Savjet za pocetak rudarenja kripto valute (BTC, ETH...)

Pozdrav ekipa,

Kao novi clan i pocetnik zelio bih postaviti par pitanja vezano za rudarenje Bitcoina i Ethereuma. Imam pocetni kapital otprilike 2,000 - 3,000 eura sto sam spreman uloziti za hardware pa me zanima kako zapoceti, koju opremu i gdje povoljno kupiti, koji pool i wallet izabrati, itd. Takodjer, koja valuta se trenutno najvise isplati za rudarenje s obzirom da je Bitcoin sve tezi i zahtjevniji za rudarenje? Bilo kakav savjet za pocetak je dobro dosao.

Hvala puno i LP,
Dario

AMD RX 480,580

Nvidia 1060,1070

Onako ukratko tekst koji ti pokazuje Å”ta ti u suÅ”tini treba od osnoveā€¦

https://forum.crypto.ba/t/sta-mi-sve-treba-za-pocetak/200

2 Likes

Posto je nemoguce doci do tih grafickih kartica da li bi se isplatilo sa GTX 1080 kopati?
Kakve su performanse 1080 za kopanje? Hvala unaprijed :slight_smile:

za sada se ne isplati kopati sa gamerskim 1080 jer nvidia to ne zeli, isto je bilo sa 1070 ali su se predomislili na pola puta

za 1080 se vjerovatno nece predomisliti, jer ce izdati 104-100 i 106-100 gpu optimizirane za majnanje, to su u biti 1060 i 1080 kartice sa optimizovanim biosom, a te kartice iako trose malo iskreno su uzasno underclockane kad se stavi optimizovan bios, pazi ova 106-100 ima PASIVNO HLADJENJE, ono sto treba uraditi je uzeti ovaj bios i zakucati na gamer 1080, sto ce prije nego kasnije neko i uraditi, ili rusi ili kinezi, e to ce tek biti nesto, onda ce i nvidia izdati 102-100 vjerovatno, ali tada ce vec vjerovatno biti aktuelna volta arhitektura

It was reported in March 2017 that TSMC would be fabricating Volta using a 12 nm process and that the new microarchitecture is expected in 2018 - Volta (microarchitecture) - Wikipedia

Poz , imam jedno pitanje u vezi promjene adrese tj. trenutno na Poloniex-u je min. depozit 1ETH a trentuno kopam na njihovu adresu na ethermine-u i pitanje glasi dal ja mogu promjeniti adresu a ono Å”to je iskopano da bude na toj novoj adresi? Na Suprnovi je to moguće mjenjati adrese u accountu.

Meni sa tog pool-a veće zadnjih par transakcija prebacuje 0.51 ETH odmah na poloniex (mada piÅ”e da je minimalno 1EHT). A ovo drugo oko zamjene adresa i mene interesuje poÅ”to svi prozivaju poloniex pa bih preÅ”ao na kraken.

1 Like

Znači može i manji iznos od 1 ETH-a.

poloniex ce prikazati stanje kad dodjes do 1eth