Savjet za kupovinu/prodaju

Pozdrav svima na forumu, nadam se da nisam fulio kategoriju.

Nisam totalno novi u cryptu ali nisam nikada prodavao, sve sto sam ikada uzeo tu je u novcaniku Coinomi.

E sada za razliku od ranijih skokova-padova kada sam samo posmatrao zelim da malo profitiram, tj. da recimo sav btc kada bude neki skok oko ovog halvinga neki novi ath da ga u cjelosti zamjenim za usdt i da cekam neki veci pad pa onda opet usdt sav u btc…

Jedina mjenjacnica na kojoj imam nalog je bcx, pratim malo ove provizije pa da se nebi tu zeznuo, hocu da pitam da li je pametno da tu zamjenu uradim na coinomi novcaniku - jer ima opcija, ili da se ipak na neku mjenjacnicu stranu reg i preko nje… dakle nije mi cilj svakodnevno da trejdujem, vec samo u nekim vecim skokovima-padovima kupi sve-prodaj sve…

eto malo me prosvjetlite :slight_smile: zivi i zdravi bili

1 Like

Provjeri acx

1 Like

mislio sam da su bcx i dcx jedini, hvala za info

obrni, okreni kako god da se sracunam rokne me negdje provizija…
mislim ovi iz acx jesu povoljniji fiat u kripto, kripto u fiat - 1.5% , bcx je povoljniji u kripto u kripto 0.45 ali oke to mi je zanemarivo… necu ja svaki dan pa za moj primjer nebitno je…

kada recimo skupim neku kolicinu btc-a koju bi htio u svoj novcanik, tu mi nastaje problem, provizija za btc je velika 0.0012 (trenutno oko 143 KM), onda bi morao to prebaciti u ltc i po ok proviziji slati na svoj novcanik, ali sada imam tamo problem… moram raditi konverziju iz ltc-a u btc

recimo da to radim na iznosu od 500 km - 3.31 LTC poslao sam taj iznos na coinomi koji koristi changelly za razmjenu, to bi izgledalo ovako, dobio bi u konacnici 466 km odnosno uzeli bi mi provizije oko 34 KM + odbijanja na acxu, ali to koliko vidim ne mogu izbjeci pa necu ni racunati lakse mi je :slight_smile:

Da li je to ok provizija za razmjene, da li se mogu izbjeci ovakvi gubici i imate li neki savjet…

Ako platis tolki fee, posavjetuj se sa doktorom :smiley:

1 Like

Pa dobro sve je to uredu, i meni je cudno da su tolike cifre, zato sam i pitao. Mislio sam dobiti neku preporuku gdje mi je kao stanovniku BiH najjednostavnije da se registrujem, verifikujem nalog i da onda sa acx saljem tamo pa konvertujem u btc i u konacnici da vratim na svoj novcanik a da mi ne bude ovoliki fee

registruj se na binance i trguj

1 Like

evo bas njihove korake prolazim, a mozes li mi reci npr kada tamo zamnenim u btc, koliko mi je onda provizija da povucem od njih na novcanik?

nasao sam gdje su provizije i minimalni pragovi, ali me malo zbunjuje… vrsta mreze preko koje povlacim, ima li to neke veze za mene (osim visine provizije)

ne povlaci nigdje, btc je preskup za slanje

to je ono sto mene muci… svi govore ne drzi na mjenjacnici, a kad pokusavam naci nacin kako da ga smjestim na novcanik onda samo ovako u zidove udaram…

pa ako imas vece kolicine onda mozes da prebacujes neces osjetiti, a ako je manje onda ti je nabolje drzati na mjenjacnici

1 Like

Simple Swap je nesto sto ja koristim da kupim btc, tj da neki novac koji vec imam na mjenjacnici pretvorim u btc i posaljem na svoj wallet.

Funkcionise tako sto ti izaberes sta saljes, npr usdt trc20, usdc na sol, bnb, eth, sta god, I onda biras sta zelis da oni tebi salju za uzvrat i gdje da posalju. Evo sad bas gledam i za 500 usdt sto bih ja njima na trc20 mrezi poslao oni ce meni na moj wallet poslati 490 usdt vrijednosti BTC-a. Sto je po meni okej skroz. Tako da mi je jedina briga nabaviti USDT, a ja do sad nisam nasao bolji nacin nego da ga kupim licno ili ovde preko escrow-a.

ok hvala, istrazicu malo… puno novih pojmova-platformi…, ja sam do sada godinama samo drzao na waletu, sada hocu da nekim manjim iznosima pokusam malo trejdati…
prvobitna ideja je bila da kada skoci 10+% taj iznos koji sam halalio na trejdanje prodam, i cekam da opet padne i sve tako sa tim iznosom, a profit da saljem na walet u btc, ali ne isplati se zbog provizije…tako da za sada neka ostane sve na mjenjacnici pa kada bude neki iznos, razmisljacu onda o tome…

1 Like