RXC ASIC Mining (rent a hash)

Hey guys, in this topic i will explain you how you can mine RXC with rented ASIC hash rate.

image

First go and download RXC QT wallet (recommended) , or go to web wallet https://rxc.crypto.ba

Next thing is, request new deposit RXC adress for your mining, and copy it.

Go to miningrental website, and register account!

Send some BTC or some of the Altcoins that you can deposit and use that funds to rent rigs.

After you have deposited your funds, go to

And find ASIC that you want to rent, add RXC pool address

For ASIC miners you should use port 3256 so type

stratum+tcp://rxcpool.crypto.ba:3256

Enter your RXC QT Wallet address, in user field, and for password just use x.

After that mined funds will come to your wallet.

Thats it, if you have any problems just say.

Have fun.

Rux, Crypto.ba

Imamo solidan broj rudara koji su usmjerili svoje uređaje ka našem “rudniku”
rxcpool.crypto.ba

1 Like

Ovdje … @ZOTZ :smiley:

Malo isprati text pa gdje zapneš piši ovdje, tako da odma pokažemo drugima kako se iznajmi hashrate :slight_smile:

Drugari ako moze molba za vas iskusnije.

Pokusao sam ali ne ide, jednostavno nemamiskustva sa ovim ako moze neki graficki prikaz sa slikama step-by-step sta i kako. Ako ne hvala u svakom slucaju, nikom nista, Jako sam zainteresovan.

Hvala unapred

2 Likes

Moramo rijesiti detaljni how to, hvala na sugestiji :grin:

1 Like

Kada ste vec aktivni , da pitam sledece: ako uzmem 15.30M na 24h i aktiviram ga istog momenta koliko mogu ocekivati RXC u tih 24h na svom nalogu?

2 Likes

Moze mala pomoc oko ovoga? I mene zanima taj How To detaljan. Dosao sam do toga da sam registrovan imam sredstva na racunu ali ne znam sta dalje pogotovo mi je nejasno ovo oko “stratum+tcp://rxcpool.crypto.ba:3256” i ne vidim polje za upis svoje adrese nigdje.

1 Like

Svi koji hoće da rentaju asic za mining pratite ovaj tutorijal, radiću detaljno tutorijal od početka do kraja i svaku operaciju pokriti slikama.

Prvo trebate pronaći sajt koji iznajmljuje asic, ja preporučujem mining rig rentals zato što imaju realan hash rate, možete se registrovati preko mog refferal linka :

Kada se registrujete potrebno je da dodate balans na svoj akaunt, možete dodati Bitcoin, Bitcoin cash, Litecoin i Ethereum, da bi dodali balans kliknite na svoj nik u gornjem ljevom ćošku i kliknite na balans kao što je prikazano na slici :
bandicam 2021-02-27 19-32-29-883

kada kliknete na balans, odaberite koju od navedenih kripto valuta će te dodati, kada odaberete kriptovalutu pojaviće vam se njena adresa na koju trebate dodati sredstva kao što je prikazano na slijedećoj slici:


Napomena: prije slanja provjerite jeste li odabrali pravu kripto valutu koju želite poslati i jeste li fino kopirali adresu, jer ukoliko pogriješite nema povrata

Slijedeći korak je, kada vam sredstva budu na računu odabirate algoritam X11 kao što je prokazano na slijedećim slikama :
bandicam 2021-02-27 19-44-09-900

Nakon što ste odabrali algoritam prikazat će vam se mineri koji su trenutno dostupni, prije nego što odaberete miner prvo izaberite valutu sa kojom plaćate kao što je označeno na slici :


Prije nego što odaberete miner koji želite iznajmiti, obavezno obratite pažnju na RPI (RPI je relan Hash Rate koji dobijate) na slijedećoj slici su označeni RPI primjeri :

Nakon što ste odlučili koji će te miner iznajmiti, kliknite na Rent now, onda će vam se otvoriti prozor na kojem ćete moći promjeniti valutu plaćanja ukoliko niste postavili ispravni i upisati koliko vremena ćete iznajmljivati miner, kao što je prikazano na slici:

slijedeći korak je da dodate pool, dodavanje pool informacija ide na slijedeći način, prvo upisujete pool hostname, možete ga naći na sajtu :
http://rxcpool.crypto.ba/getting_started
Ili samo kopirajte ovaj RXCpool : rxcpool.crypto.ba:3256
Kao što je prikazano na slici kod RXC poola ne morate sve kopirati sa sajta jer prvi dio već postoji “stratum+tcp://”:

Workername je vaša RXC adresa u QT walletu, password nije obavezan.
Kada sve to upišete kliknete na add pool i onda idete na slijedeći korak pogledate da li ste sve lijepo upisali i završite sa postavljanjem renta.
Iznajmljenog minera možete pratiti tako što idete na opciju “my rentals” kao na slici:

Miner pratite u realnom vremenu Hash Rate, ukoliko Hash Rate nije onaj koji ste iznajmili možete tražiti povrat sredstava u prvih 12 sati Mininga.

Nadam se da je Tutorijal dovoljno detaljan i da sam vam pomogao.

4 Likes

Solidan site za statistiku rudnika na RXC mreži!

RuxCrypto (RXC) X11 | Mining Pools

3 Likes

Moze li par info, koliko cca kosta iznajmljivanje i koliko se izrudari. Sve cca. Hvala