Rx 560 4gb

Da li neko kopa s ovim karticama ,koji BIOS koristi i koje setup ?

ja sam evo uzeo 3 komada i sklopio neki rigić, i nije neka fajda od njih iskreno, nešto mi stalno crash sistema prave i jako je nestabilno. Sad jesam li naletio na loše kartice ili nešto, ko će ga znat. Claymore majner mi neće nikako samo ga ugasi. Na etn izbacuje neke erore, neće da majna stalno restartira, na zcash slabo skroz. Nešto sam sad uspostavio preko sgminera etc pa ću pratit kako ide…

evo izgled setapa msi cloack, ako ima neko neki prijedlog bujrum neka se javi…radi se o Sapphire RX560 4 GB ono glupo majning izdanje lafo :stuck_out_tongue:

jesi čli podesio windows za rudarenje ?

Nemoj zaboraviti dodati virtuelnu memoriju od 16000-20000MB

Kakav ti je to clock previsok, vrati na default pa opet pokusaj.

ma urađeno je i to…ali sve preko 12,5 mhs na ovim karticama je užasno ne stabilno, crash riga napravi…ralunam evo za godinu dana će se na etc isplatit, šta je tu je nekako ih uposlit…još nije dobra ni memorija u njima hynix…helem bolje jednu pulse rx 570 uzet nego ove tri što sam ja uzeo.

Nije ti RX 560 za eth, exp i etc premali je hash, sa njom samo zcash i monero se daju kopati.
Ma ne fali hynix memoriji ništa u mene je elpida pa fercera sve

Bil ih prodao :slight_smile: ?

[6:29 PM] Cupavac: Amd xmr miner
[6:29 PM] Cupavac: I samo stavi intensity od 1-4
[6:29 PM] Cupavac: Zavisi od karte
[6:30 PM] Cupavac: Tako je kod mene na r7 240
[6:30 PM] Cupavac: @slesh
[6:32 PM] Cupavac: Nijedan drugi miner nije radio

zavisi kolko plaćaš :slight_smile:

na šta misliš, da majnam monero sa njima ili nešto drugo?

bilo koji cryptonight algoritam u kojeg spada monero, etn…itd

tako da mozes etn svakako sa ovim kopati

baj d vej

Crypto.ba ETN rudnik
Hash Rate: 56.67 KH/sec

:slight_smile: krenuli smo ka 1 MHs

Kod mene 6 kartica radi stabilno 79,5MH/s (cca 13 po kartici), a na cryptnonight 2400h/s (cca 400 po kartici)

Koje su ti modeli rx560. Koji maner i msi cloack koristiš?

A da ne krešira kod mene zbog RAM stavio sam 2 gb dok uzmem još jednu pločicu?

5 kartica je xfx a jedna je msi rx 460 i ona mi cak najbolje radi, to je zadnja ova i uvijek baca preko 13,5.

Phoenix Miner
Bios sam im editovo sa one click time patching polaris bios editor
OverDriveNTool sam koristio za overclock

Kakva ti je napojna, da li te kartice imaju externo napajanje ?

1 Like

Ma napojna nije problem uzeta za jace kartice, 735 wati. Problem je taj RAM vjerovatn. Moram to dodat ovih dana

1 Like

Svakako prosiri virtuelnu memoriju mozda pomogne :slight_smile:

1 Like

rade evo sad stabilno preko sgminera na 12,6 mhs na ETC, mislim da im je to plafon stabilnosti. Sutra ću stavit RAM 4GB, ako bi prešle 13mhs dobro bi bilo

idu uspješno sad i na 13,7 mhs na ETC

image

Opali po Expanse-u EXP Coin imat ćeš i veći hash