Šta ja imam od toga i kako mogu profitirati od Bitcoina?

“Šta ja imam od toga i kako mogu profitirati?”

Pitanje na koje se većina ljudi zapita kada se susreće sa nečim što ne razumije.

Nažalost, naš trenutni balkanski mentalitet ne dopušta razvoj u nekim poljima, kao što to rade u zapadnim zemljama.

Dok u Londonu, možete naručiti piće sa Bitcoinom, te tu transakciju platiti Bitcoin novčanikom koji je na mobitelu, mi u Bosni, Hrvatskoj i Srbiji i dalje negiramo budućnost, kao što su mnogi negirali internet, a isti ti kasnije nisu mogli zamisliti život bez interneta.

Način na koji možete profitirati kada su u pitanju kripto valute kao Bitcoin, su u suštini isti načini kao kada kupujemo zlato ili neku drugu vrijednost za koju mislimo da će cijena rasti.

Isto tako, Bitcoin kao kripto valutu možemo “rudariti” sa specijalnim uređajima koji se zovu ASIC rudari.

Cijena Bitcoina 2009.godine, kada je on startao Blockchain Genesis block, na internetu, je iznosila manje od 1 centa od dolara.

Od 2009. do 2013. godine, Bitcoin je lagano rastao, gdje su ljudi kupovali Bitcoine po 30-40 €, a kasnije postali bogati ljudi.

Da bi već 2013.godine ta ista cijena dostigla 950€ po jednom Bitcoinu, poslije čega su uslijedile mnoge negativne stvari kao što je prva mjenjačnica Mt.Gox, undernet tržište Silk Road, Kina zabranjuje trgovanje kripto valutama, itd.

Ali nedugo nakon toga, kada su se Bitcoin developeri i ostali kripto entuzijazisti odlučili da Bitcoin istjeraju na pravi put, te da pokažu da sa Blockchain tehnologijom mogu uraditi mnoge stvari koje će poboljšati sam život čovjeka i da to nije samo za ilegalne aktivnosti, zbog svoje pseudo-anonimnosti.

Par dana prije nove 2017. godine, cijena bitcoina je dostigla 1150€ po 1 Bitcoin, i samim tim naglasila da je ovo tek početak razvoja kripto valuta i da se svijest o Blockchain tehnologiji širi u pozitivnom smislu.

Načini na koji možete zaraditi novac, upravo sa Bitcoinom su:

  • Solo rudarenje
  • Rudarenje sa skupinom rudara
  • Fauceti (besplatne kolicine BTC-a)
  • Mobilne igre (igrajte igrice i budite plaćeni u BTC-u, igra kao Oh Crop i Coin flapper)
  • Čitajte knjige (Paidbooks.com)
  • Gledanje kratkih video zapisa (Vidybit)
  • Kocka (Primedice, 999Dice)
  • Trgovina kripto valutama na berzi (Bittrex-Poloniex)

Preporuka svim ljudima, koji su u mogućnosti, kupite sebi bar dio Bitcoina, npr 0.05 trenutne vrijednosti 48€, i ostavite ga negdje par godina dok mu cijena ne bude dosta veća, jer sudeći po dešavanju u financijskom svijetu, kao i u političkom svijetu, ne piše se dobro kad su u pitanju standardne valute koje su podležne raznim manipulacijama što može da rezultira sa hyper inflacijom.

2 Likes