Smart Staking - Oročavanje kripto valuta na Whitebit mjenjačnici

Vjerovatno ste svi upoznati sa terminom “oročavanje”, koje banke koriste kako bi korisile vaš novac za financiranje raznih kredita, investicija itd. gdje u većini slučajeva ukoliko oročite novac na 10 godina, isti ne možete povući u tom periodu.

U ovom članku ćemo pokriti oročavanje kripto valuta na Whitebit mjenjačnici, iako imate drugih opcija tj. drugih mjenjačnica kao npr Binance, CEX i drugi, međutim Whitebit daje najbolji povrat na oročavanje.

Prvo i osnovno pitanje koje treba da pita svako ko planira ovu vrstu investicija, jeste “Koliko su sigurne moje kripto valute na toj mjenjačnici”?

Kada je u pitanju Whitebit, mjenjačnica koju smo sa ciljem ganjali da listiramo naš community projekat RXC, moramo da shvatimo da je u pitanju EU regulirana berza koja je dobila jako dobre ocjene na https://cer.live sistemu za certificiranje kripto mjenjačnica.

Whitebit mjenjačnica je na drugom mjestu u svijetu, što se tiče svih parametara/faktora kao npr, sigurnost sistema, osiguranim novcem korisnika i slično, što svakako možete sami verificirati na https://cer.live stranici.

Najbitniji parametar po meni jeste da su sva sredstva osigurana, te u slučaju neke provale mjenjačnica, sredstva korisnika će biti vraćena zakonski.

Uzevši u obzir o kakvoj mjenjačnici je riječ, možemo na neki odgovoran način reći da je jako sigurna platforma za investiranje.

Mnoge mjenjačnice nude opciju “oročavanja” ili kako se to sad kaže modernije “staking” vaših sredstvava, koje oni upotrebljavaju za posuđivanje korisnicima koji koriste Long/Short pozicije na margin trade sistemima.

Kada neko želi da posudi sredstva od mjenjačnice, to uradi jako jednostavno te plaća kamatu dnevnu na sumu koju je posudio, a baš ta posuđena sredstva dolaze od ljudi koji su stavili svoja sredstva na “oročavanje” te na taj način su napravili prihod bez da trguju ili da rizikuju sredstva na neki drugi način.

Za razliku od mnogih mjenjačnica, što se da potvrditi, Whitebit daje najveći procenat na oročavanje sredstava, gdje imamo slučaj da kada oročite sredstva na godinu dana dobivate 28% povrata.

Ovdje vidimo primjer na Whitebit mjenjačnici, u kojem možete uraditi “oročavanje”

10 dana 0.4%,
20 dana 1%
30 dana 1.75%
90 dana 6%
180 dana 13%
360 dana 28%

Za razliku od tradicionalnog oročavanja, vi oročena sredstva možete povući kad god želite, s tim da gubite pravo na profit, ali uzevši u obzir da se može desiti da vam sredstva zatrebaju hitno, ovakav vid investicije je jako zanimljiv i napredan.

Whitebit mjenjačnica nudi oročavanje/staking USDT/BTC/ETH i jako puno drugih kripto valuta koje se koriste za leverage trading.

Kako oročiti sredstva na Whitebit

Prvi i najbitnij korak jeste da se registrujete na Whitebit mjenjačnicu te da uradite KYC verifikaciju, koja nije obavezna, ali preporučujem baš iz razloga da ostane trag vašeg identiteta kao korisnika koji je oročio novac u slučaju nekakvih hipotetičkih problema.

Drugi korak jeste sigurnost, ovo ne mogu dovoljno istaknuti koliko je potrebno da zaštite vaš Whitebit račun od strane hakera ili bilo kakve vrste neovlašenog pristupa sredstvima.

Što znači, email koji koristite za registraciju na Whitebit, mora biti osiguran sa 2FA zaštitom (google authenticator/yubikey hardverski ključ ili slično).

Zatim, isto tako Whitebit račun osigurajte sa 2FA Google autentikatorom, nakon čega možete pristupiti sistemu Smart Staking na Whitebit.

Koraci za aktivaciju oročenja/stakinga su jako jednostavni, gdje prvo pošaljete sredstva u ovom slučaju u kojem smo testirali, oročili smo USDT na 10 dana, gdje je povrat 2.6 USDT.

image

Mislim da vam je jasan sistem, izaberete na koliko dana želite oročiti, upišete sumu koju želite uložiti i klikate na dugme “Stake” i automatski kreće oročavanje.

Ovaj način je dobar ukoliko neko drži svoja sredstva na novčaniku te ona ništa ne rade, gdje svakako ne preporučujem da oročite sva sredstva, već jedan dio ili zavisno do vas.

NAPOMENA: Crypto.ba ne odgovara za vaša sredstva na Whitebit-u, članak je napisan u informativnom smislu, jer većina ljudi nije ni svjesna da neko ko oroči 1 Bitcoin na godinu dana, ima povrat 0.28 Bitcoina nebitno koja je cijena njegova, što kad se razmisli je odličan profit jer ne razmišljate o trgovanju, berzi niti šta slično.

4 Likes

Malo činjenica…

Upravo mi je prijatelj koji u radi u banci rekao da kod njih kada oročite 100.000€ na 3 godine, kamata je 0.1%

Joel Mchale Lol GIF by NETFLIX

1 Like

Mali mini hajp!

Upravo mi je potvrđeno od strane direktora WhiteBIT mjenjačnice, da će ubaciti RXC u njihov Smart Stake sistem… vjerovatno već sljedeće sedmice i još za dvije tri sedmice ubacice RXC u njihov Mobile App Wallet sistem.

Ja ne znam čime smo mi ovo zaslužili, ali definitivno WhiteBIT mjenjačnica ima dušu i nisu digli nos do nebesa kao neke mjenjačnice koje listiraju skem projekte za 3-4 BTC preko noći (djesi Binance-u, nekad si imao dušu, sad si postao obično šprdalo koje listira skem projekte bez komplikovanja).

Na to sve, dobio sam costume REFF link za WhiteBIT

https://whitebit.com/referral/ruxcrypto

1 Like