Što napraviti sa dogecoinom?

Pozdrav. Imam određenu količinu dogecoina na “običnom” software walletu (MultiDoge), naravno imam private key i sve to.
Sad me zanima kako i gdje ja mogu te coine unovčiti?
Napominjem da nikada nisam kupio osobno niti jedan dogecoin, već sam iste godinama prikupljao preko raznih stranica koje su davale taj coin za npr. gledanje reklama i sl.
To je naravno išlo dok doge nije ovako porastao, i sada faktički “iz ničega” imam određenu veću količinu dogecoina.
Pitanje je dakle, kako to unovčiti?

Prodas nekome OTC ili posaljes na mjenjacnicu i prodas…Zamijenis za sta hoces…

jednostavno otvoris nalog na nekoj mjenjacnici i posaljes ga tu onda dalje radis sa njime sta god zelis

Ok, može li savjet na kojoj mjenjačnici je to najbolje odraditi?

Binance… Registrujes se. Prodas za koji hoces coin, kasnije mozes to prodati na BCX.ba ili licno nekome… Kako god zelis…

Samo da napomenem ja sam iz BiH, pretpostavljam da su i ostali ovdje iz BiH :smiley:
To kažem čisto da potvrdim da na binance ide ovo iz BiH, tj. može se sve ovo opisano odraditi bez problema?
Inače, može li se to odradti i na Krakenu?

Moze, registruj se i odradi. Samo lagano…

Zato i jeste kripto valuta ti nju možeš poslati gdje god želis i raditi sa njom šta želiš…ako je ne želiš prodavati možeš ostaviti u wallet i čekati bolje vrijeme ali pošto je u pitanju doge bolje požuri ujutro po našem vremenu sprema se show :rofl:

kkv show :see_no_evil:

Misliš da će pasti? Meni je problem što se ne radi o maloj količini novca, kako ću objasniti poreznoj porijeklo i te stvari :laughing:

šta mislis koliko ih čeka show ujutro da prodaju sve što imaju :smiley: mora pasti nakon toga

Pa ako nisi sredstva ukrao, lako je dokazati da si trejdao ili šta već :smiley:

Sve dogecoine sam dobio sa raznih fauceta, ono pogledaš reklamu i slično, a oni ti pošalju nekoliko coina. Znači ne radi se o trjedanju ili ulaganju, nemam nikakvog uloga.
Naravno to sam prikupio dok je doge vrijedio 0.0002 pa su ga dijelili “šakom i kapom” :smiley:
Sad je problem što ima stotine tih fauceta (vjerojatno ti je poznato što su fauceti i kako funkcioniraju), kako ću ja dokazati da sma faktički na “poklon” dobio te coine od stotine fauceta?

Skini na mobitel i regaj se sa tim kodom. Mozes kupit, prodat doge sa par klikova. Multi wallet. Mislim da radi u Bosni. Probajte. Pozzz iz Svedske.

1 Like

:slight_smile:

Koliko je ljudi izgubilo para zbog ovog šta je Elon uradio.

Ovakve osobe će sljedećih 5-10 godina pljuvati kripto, jer tvrdiće da je kriv svako osim Elona i njih lično koji su uletili na vrhu u nekom ultra hajpu nadajući se nekim imaginarnim milionima.

Žalosno je da svaki ciklus, a ovo je 4ti ciklus koji ja doživljavam, da svaki put neko “popularan” se nađe te iskoristi nove ljude kako bi profitirao.

Iskreno sami su krivi za to. Ulozit na slijepo sve sto imaju pa im zatim svako kriv. Kripto pada i raste. Sto bi rekli ono go with the flow.

1 Like

A zašto to Elon radi? Kao da mu treba još profita i novca pa da mora praviti ljude budalama.

1 Like

Pa treba, neće mu Biden dati 300mil $ kao što je to Obama uradio.

Elon planira na mars, šta misliš odakle će lovu prikupiti.

1 Like

Mislim da su shitcoini dobri ali za kratkoročni profit i to manji. Čim malo poraste nakon Elonovog tvita prodaš i ćao.

Jer ne vidim šta tačno može pumpat taj coin opet ako iza njega ne stoji projekt neki. Jedino tvitovi poznatih ličnosti. A ako cekas tvit da zaradis to je onda više kladjenje a ne investicija. To je neko moje početničko razmišljanje, nadam se da ne grijesim.

Pohlepa za zaradom…uz male manipulacije i pokoji hajp :smiley: