Sh*tcoin

Pozdrav svima
Prije svega, @Rux ako sam pogriješio kategoriju izvinjavam se.
E, sad, kao neko ko je iz sprdnje uložio u dogecoin još kad je bio 0.05 i kome se isplatio (isplatio mi se jer ne pratim crypto intenzivno , kao što sam rekao, uložio sam iz sprdnje) mislim da bi bilo dobro da se prokomentarišu dva aktuelna sh*tcoina - shiba i dogecoin.
Komentarisanje bih ostavio za vas koji se mnogo bolje razumijete u to od mene čisto da bi neko ko bi uložio u te valute manje - više znao na čemu je i da li da se nada nekom boljem profitu. Ja sam podijelio uloge i uložio opet u ta dva i ako kiksnu u suštini nisam nešto pretjerano uložio. Ovo pokrećem više zbog ljudi koji bi mnogo veće pare uložili kao npr moj drug koji je uložio 10 000KM u trenutku kada je dogecoin bio $0.60 pa je sad doživio žestok kiks

1 Like

Pozdrav.

Činjenica jeste da se može zaraditi na ovim kako ih sad zovu “meme coins” :smiley:

Stvar je jako i jednostavna, ali i komplikovana… i to se može definisati kao “dumb money” u kojem se dešava lančana reakcija ljudi da ulažu u kripto valute, gdje jedno 90% misli da će se brzo obogatiti.

Oni sretni kao ti, tj. oni koji su rizikovali kad niko drugi nije htio i treba da budu nagrađeni.

A u drugom slučaju, ljudi koji su uložili novac u ovom trenutku kada je sve gore, će to nažalost naučiti na svojoj koži, kao što sam to ja doživio i svi mi.

Ali jedna činjenica, da u ovih 10. godina koliko pratim kripto dešavanja u kojima su ljudi kupovali na vrhu, pa poslije pada u revoltu prodali… eh tu su se zeznuli pošteno.

Činjenica je da i kada kupite neku kripto valutu pod uslovom da nije scam, sve što treba jeste strpiti se do sljedećeg skoka kompletnog kripto marketa.

Savjet koji vrijedi i za tradicionalne berze, postavi stop loss i uživaj, bolje izgubiti 20% nego 90%!!

3 Likes

Ja ga vala ne prodajem pa makar bilo $0 na kraju. :slight_smile: Šta bude biće, a nadam se da će se nešto desiti za 5 godina. U suštini trenutno najnejasnija valuta mi je shiba i kako doživi sve ove skokove za godinu dana. Procenat napretka je fascinantan

Cao raja. O meme coinima nemam neko pozitivno misljenje. Relativno dobra stvar je sto će silne vijesti o njima nekog potaknuti da istrazi crypto svijet. Ipak lošija varijanta koja se mora desiti je upravo pad cijene tj los tajming gdje ljudi koji nemaju iskustvo dodju u minus i onda krive čitav crypto kao prevaru itd. Sad da neko pogresno ne protumači, slična situacija je sa btc i bilo kojim coinom u smislu manipulacije marketom, ali velika i bitna razlika je svrha i upotrebna vrijednost projekta. Neko moze reci da ima par shitcoina koji imaju potencijal s obzirom na najave, ali vecinom su to informacije koje nemaju nikakvu vrijednost kad znamo da ti coini imaju tipa neograničen supply. Još jedna stvar da vecinu tih coina drzi nekoliko ljudi koji pokrivaju i do 90% kolicine tih coina, sto znaci da vrlo lako na bilo kakav rast cijene oni mogu da vrše značajan pritisak na cijenu prodajom tj realiziranjem profita. Druga je stvar sto se oni mogu lijepo trgovati sa poznavanjem tehničke analize(opet kazem ko se razumije) ali i tad se tacno zna kad se ulazi, na kojem nivou izlazi u kojem procentu ili dokle je dozvoljeni postotak odstupanja od plana, ali sve ispod tog odstupanja sugerira da je prvobitna ideja pogrešna i vrijeme je za izlazak iz pozicija. Ne bih preporucio da se cuvaju dugorocno, ako se ocekuju ogromni skokovi na tim coinima, jer je to teze izvodivo zbog market capa koji bi tad bio. Mislim svako ko je upoznat sa situacijom velike ekonomske krize iz 1930ih zna kako se situacija odvijala i koje su poveznice sa današnjim stanjem u crypto. U svakom slucaju preporuka da razmislite koliko ste izlozeni svim projektima i lagano izvlacite crypto ili u stable coine stavljate kao odredjena taktika zastite od potencijalnih padova(neke vrste bear marketa).

3 Likes