odmah u kešu da kupim kao testnu, pa ćemo onda na veliko preko njegovih ljudi.

Ako budete ludi i pristanete na uslove, tj. da mu morate slati sa “Jaxx” walleta, jer kako kaže ne vjeruje drugima, i on meni objašnjava nebuloze a ja u sebi umirem od smijeha.

Naime, kada pristanete na ove uslove, i instalirate Jaxx wallet, on će reći ok daj mi samo da skeniram QR kod tvoj, gdje ide na to da vam uzme telefon da “skenira” QR kod da vam pošalje testnih 50 USDT.

Dajem mu telefon jer vidim da nešto mulja, ali ga pratim, jer nema smisla da za skeniranje QR koda uzima vam telefon, ali upravo tako rade jer je na prvu stvar bezazlena.

Kada uzme telefon, pošto je dešnjak, lijevom rukom drži moj telefon i nešto pipka … gledam i ne vjerujem koliko je glup i šta radi…

Lik hladno ulazi u postavke Jaxx walleta, i ide na onih 12 Seed riječi, slika ih, vraća se na QR kod i završava “skeniranje” gdje i šalje 50 USDT da to bude sve upakovano kako treba.

Nakon toga, kaže eh jeste dobili 50$ USDT, gdje očekuje u budućnosti da ćete mu slati sa tog walleta…

Jer, kada se sve to podesi, on će naručiti 1 BTC da mu pripremite za kupovinu, poslaćete na “JAXX” koji on ima pristup, ukrašće vam taj 1 BTC, te će se praviti glup i reće halo pa zašto ne šaljete… a vi kontate da ste “provaljeni” sa neke druge strane.

Šta sam ja uradio da mu dokažem da je naletio na ljude koji znaju i primjete muljatore…

Pustio sam ga da odradi do kraja sve, te prije nego što je poslao 50 USDT-a, uzeo sam telefon iz ruke i izbrisao trenutni JAXX wallet, te mu rekao moze samo sekunda da instaliram ponovo Jaxx… kada sam instalirao ga, prikazao mu ponovo QR kod i rekao de pls ovdje pošalji, krenuo uzeti telefon, reko halo… polako, za skeniranje QR koda ti nije potreban moj telefon da ga držiš u ruci, gdje sam ga natjerao da shvati da je provaljen!

  1. sekundi nakon toga, grabi one eure i bježi iz restorana :smiley:

Cracking Up Lol GIF by HULU

Eto, ovo vam pišem da kao moja zajednica znate šta se sve dešava, te kad neko ponudi famoznih 8%, da pretpostavite da je neka vrsta prevare u pitanju.

Kako je ispao glup, vrijeme će reći, jer smo ga natjerali da ode u mjenjačnicu prije svega da zamjeni dinare u eure, tada ga je snimila kamera u mjenjačnici, pa će tek da se zabrine kad ga na aerodromu starta BIA ili SIPA :smiley:

Eto have fun, stay safe!

8 Likes

Pa nije uspio tebe iskusnog da prevari, al garantujem da ljudi koji nisu toliko dugo u kriptovalutama nasjednu.

2 Likes

Da definitivno, zato i ovo pišem!

Jer kako je izjavio, da je samo taj dan od 5 ljudi kupio BTC :smiley: što znači da ti ljudi sad će biti prevareni…

uglavnom čuvajte se, ja sam pristao na ovo jer sam znao da nema šanse da je istina, ali u cilju otkrivanja muljatora, morao sam!

Ja se samo iskreno nadam da SIPA i BIA čitaju ovo što pišem, jer im dosta može pomoći na otkrivanju prevaranata!

2 Likes

Mislim da blefira sa tom pricom cisto da ispadne uverljiv (kod mene to uvek izazove kontra efekt)… pa sta cu mu ja kad vec ima 5 poverljivih? :roll_eyes: :joy:

Uglavnom, hvala za info.

2 Likes

Trebo si ga pustit da ti posalje tih 50 dolara

Dragi @Rux,

Hvala sto ovakva iskustva dijelis sa zajednicom. Ako postoji bilo kakav nacin da licno sve ovo prijavis sigurnosnim agencijama koje spominjes (a koji nece tebi licno napraviti probleme), pozivam te i molim da to ucinis. Sto zbog sigurnosti drugih, a posebno zbog svoje sigurnosti. Sjeti se stare izreke: ko laze taj krade, ko krade taj ubija. Takvi ljudi su vjerovatno spremni na sve, ne zelim da te majmun saceka negdje u mraku sa recenicom “Koga ces ti javno raskrinkavati?!”.

Sreca mu je da je naletio na tebe civiliziranog covjeka, trebao si sutiti i povezati ga sa kakvim kabadahijama koje ce pustiti da ih pokusa prevariti i obrisati trotoar njim. :blush:

1 Like

Nema na čemu drug moj, zato smo tu da jedni drugima pomognemo i da upozorimo na moguće muljevine.

Što se tiče odmazde mogu probati jednom, teško da će dogurati preko granice :smiley:

Zapamtite gospodo, ovo sve čita par ljudi iz SIPA, gdje imam direktne kontakte u slučaju nečega!

Tako da se lopova ne bojimo… :smiley:

1 Like