Stanje na tržištu kartica

Pozdrav ljudi,

Interesuje me odakle nabaljate dijelove za rig. Doslovno vec 2 mjeseca ganjam da kupim 3x RX Vega 56. Kod nas su bile prevelike cijene, posaljem novac prijatelju u Švedsku, gore me vec mjesec dana zavlace, da bi mi na kraju javili da ih nema i nece ni bit… Ako ima neko neki pouzdan nacin nek se javi bio bih zahvalan …

Poz, nazalost svi tako dođu do zida realnosti kada skontaju da jednostavno karti nema :slight_smile:

Prije mjesec dana je najavljeno da ce nestasica karti biti, medjutim to niko nije uzimao za ozbiljno.

Sada se dešava baš to, nestašica karti…i ko ih ima…ili neda ih … ili je digao cijenu maximum.

Najbolje ti je da ovdje u BiH pogledas na piku, jednu po jednu da kupujes od razlicitih ljudi.

Pozz.
Muku i ja ima zbog Vega: kupio dvije, jednu sam nešto “za*ebao”, pa vratio da vidim hoće li mi priznati garanciju, i ne mogu sad naći više.

Preći ću na RX 580: duplo manje farma momera,ali i jeftinija 2,2 puta, pa mi isto dođe. Ima ih u CH, prijatelj mi uzima gore. Naručio u utorak, u petak 22. ili utorak 26.12 mu stiže na adresu: 3-5 radnih dana isporuka, a 330e gore u CH XFX RX 580 8gb gts

Da ne otvaram novu temu, znima me jos jedan info. Nasao sam par kartica vani, interesuje me najbolji nacin dostave? Takodje hocu li izbjeci placanje carine i poreza ako mi prijatelj otpakuje graficke, tako da ne idu pod “nove”. Cisto informativno sam pogledao DHL, zaista je preskup preko 500 KM dostava… Ako neko ima iskustva dostave iz skandinavskih zemalja, ili neki servis neka javi.

Hvala unaprijed

Globtour linija

bilo koja pošta otvorit će i stavit 22% na cijenu…sad to preko buseca ja ne znam vala da bi nekom dao da mi nosa nešto tako vrijedno , da ne nestane u tranzitu :smile:

Mislio sam da ce bit drugacije ako su otpakovane, tj kao polovne… Onda imam problem veliki :smiley:

Pa onda se spremi na naduravanje sa njima. Paket te veličine gledaju sta je, i carine sa 5 posto i pdv

Samo da javim da su sve kartice u Njemačkoj poskupile za 50 do 100 eura. :frowning:

skočile su i u Engleskoj na onlne shopovima, čak ih nema u 90 posto slučajeva, a Njmačka je po 40% sve poskupila

Ima li neko neki kontakt od ovih vozača sto voze sa skandinaviju? Vidio sam da su na toj relaciji kompanije:

  • Globtour
  • Buscroatia
  • Bundavica

Bio bih zahvalan ako neko ima nekoga ili poznaje u spomenutim kompanijama da mi da kontakt, prije nego sto se odlucim na slijepo slati graficke koje cekam 3 mjeseca xD

Hvala unaprijed

Kralju sjedi sam na bus povratna karta uzmi i donesi sam sebi za vikend :smiley:

Ima li neko da je u u ovom paklu nabavke kartica trenutno, da mozda probamo troskove smanjiti nekim dogovorom… Ako ima zainteresovanih neka se jave

jel imas neku semu nabavljanja vec ili ?
Ja sam nasao nesto u svici jako povoljno ali rade samo dostavu na podrucju svice i lihtenstajna :confused:

samo tamo i ima kartica po normalnim cijenama…kad bi ih neko slao uz proviziju :smiley:

Da ne otvaram novu temu, ovdje cu postati. Planira li neko narucivati ove nove ASIC-e ot Bitmaina. Ako planira mozda da se udruzimo ili više nas. Daju popust na količinu a mozda bi i transfer mogli nekako organizovat. Zainteresovani neka se jave u PM.

1 Like

Cujem da neko upakuje i da vozacu autobusa. Postanska markica bude od 5 do 10 EUR. :slight_smile: :slight_smile: