Svježa krađa BTC-a preko Atomic wallet

Prije par mjesec i mi se javio jedan stariji gospodin sa ciljem da kupi nešto kripto valuta.

Prije toga je sam podešavao Atomic wallet, te je meni dostavio adresu na koju ću mu proslijediti cca 0.012 BTC-a, što sam uspješno i poslao.

Međutim, sad upravo dobivam poruku od njega da mu je sinoc oko 20h neko ukrao sav kripto tj oko 0.0128 BTC.

Kada sam mu poslao BTC-a, pitao sam ga odmah da li je osigurao račun bar sa Google auth, potvrdno je rekao DA.

Ali kako su ovi lopovi uspjeli uzeti sredstva iako je imao Google Auth?

Ovu istu adresu ćemo prijaviti AML sistemu, pokušaću prvo preko BCX-a i njihovog AML sistema, u nadi da kada se ova sredstva pojave negdje da će se upaliti alarm jer su u pitanju ukradena sredstva.

2 Likes

Kad sam tek počinjao, instalirao Atomic desktop. Ima neku siću, jedan dan uletio da vidim šta se dešava i pred mojim očima se dešava withdrawal, popunjava se adresa i bira max sredstava. Uspio sam ukinuti konekciju, te nakon toga brzo ući i povući sve na Binance. Mislio sam da je do mog računara, da je neki remote access tool prisutan ali nije bio jer poslije toga ništa se slično nije desilo. Atomic je smeće i scam, po mom mišljenju…

Auuu… hvala na info, nisam znao jer ga nikad koristio nisam.

Zanimljivo hmm

A evo i ovo

Upravo sam pretražio cijeli forum, reko da nismo gdje napravili temu Atomic wallet, da uklonem.

Međutim nema ga, nismo ga ljudima preporučivali, odlično!

2 Likes