Prodaja kriptovaluta

POzdrav dečki, molim vas savjet gdje najbolje prodati kripto, imam preko 50 000KM , pa evo zanima me najsigurniji nacin, jel to BCX, jer vidim imaju neke kritike po youtube

BCX je najlakse ako si iz BiH… po pisanju bih rekao da si iz HR trebaš vidjeti kakvi su uslovi kod tvojih mjenjacnica

A ako ti se ne žuri, dio po dio preko community članova koji bi rado uzeli.

ja imam wallet u Bitstamp mjenjacnici,slao sam im email,odgovorili su mi da se moze vrsiti isplata u BiH,ali prvo moram provjeriti da li banka odobrava uplatu iz inostranstva,sto dalje znaci da moras imati devizni racun,vec imam i vec mi je uplacivano iz Njemacke,trebalo bi da i ovo prodje,isplata mora biti u dolarima (sto se mene tice moze i u kuvajtskim dinarima),najbitnije je da je provizija 0,1% ili ako je isplata mala minimum je 25 dolara,sto se tice BCX to mi je zadnja opcija provizija je 5% sto znaci da ce tebi uzeti 2500 km,kad odradim prvu transakciju javljam ti kako sam prosao,sretno…

2 Likes

Mnoge banke odbijaju devizne uplate sa mjenjačnica. Moj savjet ti je, ako ćeš već probati, prethodno najaviš u banci uplatu i sa njima provjeriš da li će je prihvatiti.

1 Like

Pozdrav.
Da li je iko iz BiH vršio isplatu crypto valuta u Hrvatskoj, u Hrvatskoj pošti ili Bitcoin Store-u, kakva su iskustva?

Pozdrav. Pogledaj moj novi video.

Moj ti je savjet da ne isplacujes sve pare na svoje ime, probaj podijeliti na vise jer ces imati problema sa poreskom i ko zna kojom institucijom. To je neki moj savjet.

PS. Svaka cast :slight_smile:

Bas sam mislio to pitati u vezi porezne, kad bi legalno radio, onda bi morao platiti 10% poreznoj, jel tako

Ne smijes u toku kalendarske godine prometovati preko 50.000 KM preko racuna duzan si platiti porez. E sad u vezi ovoga je jedan nacin da saznamo :slight_smile: