Rudarenje u 2018-oj

Pozdrav svima,

Novi sam na forumu i planiram da od sredine februara pocnem rudariti ETH, s obzirom da sam usao u svijet kriptovaluta citajuci razne forume zadnjih 4mj (bitcointalk i deeponion) kao i gledajuci mnostvo YouTube kanala naisao sam na razna predvidjanja za rudarenje ETH-a. S obzirom da je trenutno ROI na ETH oko 7mjeseci (diff raste, ali i predvidjanja za ETH su velika) interesuje me kakvo je vase vidjenje ETH-a za 2018, kao i da li zbog neke brzine ROI-a vrijedi kopati neke druge valute u 2018-oj?

S obzirom da sam do sada ulozio neki novac u btc kao i alt-ove koje mislim da ce rasti, ne mislim trgovati jer nisu neki ogromni iznosi, a na dugorocno moze se isplatiti cuvati.

Veliki pozdrav,
I.

Mislim da je najbolja opcija da se rudari bez puno komplikovanja, jer ako cijene kripto valuta odu gore i primjena Blockchain tehnologije se poveća…

Totalno će biti nebitan ROI trenutni koji većina ljudi sada gleda, nažalost.

Fokusirajte se na buduće 2-4 godine…

1 Like

Ovo je pocetak kripto revolucije. Moras biti spreman da opremu otplatis za duze vrijeme, tako da kad valuta poraste ( krene se brze otplacivati ) puno ce ti lakse sve to leci. Vjerujem da ce moja djeca primati platu u kripto valutama.

Sto ranije krenes prije ces otplatiti opremu, samim tim i poceti zaradjivati.

Istrazuj jos coina, nemoj se samo fokusirati na ETH. Nemoj gurati sva jaja u istu košaru.

drug moj majnat treba dok se još može, misliš da će sitna buranija moći vječno majnat za neke pristupačne pare oko 5000 da sklopi nešto i da od tog ima prosječnu platu…samo će dohakavat tome kako koja godina bude odmicala, već su digli cijene kartica za 30 posto samo što si se okrenuo nema nijedne ispod 850 maraka, prije dva mjeseca iste te bile 680 maraka…iz njemačke ja sa pdv i carina dobavljo da ti kažem po 630 sad ista ta kartica 1000 maraka i u njemačkoj buraz

2 Likes

Nažalost većina ljudi potroši i do pola godine analizirajući samu situaciju, da li uložili ili ne… dok u međuvremenu ljudi ulaze i profitiraju, ovi još analiziraju.

I kada se odluče, pitaju te ok odlučio sam evo imam pare, daj karte… međutim ubrzo shvate da i kad imaju pare ne mogu naći lako karte.

Ponudiš im ok ima tu i tu, ali nestaće brzo… ide priča kako ima tetku/strinu u njemackoj pa će preko nje jer mu je jeftinije… međutim ubrzo shvate da je situacija ista u inostranstvu… pa i tu vrijeme gube…

Na kraju dođu i kažu ok daj od tog lika onda, ovamo nema… i ti mu fino kažeš nema otišlo.

Eto kolika dinamika je u pitanju kada je rudarenje u pitanju.

Sorry ako sam zvučio kao loša osoba, ali to je realnost koji gledam od kako je ovog rudarenja.

:slight_smile:

zato… uzimajte šta možete i šta vam se nudi, jer kasno će biti kasnije.

Rux, Crypto.ba

1 Like

To je sve tacno, ali opet gleajuci druge kako su se opekli jer su ishitreno usli u neke price a nisu proucili kako treba, mislim da je istrazivanje pola posla :slight_smile:

Sa druge strane, toliko ima razlicitih odgovora (pogotovo na bitcointalk) na svaku temu da je to ludilo…jedni govore da drugi ne, dok ne shvatis cijelu poentu price. Prva je diff a druga je spam da bi se zaradio rank na forumu koji omogucava kampanje i airdropove.

Iz prilozenog, najvise vjerujem nasim ljudima na domacim forumima…koliko god nekada okrutna istina bila :smiley:

1 Like

Evo još nečega što bi moglo uticati na ROI u rudarenju:

Najveci uticaj je reterdirana cena kartica.

Sami smo krivi kada smo pravili rigove i pekarima i automehaničarima a kada je nestalo karti na tržištu nemamo ni za svoje potrebe

1 Like

ne shvatam…

idemo ka EU, samo plate idu ka Ruandi :smiley:

1 Like

Ovo je sigurno neka greška

Jeste greska idalje najbolji je eth najmanje je pao odnosu na btc.