Stigli rigovi

Pozzdrav raja :slight_smile: rigovi su napokon stigli kao sto sam rekao u predhodnom postu da kao pocetnik ulazim u mining https://forum.crypto.ba/t/pocetnik/843/2

da podsjetim

XFX VGA AMD 4GB RX570 RS Black 3xDP/H/DVI (RX-570P4DBD6) 250 eura +PDV MQO 50pcs

http://xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-500-series/rx-570-rs-4gb-dd-blackedition-rx-570p4dbd69

7 Rigova po 6 Kartica oko 18 000 eura

E sad cemo da vidimo hoce li se isplatiti ili ne XD

8 Likes

NEka je sa srecom, DA se otplati sto prije. I ja sam uzeo nedavno tri riga od po 6x Asus Strix 1070 GTX

Zelimo ti svu srecu sto se tice otplate. Takodje zelimo sto manje freezova i pada cijena, a manji diff i veci reward… :smiley: Sve najbolje. :slight_smile:

:slight_smile: sve najbolje i puno srece i hashrate od Crypto.ba ekipe

sve sto ti treba pomoci, ne ustrucavaj se… tu smo da poguramo kako možemo :slight_smile:

Hvala svima :slight_smile:

Vec sam naisao na par probemcica sa strujom ali elektricar ce da rijesi struju do 18 rigova

sta preporucujete za hladjenje
Moja zamisao je da na krov pod kosim uglom ugradim ventilatore tako da na jedan ulazi zrak a na drugi izbacuje, izmedju 2 ventilatora ugraditi krovnu klimu da hladi vazduh…

Prostorija 24 m2
Visoki krov 3.5m

Klima ti ne pomaze, bitnije ti je odvuci vruc zrak. Po meni, idi na varijantu da odozdo guras zrak prema gore i izbacuj ga, jer vruc zrak se svakako penje gore. I ovdje gdje uvlacis ce se on nakupljati. Malo ih odigni, neke ventilatore ispod rigova, gore nesto da izbacuje i to je to

2 Likes

90% ljudi kaze da klima nece pomagati, ali klimu uzimam kao sekundarni faktor, ventilatori sa turbinama f60 ce da rade posao, medjutim kad dodju topliji dani tada ce kilma igrati kljucnu ulogu jer ce biti prevruce …

Ali shvati da potrosnja klime… oko 3kw struje nije mala stvar, kad ti skoro cijeli rigovi trose toliko.

Moja preporuka, sto bolji propuh i to je to :slight_smile:

1 Like

Da napravim korak nazad koji malo komplikuje jer si stavio rig-ove na zadnji sprat (visoki krov) a mislim da je trebalo u podrum, ukoliko postoji, gdje temperatura nikad ne ide zimi ispod 0 C kao i ljeti iznad 15 C. Znači podrum i prirodno hlađenje (propuh).

1 Like

Nije izvodivo, ne moze da stane od auta …

Montiras malo vecu napu iznad i neka vuce toplu havu…kad ti prahne mozes i zarostiljati :slight_smile:

…‘‘propuh’’ je najbolja varijanta.

Mjesec danas poslije. Kakvi su rezultati? :smiley: Sigurno mnoge zanima. :sunny:

1 Like

Taman vrijeme da se griješ sa tim rigovima :smiley:

Upload cu video kako i sta sam uradio samo da popravim osigurac mogao sam sve zapaliti lol :smiley:

Evo ga video koliko je napredovalo rudarenje.

  • Struja 90% (problem pri nestanku struje i preveliko opterecenje na glavni osigurac)
  • Hladjenje 100%
  • Termostat 95% (automacko ukljucivanje turbina na 28 stepeni)
  • Rigovi 10/15 (uskoro)
  • Alarm, video nadzor i zastita od pozara 100%

Low video Q.

https://www.dropbox.com/s/869tt67njddxj0g/31.mp4?dl=0

1 Like

Samo gas buraz. Lijepo je vidjeti ovo 3:)

da li su ti carinili te kartice il isi samo pdv platio? sretno sa rigovima

Drug, moze li detaljnije kakve si ventilatore uzeo. Kazes fi60. Kolika je izmjena zraka, potrosnja ventilatora (tro ili jedno-fazna) te jesi li zadovoljan? Sve pohvale za projekat.

Obicni ventilatori sa promjerom fi60 nista posebno 2 uvlace zrak 2 izbacuju stim da nisam imao potrebe jos ukljucivati sve da rade jer je jos relativno hladno vrijeme.

Sto se tice potrosnje i tih specifikacija nije moj fah, niti sam racunao niti se razumijem bitno da radi.

2 Likes