R9 280X Problem (Ako može neko da pomogne bio bi jako zahvalan)

Pozdrav ljudi,
Prije mjesec dana kupio sam r9 280x.
Stavio sam je u stari komp koji je lga 775 socket,i prije par dana zamjenim i stavim je u drugi komp
koji je isto lga 775 socket.
I tad mi se prvi put pojavilo da kada upalim claymore miner kartica crashuje nakon par
ispravnih share-ova.Kada crashuje monitor zatamni i claymore se resetuje i tako se nastavlja.

Mislio sam da je napajanje problem s tim da sam koristio 400w napajanje pa kupim 630w i dalje isti problem.Dignem je na riser-e i proba oba porta (PCI-e X16 i X1) isti problem.
Graficku nikada nisam clockovao.
Uradio sam underclock (sa 1000 core clock na 600 i sa 1500 memory clock na 800) i power limit setovao na -15% pa na -20%,nazalost problem se ponavljao.
Drivere birsao par puta i probavao sa starijim i novijim driverima i dalje isti problem.
Sistem sam restartovao i dalje isti problem.
Jedino jos sto mi je na pamati da refreshujem BIOS graficke tj. da nadjem na netu default bios i da ga fleshujem na nju.
Dal je iko imao iskustvo sa slicnim ??
Molim Vas pomozite mi.
Hvala i sve najbolje!

Da nije slucajno Asus??

1 Like

Da druže,
u pitanju je model R9 280X ASUS DIRECTCU II.

Poslao sam ti pp

Problem riješen,nakon nekoliko dana gdje sam prebacivao graficku u različite računare,mijenjao napojne jedinice,termalnu pastu i detaljno očistio pa maltene poslao grafičku karticu i na reballing,problem je zapravo bio claymore program.
Nakon istalacije optiminer-a sve radi normalno na coreclock 1080,a mem +200 na stabilnih 68 stepeni celzijusa.

2 Likes